کد خبر: 30420
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۲:۳۰

بابت صعود به جام جهانی و روند روبه رشد تیم ملی کشورم در این سالها هیچ منتی برسر مردم ایران نخواهید داشت ؛ چون در مقابل این کار میلیون ها دلار دریافت نمودید

یادداشتی به قلم رضا شیرالی در خوزستان سرافراز؛
فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی توسط کارلوس کی روش اعلام می شود ؛در این لیست نامی از سیدحسین حسینی، سیدجلال حسینی، وریا غفوری و کاوه رضایی دیده نمی شود.

این فهرست سوالات و ابهاماتی را در ذهن علاقمندان به فوتبال ایجاد کرده است و سرمربی تیم ملی ایران درگفتگو با خبرنگاران با دلایلی عجیب و بدور از منطق پاسخ آنها را می دهد.

اینجانب بعنوان یک خبرنگار سالهاست که درجهت تنویر افکار عمومی قلم می زنم.
در چند روز گذشته با جمع کثیری از خبرنگاران و پیشکسوتان ورزش درخصوص لیست تیم ملی کشورم به گفتگو نشستم.
اکثر این عزیزان نسبت به خط خوردن این ۴ بازیکن به شدت ناراضی بوده و اعتقاد راسخ دارند که کیروش بخاطر لجاجت و مسائل پشت پرده با اعصاب ۸۰میلیون ایرانی بازی می کند.

برخی از این عزیزان می گویند؛ سید جلال حسینی در سالهای اخیر عضو ثابت اردوهای تیم ملی بوده و کارلوس کی روش نیز بارها اعتقاد خود را به وی نشان داده است. اما خط خوردن عجیب او از لیست تیم ملی دلایلی عجیب دارد و قاعدتا توجیه های کارلوس کی روش مبنی بر تمایل او به جوانگرایی با توجه به دعوت از اشکان دژاگه و ……خیلی قابل هضم نیست.
وریا غفوری به گواه اکثر کارشناسان یکی از بهترین ونگرهای ایران در لیگ برتر بود و با دوندگی های بی امان خود عملکردی فوق العاده در استقلال داشت و در شرایط کنونی هیچ عقل سلیمی خط خوردن او از تیم ملی را نخواهد پذیرفت.

کی‌روش در چند سال گذشته نشان داده استاد جنگ های روانی است.او همیشه می خواهد حرف خود را تحت هرشرایطی به کرسی بنشاند و به عبارتی دیگر علامه دهر است.چهار سال پیش هم امید ابراهیمی را به جام جهانی نبرد تا ثابت کند همیشه باید حرف او به کرسی بنشیند.

برخی از کارشناسان فوتبال اعتقاد داشتند که سرمربی تیم ملی به شرایط جسمانی بازیکنان اشراف کامل داشته و قطعا بهترین ها را به تیم ملی دعوت نموده است.
اماعملکرد امشب تیم ملی کشورمان در مقابل ترکیه و عملکرد ضعیف خط دفاع جای هیچ توجیهی باقی نخواهد گذاشت.

آقای کیروش اینکه ۱۷روز مانده به جام جهانی بخواهم از تیم ملی کشورم انتقاد نمایم؛ کاری سخت و دشوار است.

اما این را بدانید که مردم سرزمینم بخاطر خط خوردن ۴ فوتبالیست سرحال و آماده ؛هرگز جنابعالی و مافیای ورزش را حلال نخواهند کرد.
آقای کیروش؛
بابت صعود تیم ملی کشورم به جام جهانی از جنابعالی تشکر می نمایم؛ عملکرد خوب شما و همکارانتان در تیم ملی بر مردم سرزمینم پوشیده نیست و هرگز زحمات شما را انکار نخواهند کرد.
اما بابت صعود به جام جهانی و روند روبه رشد تیم ملی کشورم در این سالها هیچ منتی برسر مردم ایران نخواهید داشت ؛ چون در مقابل این کار میلیون ها دلار دریافت نمودید.

حضرتعالی مرتبا در گفتگو با خبرنگاران با یک ژست خاص از مبارزه با دلالی و فساد سخن برزبان جاری نموده و خود را یک سرمربی شجاع و پاک جلوه می دهید!!!
اما بعنوان یک خبرنگار با صراحت اعلام می نمایم ؛ مردم ایران از تمام اتفاقات غیرفوتبالی و زدوبندهای سیاسی اطلاع داشته و براساس برخی شواهد خود حضرتعالی پرچمدار دلالی و فساد در این فوتبال هستید.
اگر غیر از این است بصورت شفاف اعلام نمایید؛ چگونه علیرضا حقیقی که دو‌سال نیمکت‌نشین بود، به تیم‌ملی دعوت ‌شد و به جام‌جهانی برزیل و جام ملت‌های آسیا هم رفت و دروازه‌بان اصلی تیم‌ملی شد؛ اما در شرایط فعلی نیمکت‌نشینی در چند بازی عامل حذف حسینی شده است؟ اشکان دژاگه در دو‌سال اخیر بیشتر زمان‌ها مصدوم بوده و تیم نداشته و کل زمان بازی ناتینگهام فارست ١٥٢ دقیقه است! او برای تیم دوم وولفسبورگ هم ١١٣ دقیقه بازی کرده، اما به تیم‌ملی دعوت شده است! حتی عملکرد امیر عابدزاده هم در فوتبال اروپا در سال‌های اخیر آنچنان درخشان نبوده، با این وجود او هم به جام‌جهانی خواهد رفت.

آقای کیروش اینجا ایران است؛ مهد دلیران ؛ زادگاه شیران
مردم سرزمینم ؛جان ناقابل خود را فدای پرچم سه رنگ کشورشان و اعتلای نام ایران خواهند نمود.
مردم کشورم از شما و بازیکنان تیم ملی به غیر از ارائه یک فوتبال زیبا و جوانمردانه هیچ انتظاری در جام جهانی نخواهند داشت؛اما اگر بخواهید بخاطر لجاجت و برخی مسائل پشت پرده با آبروی ایران در جام جهانی بازی کنید؛ قطعا همین مردم با شما برخورد خواهند کرد.

اینکه زبانم لال در جام جهانی زنگ تفریح حریفان شویم و با یک خداحافظی و چهار تا بیانیه تقصیرات را به گردن برانکو ؛ شفر یا قلعه نویی و …..بیندازید؛هرگز مردم قانع نخواهند شد و باید درمقابل کارنامه خود درجام جهانی پاسخگو باشید.

آقای کیروش؛
هرچه سریع تر بازیکنان اماده ای همچون سیدجلال حسینی ؛ وریاغفوری و …..را به تیم ملی فرا خوانده و بیش از این با اعصاب میلیون ها ایرانی بازی نکنید.

اینجانب معتقدم در این رقابت‌ها می‌توانیم مراکش را شکست دهیم و مقابل اسپانیا و پرتغال باید هر آنچه در توان داریم به کار ببریم تا امیدوار به صعود باشیم. قرعه بسیار سختی به ایران رسید اما باید امیدوار بود.
البته ؛ اگر آقای کیروش دست از لجاجت بردارد……..

من الله توفیق

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک