کد خبر: 30400
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۳:۴۴
قابل توجه مسوولان محيط زيست خوزستان ؛

 

به گفته جايگاه داران مدتي است بنزين استاندارد يورو ۴ در اهواز عرضه نمي شود.

خوزستان سرافراز، اين روزها نام اهواز بخاطر كسب عنوان آلوده ترين شهر جهان در تمامي رسانه هاي گروهي مطرح است.

گرد و غبار، بيماري هاي عجيب و غريب، آب شرب ناسالم، گرماي شديد، آلودگي هاي نفتي و … تنها گوشه اي از مشكلات شهروندان اهوازي مي باشد.

متاسفانه هر نوع آلودگي را در جهان بخواهيد مي توانيد در اهواز پيدا كنيد و موضوعي كه بيش از پيش مردم اهواز را آزار مي دهد كم كاري و سكوت ممتد مسوولان بالاخص مديران محيط زيست است.

حال اگر از تمامي مشكلات فوق بگذريم به دليل مشكلات زيست محيطي موجود در شهر اهواز قرار بود براي كاهش حداقلي آلودگي هوا، بنزين استاندارد يورو ۴ در جايگاه هاي اين كلانشهر توزيع شود.

عليرغم مصوبه قانوني مجلس مبني بر توزيع بنزين استاندارد يورو۴ در كلانشهرها ، مدت كوتاهي بنزين استاندارد يورو۴ در كلانشهر اهواز توزيع مي شد كه متاسفانه شواهد نشان مي دهد چند ماه است كه بنزين يورو۴ در اهواز توزيع نمي شود.

بعد از پرس و جو از جايگاه داران، دليل عرضه نشدن بنزين استاندارد يورو۴ را تعميرات پالايشگاه اراك مطرح كردند اما دنبال كردن اين موضوع حقايق تلخي را برملا كرد.

يكي از حقايق اين است كه پالايشگاه در حال تعمير، چگونه ميتواند بنزين شهرهاي بزرگي همچون تهران، اصفهان و حتي يزد را تامين كند ولي اهواز را خير.

اهواز هميشه يكي از محروم و مظلوم ترين شهرهاي كشور محسوب مي شود ولي فاجعه از زماني نمايان مي شود كه نفت در خوزستان و در همين اهواز استخراج شده و براي پالايشگاه اراك ارسال مي شود ولي بنزينش به اهالي آن نمي رسد.

قصد نداريم پيرامون اجحاف پالايشگاه اراك در حق مردم اهواز سخني بگوييم ولي انتظار داشتيم مسوولان استاني و مخصوصا مديران محيط زيست براي جلوگيري از آلودگي بيش از پيش هوا از عرضه بنزين غير استاندارد در آلوده ترين شهر جهان جلوگيري مي كردند.

در پايان گفتن اين نكته الزامي است كه مردم اهواز در حال حاضر با انواع آلودگي ها و مشكلات دست و پنجه نرم مي كنند و همواره چوب بي تدبيري و بي كفايتي برخي مسوولان را مي خورند. اينك از بالاترين مقام اجرايي خوزستان انتظار دارند براي كاهش آلودگي هوا از عرضه بنزين غير استاندارد در اين كلانشهر جلوگيري نمايد و موضوع تبعيض پالايشگاه اراك در حق جايگاه داران سوخت اهوازي را در هيات دولت پيگيري نموده و نتيجه آن را از طريق رسانه ها به اطلاع مردم برساند.

منبع؛ نسیم خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک