کد خبر: 30207
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۲:۰۰
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: گناه نابخشودنی است اگر بخواهیم آرامش مردم را با اخبار دروغ و شایعه برهم بزنیم و ناآرامی را تشدید کنیم.

خوزستان سرافراز، اسماعیل نجار صبح امروز یکشنبه در گردهمایی مدیران کل بحران کشور در سالن اجتماعات هتل نیشکر اهواز اظهار کرد: به فرموده امام خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد و امروز ما وظیفه داریم دین خود را به آن ادا کنیم.

وی افزود: عمده درآمد کشور از خوزستان و اگرچه از ابر بحران ریزگرد ها رنج می برد اما باز هم صبورانه و با شکیبایی تمام مردم آن از انقلاب و نظام دفاع می کنند.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: در زمینه ریزگردها کارهای زیادی شده اما هرگز کافی نیست.

نجار گفت: دستکاری در طبیعت عامل اصلی ریزگرد ها و بحث عمده است و امروز نمی توانیم بگوییم گذشته و باید به وظیفه خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: بیابان زایی، تبخیر، تعریق و تغییر اقلیم هم مزید بر علت است اما باید با تلاش مشکلات خوزستان را کم کنیم.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت مدیریت بحران کشور بیان کرد: امسال سال سختی داشتیم و کلکسیونی از حوادث در کشور رخ داد.

نجار اضافه کرد: آرامش اساس کار در مدیریت بحران است و گناهی نابخشودنی است اگر بخواهیم آرامش مردم را برهم زنیم و با اخبار دروغ و شایعه ناآرامی را تشدید کنیم.

وی عنوان کرد: یکی از کارهای ما در مدیریت بحران هدایت درست افکار عمومی و فضای مجازی و رسانه ها است و در این زمینه کار نشده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه آموزش و پیشگیری چراغ راه ما در سال های آینده است، افزود: با توجه به حوادثی که در کشور رخ می دهد راهی به جز پیشگیری نداریم و اساس کار هم پیشگیری است که هزینه چندانی هم ندارد.

نجار با اشاره به عدم ایمنی ساختمان ها و مسئولیت های پیمانکاران و ناظران و برخی فجایع در زلزله کرمانشاه گفت: آیا وقت آن فرا نرسیده که از تبعات زلزله کرمانشاه عبرت بگیریم و به جای هزینه کرد برای تمام و دکوراسیون برای کیفیت و ایمنی هزینه کنیم.

وی در پایان بیان کرد: ۲۶ هزار نفر در زمان زلزله کرمانشاه به مراکز درمانی مراجعه کردند و ۱۱ هزار کانکس با هزینه ۵ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان خریداری و به مردم زلزله زده کرمانشاه داده شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک