کد خبر: 30254
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۳:۵۱

سوزاندن زباله ها در محیط شهری، این روزها به معضلی جدی برای مسئولان حفاظت محیط زیست و شهرداری تبدیل شده است

 

خوزستان سرافراز/ به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان-اداره حفاظت محیط زیست اهواز بدنبال اطلاع از آتش سوزی در یکی از مبادی خروجی شهر اهواز در محل حاضر و موضوع را پیگیری نمود.

سیده فاطمه مرعشی، کارشناس پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز در این خصوص گفت: پس از دریافت گزارش مبنی بر مشاهده آتش سوزی در نزدیکی نیروگاه زرگان، در محل حضور یافته و پیگیری های لازم انجام شد.
وی افزود:متاسفانه تخلیه زباله در مکان های غیرمجاز و آتش زدن این مواد به دلایل گوناگون از جمله آتش زدن لاستیک خودرو و… هر از چند گاهی در حومه شهرستان اهواز مشاهده می شود و موجب آلودگی محیط زیست می شود.هرچند تعداد وقوع این حوادث نسبت به سال گذشته کاهش داشته است ولی همچنان از معضلات قابل پیگیری اداره حفاظت محیط زیست اهواز می باشد.
مرعشی گفت:در این مورد با همکاری عوامل شهرداری آتش سریعا خاموش و مسیر دسترسی به سایت تا پاکسازی محصور گردیده و کلیه لاستیک های تخلیه شده جمع آوری گردید.انتظار می رود شهرداری ها نسبت به استقرار گشت و کنترل شبانه روزی در چنین مناطقی برنامه های جامع تری داشته باشند.
وی ادامه داد:انتشار دود ناشی از سوختن این مواد، آثار زیانباری نیز بر سلامتی انسان دارد. 
بر اساس نظر کارشناسان، خطرناک ترین گازها می تواند بر اثر سوزاندن پلاستیک های حاوی مواد بر پایه ارگانوکلر منتشر شود. 
وقتی این نوع پلاستیک ها سوزانده می شود، مقادیر زیانباری از دیوکسین ها، که گروهی از مواد شیمیایی بسیار سمی هستند منتشر می شوند. 
دیوکسین ها سمی ترین مواد برای ارگانیسم های بدن است که به عنوان مواد سرطان زا و مختل کننده هورمون ها شناخته می شوند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک