کد خبر: 30378
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۱:۴۸

بنده بیم آن را دارم که با روند موجود شهرداری از توان پرداخت اقساط عاجز باشد که متاسفانه آن وقت اموال در رهن بانک ، که متعلق به شهر و شهروندان است، به تاراج خواهد رفت.

خوزستان سرافراز/  دکتر حاجتی عضو شورای اسلامی شهر اهواز و رئیس کمیسیون خدمات شهری و سلامت ؛ در چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز در نطق پیش از دستور ؛ گفت : متاسفانه بدلیل ناکارآمدی رییس شورای شهر ،شاهد چند دستگی بین اعضای شورای شهر هستیم که این موضوع تا کنون در هیچ کدام از شوراهای شهر اهواز مشاهده نشده است و ادامه چنین وضعیتی می تواند به جایگاه شورا و اعتماد مردم صدمات جبران ناپذیری وارد نماید.

فتح الله حاجتی ؛ تصریح کرد: بنده همواره به برادری و تعامل در شورا تاکید داشته و دارم ،امیدوارم این توصیه بیش از پیش نزد رییس محترم شورا در نظر گرفته شود تا مانع از چنددستگی و به حاشیه راندن شدن شورا شویم.

حاجتی در ادامه ؛ افزود : جناب آقای فلسفی ، چرا یک روز خاص برای ملاقات با مردم در نظر گرفته نمی شود و فقط در چند هفته اول بصورت نمایشی یک روز ملاقات تعیین شد ،که ادامه پیدا نکرد، مردم برای حل مشکلاتشان چه زمانی باید به شما مراجعه کنند ؟!

حاجتی درخصوص فرار نخبگان و متخصصین از شهرداری اهواز ؛ بیان کرد : به دلیل ضعف نظارت بر عملکرد سیستم، شاهد فرار نخبگان،متخصصین و نیروهای کارکشته از شهرداری اهواز به دیگر ادارات و شهرستانها هستیم و ادامه این وضع باعث ناامیدی کارکنان زحمتکش شهرداری می شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و سلامت ؛ گفت : علیرغم تاکید شهردار محترم،شاهد به حاشیه رانده شدن قائم مقام های مناطق بدلیل نبود شرح وظایف هستیم و عملا قائم مقام ها ناکارآمد شده اند و حتی برخی از آنها جای مناسبی برای نشستن هم ندارند.

وی افزود: توجه به مناطق کم برخوردار بسیار ضعیف است ،در حالیکه ما اعضای شورای شهر بیشتر باید به فکر مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین باشیم که بتوانیم مشکلات مردم این مناطق را تا جایی که توان داریم حل کنیم.

حاجتی در ادامه ؛افزود:  جناب آقای فلسفی، ریاست محترم شورا ؛ تعامل با شهردار در راستای خدمت رسانی بهتر به شهروندان کار بسیار ارزنده و قابل تقدیر است ،اما تا جایی که به رسالت نظارتی شورا آسیبی نرساند. اگر بنا باشد ما نمایندگان شورا به رسالت نظارتی این نهاد مردمی آسیب بزنیم در پیشگاه خدا و مردم گناهکاریم.

جناب آقای فلسفی ، مدیریت در حوزه مطبوعات و حوزه شهر و شهرداری بسیار متفاوت است که بنده معتقدم علی رغم گذشت ۸ ماه از عمر شورا ، حضرتعالی متوجه تفاوتهای آن نشدید، انشاالله در ادامه راه بتوانید بهتر از قبل شورا را مدیریت کنید.

وی عنوان کرد:  به دلیل انتصابات ضعیف در سمت های کلیدی شهرداری در آینده نزدیک ،شهرداری با بحران های شدید مالی مواجه خواهد شد و شنیده ها حاکی از این است که آقای شهردار بنا دارد صدها میلیارد تومان املاک شهرداری را که متعلق به شهروندان می باشد در رهن بانک شهر گذاشته و مبلغ ۳۰۰ میلیارد وام بانکی برای انجام پروژه های عمرانی دریافت نماید،در نگاه اول استفاده از تسهیلات و مشارکت بانکها در تکیمل پروژه های عمرانی و خدماتی کار بسیار ارزنده و قابل تقدیری می باشد که باید حمایت و پشتیبانی همه جانبه نمایندگان شورا را داشته باشد ،اما بنده بیم آن را دارم که با روند موجود شهرداری از توان پرداخت اقساط عاجز باشد که متاسفانه آن وقت اموال در رهن بانک ، که متعلق به شهر و شهروندان است، به تاراج خواهد رفت.

مجددا تاکید میکنم که مشارکت بانک ها در راستای تکمیل پروژه ها امری بسیار ضروری است اما باید با شفافیت و دقت عمل بسیار بالایی صورت گیرد که خدای ناکرده باعث آسیب جبران ناپذیر به بیت المال نشود.

این عضو شورای شهر اهواز؛ ادامه داد: شاید با گرفتن وام و تکمیل پروژه های عمرانی،شورای پنجم در کوتاه مدت نزد مردم وجاهت و محبوبیتی کسب نماید اما خدای ناکرده اگر شهرداری از پس بازپرداخت این وامها برنیاید آن وقت گناهی نابخشودنیست که امیدوارم با کارشناسی دقیق و غیر عجولانه بتوانیم این مهم را عملی کنیم.

در آخر هم برای شهردار محترم و مدیران ایشان آرزوی موفقیت دارم و همه این عزیزان را به کار و تلاش جهادگونه توصیه میکنم چرا که هر چقدر به این محروم خدمت شود باز هم کم است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک