کد خبر: 30214
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۳:۱۲
امام جمعه موقت اهواز:

امام جمعه موقت اهواز گفت: وقتی نام ریزگرد ها مطرح می شود جامعه آرامش خود را از دست می دهد.

خوزستان سرافراز، آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده ظهر امروز در گردهمایی مدیران کل بحران سراسر کشور در سالن جلسات هتل نیشکر اهواز اظهار کرد: خوزستان استانی است که از جهات مختلف تحت تاثیر بحران قرار دارد اما نام آن با بحران و ریزگردها و قطعی آب و برق همراه شده است.

وی افزود: صحبتی که آقای روحانی در خصوص تاثیر گناهان بر بحران ها داشت صحبت کاملا درستی است اما برداشت هایی که از آن شد برداشت های درستی نبود.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: بخشی از گناهان وظایفی است که در قبال طبیعت و محیط زیست داریم و حق انسان ها بر همدیگر و حق طبیعت بر انسان ها حقی است که باید ادا شود.

آیت الله حسن زاده گفت: مهمترین رسالت ما در بحران ایجاد آرامش در جامعه است و وقتی تمام ریزگردها مطرح می شود جامعه آرامش خود را از دست می دهد.
وی ادامه داد: اولین، آسان ترین، راحت ترین و ضروری ترین کار در زمان بروز ریزگرد ها تعطیلی مدارس و ادارات است که آثار مختلف اقتصادی و اجتماعی خاص خود را دارد.
امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: وقتی ریزگرد ها می آیند آرامش و آسایش از مردم خوزستان گرفته می شود و مهم ترین کار برگرداندن آرامش به مردم و جامعه و مهمترین کار برای برگرداندن آرامش به جامعه صداقت با مردم است.
آیت الله حسن زاده ادامه داد: مردم وقتی ببینند مسئولان صادقانه برخورد می کنند آرامش پیدا می کنند و اطلاع رسانی در این زمینه باید بسیار خوب و امید بخش باشد.
وی افزود: در یک اطلاع رسانی غلط تمام اخبار منفی به کشور ارسال می شود و وضعیت طوری است که تا زمانی که مسئله آب رسانه ای نشود کسی به فکر نمی افتد.
به گفته امام جمعه موقت اهواز نتیجه اطلاع رسانی منفی و غلط کاهش مهمانان نوروزی در نوروز ۹۶ بود و به همین خاطر مسئله اطلاع رسانی در ریزگرد ها باید مدیریت شود تا آسیب ها متوجه مردم نشود.
وی با طرح این سوال که چرا فقط اخبار منفی از استان ارسال می شود و این چه سود و نفعی برای استان دارد، تأکید کرد: یک استان غنی و این همه محرومیت باید فکری برای آن کرد و باید اطلاع رسانی مناسب داشته باشیم.
آیت الله حسن زاده افزود: آرامش از ابتدایی ترین حقوق شهروندی است و جامعه باید احساس آرامش کند و به شدت به آن نیاز داریم.
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه در جنگ دوران سختی داشتیم اما هنر امام آرام کردن مردم بود گفت: وقتی دانشجویان لانه جاسوسی را گرفتند و آمریکا تهدید به حمله کرد امام با آن جمله معروف آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند آرامش را بر جامعه حکمفرما کرد.
وی با بیان اینکه توسعه متوازن نیاز استان است گفت: با حرف و شعار و سخنرانی امید به وجود نمی آید و الان وقت عمل است و باید زیبایی های دین را مردم متوجه شوند .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک