کد خبر: 30391
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۴:۰۰

اعتصاب کامیون‌داران که از روز سه‌شنبه اول خرداد در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ آغاز شد به اختلال در چرخه توزیع بنزین و گازوئیل در کشور انجامید.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ کامیون داران و رانندگان نفتکش ها و ترانزیت کشورمان ، از ابتدای خردادماه امسال ، شروع به یک اعتصاب سراسری کرده اند.

مشکلات صنفی و فشارهای سنگین اقتصادی که مدت هاست گریبان بخش زیادی از شهروندان جامعه را گرفته است، در روزهای اخیر موجب شده تا جمع زیادی از کامیون داران و رانندگان ماشین های سنگین دست به اعتراض و تحصن بزنند و به واسطه این اقدام هماهنگ و سراسری آنها، اختلالی بی سابقه در شبکه حمل و نقل و سیستم سوخت رسانی کشور پدید آید.

در این اعتصاب ، رانندگان از انجام هرگونه حمل و نقل سر باز زده و در اعتراض به عدم افزایش کرایه ها طی سال های اخیر ، معترض گردیده اند.

علی مردانی راننده ‌کامیونی که در مسیر همدان – اهواز مصالح ساختمانی حمل می کند
در گفتگو با خبرنگار خوزستان سرافراز؛ تصریح کرد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون هیچگونه افزایش تعرفه ای را نداشته اند و این در حالی است که علاوه بر افزایش قیمت گازوئیل ، افزایش قیمت قطعات یدکی و تعمیرات و نگهداری خودروهای سنگین بسیار افزایش یافته است.

مردانی؛ افزود: با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و همچنین خارجی بودن قطعات اکثر خودروهای سنگین، این اعتصاب شکل گرفته است.

مهدی علی یاری راننده نفتکشی که با بیش از ۲۰سال سابقه فعالیت درچند روز اخیر به جمع اعتصاب کنندگان پیوسته است ؛ به خبرنگار خوزستان سرافراز؛ گفت : کامیون داران با دلایل بسیاری از جمله عدم افزایش تعرفه ها و کرایه ها ، افزایش قیمت بیمه ؛ افزایش قیمت قطعات یدکی و کمیسیون بالای باربری ها ، عوارض اتوبان هاو هزینه ی بالای تعمیرات دست به  اعتصاب سراسری زده اند.

علی یاری ؛ بیان کرد : کامیون داران و رانندگان ماشین های سنگین که به واسطه شغلشان، همواره در معرض انوع تهدیدو سختی ها قرار دارند، سخت کوشانی هستند که در سال های گذشته نیز در برخی نقاط کشور دست به اعتراض زده بودند، اما کسی جویای حالشان نشده بود.

وی ؛ افزود: ضعف در نظارت دولتی و نیز بی توجهی به سیستم های توزیع بارو نوبت دهی سبب شده است تا برخی افراد صاحب نفوذ با داشتن چندین کامیون مرتب بار دریافت کنند، اما افرادی که صاحب نفوذ نیستند مدت ها در صف تحویل بار قرار بگیرند.

البته اکنون و با توجه به افزایش هزینه های کامیون داری مشکل اصلی این افراد عدم تطابق میان درآمدو هزینه های آن هاست که باعث شده است، روزگار سختی برای آنها فراهم شود.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ در استانهای مختلف کشور مثل استان های اصفهان، قزوین، خراسان رضوی؛سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمان، هرمزگان، فارس، تهران ؛ خوزستان و چند استان دیگر تعداد زیادی از کامیون داران دست به تحصن و اعتراض زده اند و با پرهیز از جابجا کردن بار بین شهری، مشکلاتی را در این زمینه پدید آورده اند.
اعتصاب کامیون‌داران که از روز سه‌شنبه اول خرداد در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ آغاز شد به اختلال در چرخه توزیع بنزین و گازوئیل در کشور انجامید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک