کد خبر: 30429
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۴:۳۳
قابل توجه مسوولان قضايي، بهداشتي و محيط زيست اهواز ؛

تخليه و سوزاندن زباله ها در كنار مناطق مسكوني توسط شهرداري اهواز ادامه دارد.

خوزستان سرافراز/ استاني كه بيش از ۸۰ درصد درآمد كشور را تامين مي كند و مردمانش برروي ثروت هاي ميلياردي خوابيده اند، اين روزها وضعيت خوبي ندارد.

مردم شريف و ولايتمدار خوزستان كه همواره و در هر شرايطي حامي نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده و هستند اين روزها به دليل سوء مديريت و ناكارآمدي مديرانش اوضاع خوبي ندارند.در اكثر شاخص ها از جمله بهداشت، آموزش، رفاه، طلاق، خودكشي و حتي امنيت كه از خوزستان نامي برده مي شود اگر اين استان در تراز منفي اول نباشد حتما در رديف دوم يا سوم جدول قرار مي گيرد.

مردم خوزستان عامل اكثر مشكلات موجود در استان را سوء مديريت و مديران ناتوان مي دانند، مديراني كه نه بر اساس لياقت و شايستگي بلكه با لابي سياسيون بر صندلي مديريت تكيه مي زنند.

مردم شريف و شهيد پرور خوزستان اعتقاد دارند چگونه است استاني كه به فرموده معماركبير انقلاب حضرت امام خميني (ره)، دينش را در دفاع مقدس به اسلام ادا كرد و همواره مردمانش مورد تحسين امام خامنه اي (مد) قرار دارند اين همه مشكل داشته باشد.

اگر براي شروع بخواهيم از مشكلات اصلي خوزستان و شهرهايش از جمله مركز استان (اهواز) نامي ببريم بعد از معضل بيكاري بايد به مشكلات زيست محيطي و بهداشتي اشاره كنيم.مشكلات زيست محيطي و بهداشتي موجود خوزستان نه تنها سلامت نسل فعلي بلكه آيندگان را نيز تهديد مي كند.همواره مشكلات بهداشتي و زيست محيطي در سايه سكوت متوليان امر صورت مي گيرد.

يكي از اين مشكلات اصلي كه در سايه غفلت مسولان بهداشتي، حافظان محيط زيست و…  صورت مي گيرد بحث جمع آوري و دفع پسماندهاي شهري است.متاسفانه اين موضوع در كلانشهر اهواز به يك معضل و چالش اساسي براي شهروندان و دوستداران محيط زيست تبديل شده است.در چند روز اخير شهروندان اهوازي ساكن در منطقه عين ۲ شاهد تخليه زباله هاي شهري و سوزاندن آن ها در كنار منطقه مسكوني خود بوده و عليرغم پيگيري هاي صورت گرفته و مراجعات حضوري به شهرداري نتوانسته اند جلوي اين اقدام غير قانوني را بگيرندبعد از مراجعات مكرر و وعده هاي پوچ و نااميدي از حل اين معضل توسط شهرداري، اهالي اين منطقه به رسانه ها پناه برده و خواستار انعكاس اين موضوع در جرايد شدند.

خبرنگار این رسانه در چارچوب رسالت اصلي خود در انعكاس مشكلات مردم، پس از اطلاع رساني شهروندان با حضور در منطقه صحنه هاي دلخراش و دردناكي را مشاهده نمود.

موضوع حائز اهميت اين است كه شهرداري اهواز چگونه و با چه مجوزي اقدام به تخليه زباله و سوزاندن آنها در منطقه مسكوني عين ۲ نموده است.چگونه است سازمان هايي كه ادعاي حمايت از سلامت مردم و حفاظت محيط زيست را دارند در مقابل اين فاجعه سكوت كرده اند.آيا اگر اين اتفاق در فلان منطقه ي اهواز صورت مي گرفت باز هم مسوولان امر سكوت مي كردند.حرف مردم عين ۲ از اعضايي كه با شعار خدمت گذاري بي منت به مناطق محروم وارد شوراي پنجم شهر اهواز شدند اين بود اگر به وعده خود در خدمت رساني صادقانه به محرومين پايبند نيستيد حداقل براي اين مناطق محروم و شهروندان مظلوم ايجاد مشكل نكنيد.

متاسفانه مشكلاتي از قبيل تخليه و سوزاندن زباله ها آن هم در مناطق مسكوني بدليل سوء مديريت در شهرداري صورت مي گيرد.اگر از مديريت ناتوان فعلي شهرداري بگذريم بايد از مسوولان بهداشتي، محيط زيست و حتي مسوولان قضايي پرسيد چگونه اجازه مي دهند در روز روشن و در محل زندگي مردم چنين فاجعه اي صورت بگيرد.مسوولان امر از تبعات خطرناك بهداشتي و زيست محيطي چنين اقداماتي يقينا مطلع هستند كه تخليه و سوزاندن زباله ها در كنار خانه هاي مردم چه بلايي بر سر مردم مظلوم خواهد آورد، لذا انتظار مي رود مسوولان قضايي، بهداشتي، محيط زيست و شوراي شهر اهواز قبل از آن كه حادثه غمبار فعلي گسترش يابد و بيماري هاي خطرناكي از قبيل هپاتيت، پوستي، ريوي و … مردم را دچار كند با اين گونه اقدامات غير قانوني شهرداري برخورد قاطع نموده و جلوي ظلم به شهروندان ولايتمدار، انقلابي و شهيد پرور منطقه عين ۲ را بگيرند.

البته در پايان بايد گفت مناطق محرومي مانند عين ۲، ملاشيه، كوي رمضان، حصيرآباد، منبع آب و … همواره بخاطر عدم مطالبه گري از مسئولان مورد ظلم قرار مي گيرند كه بايد در رفتار خود تجديد نظر كنند تا مسوولان بدانند در صورت كوتاهي و يا بي توجهي، مردم عملكرد آن ها را فراموش نخواهند كرد.

حسن سلامت دوم؛نسیم خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک