کد خبر: 30348
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ اردیبهشت/ ۱۳۹۷ - ۶:۰۱

خوزستان سرافراز/ چند روزی است که در دنیای مجازی درخصوص انتصاب فرماندار جدید شهرستان رامهرمز و عزل احسانی نیا عده ای از نخبگان و صاحبان قلم به تناسب موقعیت وبهره گیری از ظرفیت های موجود در کمال آرامش و متانت، دیدگاه و نکته نظرات خویش را در معرض دید و قضاوت عموم قرار می دهند.

جهت استحضار نماینده محترم رامهرمز و رامشیر جناب آقای دکتر اقبال محمدیان باید عرض نمایم؛
نمایندگان مجلس دو  وظیفه عمده و مهم برعهده دارند ؛
یکم قانون‌گذاری و دوم نظارت. بر اساس مواد مندرج در قانون اساسی وظیفه نماینده نظارت و بررسی عملکرد سایر قوا و مدیران اجرایی می باشد نه عزل و نصب و دخالت در این امور……

اما تجربه سياسي مردم طي دوره هاي اسبق مجلس نشان مي دهد نه تنها نمايندگان در امور اجرايي دخالت مي كنند بلكه در عزل و نصب هاي مديريتي شهرستان ها نيز به صورت مستقيم دست دارند كه البته نخبگان سياسي دليل بروز اين مهم را ضعف مديران بالا دستي در برابر وكلاي مردم مي دانند، ضعفي كه به طور نسبی در شهرستان رامهرمز نيز قابل رؤيت مي باشد.

بحث بر روی فرد و یا افراد خاصی نیست و خدای ناخواسته قصد بی احترامی به فرد و یا افرادی خاص را ندارم و قطعا همه کسانی که در بدنه اجرایی هستند قابل احترامند، ولی قضیه ای که در اینجا مطرح است منافع مردم ،خواست و مطالبات آنان ، توسعه شهرستان و خدمتگذاری بیشتر به مردم است.
چه لزومی دارد زمانی که در یک شهرستان نیروهای بومی و توانمند وجود دارد از نیروهای غیربومی خارج از شهرستان به کار گرفته شود.
در چند روز اخیر زمزمه برکناری فرماندار رامهرمز شنیده می شود و مردم نسبت به این قضیه حساس و مطالبه آنها در انتصاب فرماندار در وهله اول حفظ فرماندار فعلی و در غیراینصورت از نیروهای توانمند داخل شهرستان ؛ یک فرد شایسته و بومی انتخاب گردد.
ولی سئوال اینجاست که دکتر اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در خانه ملت ؛ وقتی مدیریتی را می خواهد جایگزین کند قطعا مولفه و شاخص‌هایی را در نظر می‌گیرد و براساس آن گفته می شود که فرماندار فعلی این مولفه ها را ندارد و باید عزل شود. حداقل این است که گزینه پیشنهادی باید از فرماندار فعلی قوی تر باشد.
اینجانب بعنوان نگارنده قصد ندارم از حسنات عبدالرضا احسانی نیا خیلی حرفی بزنم اما به این اکتفا میکنم که ایشان در شاخصه های اجرایی نظیر: توان علمی، توان و سابقه‌ی مدیریتی، کرامت و عزت نفس، تقید به تقوی بوده و هستند  و اینکه عملکرد وی در این مدت انصافا قابل دفاع در تمامی جوانب بوده و هست.

اینجانب به زیر و بم ساخت و بافت اجتماعی شهرستان رامهرمز آگاهی دارم و به دلایل متعدد معتقدم استفاده از نیروی شایسته بومی در سکان فرمانداری شهرستان باعث جلب رضایت عمومی، همگرایی نیروهای اجتماعی فعال در شهرستان و مهمتر از آن ظرفیت سازی و نیروسازی برای آینده رامهرمز خواهد شد.

جناب آقای اقبال محمدیان که قطعا در برکناری احسانی نیا دستی بر آتش دارید ، جایگزین ایشان حتی یک چهره معمولی سیاسی هم به حساب نمی آید تا چه برسد به این که یک چهره شاخص باشد.

دکتر اقبال محمدیان انتظار این بود جنابعالی که با رای همین مردم به کرسی نمایندگی رسیدید؛ مطالبات بحق و قانونی مردم را در نظر گرفته و در عزل و نصب ها خاطرات تلخ گذشته را مانند عزل صادق قنواتی از سازمان تامین اجتماعی یا علی البومراد از تربیت بدنی را در حوزه انتخابیه خود تکرار نفرمایید.

نماینده محترم مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی برخی از انتصابات جنابعالی را با هیچ فرمولی نمی توانم به خود بقبولانم. نه با فرمول سیاسی و نه با فرمول علمی و نه با فرمول قومی و قبیله ای و نه حتی با فرمول معاملات سیاسی ، نمی توان آن را توجیه و هضم کرد و قطعا کسانی که خود را صاحب این انتصابات کنند در آینده متضرر می شوند.

جناب آقای محمدیان، مردم رامهرمز و رامشیر شما را انتخاب نکردند تا مکرر شاهد عزل و نصب مدیران توانمند شهرستان خود باشند! از نظر مردم تغییر، به معنای متوقف شدن روند نابسامان گذشته بود. مردم رای دادند تا نماینده آنها در خانه ملت همه تلاش خود را به کار ببندد تا نرخ بیکاری کاهش یابد و صنایع رشد کنند، کشاورزی شهرستان به سوی صنعتی شدن میل پیدا کند و وعده هایی که برای پیشرفت صنعتی و شکوفایی رامهرمز و رامشیر داده بودید را لمس کنند.

امیدوارم مسئولان ما باور کنند یک روزی خواهند رفت و نتیجه عملکردشان خواهند ماند و در آینده به جز این عملکرد از آنها نخواهد ماند و تا آدمی زنده است و تاریخ هست آدمها را با عملکردهایشان می سنجد و از آنها یاد خواهند کرد.
اینکه فلانی در دوره‌ای نماینده بود و این عملکردش بود و چقدر به درد حوزه انتخابیه خود خورد و در دوره ایشان به مسایل فرهنگی و اجتماعی چقدر پرداخته شد و … و مسائلی از این دست، شناسنامه ی کاری یک نماینده می‌شود.
پس امیدوارم حداقل نه در شعار بلکه در عمل وقتی در معرض قضاوت عمومی قرار می گیرند نمره قبولی بگیرند!

من الله توفیق

{یادداشتی بقلم رضا شیرالی}

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک