کد خبر: 30441
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۴:۱۳

مدیر و مسئولی که پاسخ گو نیست و خود را از مردم و افکار عمومی طلبکار می داند شایستگی و استحقاق مدیریت در هیچ سطحی را ندارد.

خوزستان سرافراز / در استان خوزستان معیار مشخصی برای تغییر مدیران وجود ندارد و البته این منحصر به فرد و یا جریان خاصی نیست ؛
هیچ احد و ناسی توضیح نمی دهد و روشن نمی کند که چرا آن نه و این آری ….
دولت های مختلف از کارگزاران گرفته تا دولت احمدی نژاد و …..
هرکسی امد ؛ از نجابت و مظلومیت مردم محروم خوزستان سواستفاده کرد و طبق یک رویه غلط عزل و نصب مدیران به اراده برخی نمایندگان مجلس و استانداران و …… انجام شد.

سالها این عزل و نصب ها ادامه پیدا کرد تا سرانجام با عملکرد ضعیف همین مدیران
خوزستان به لبه پرتگاه نزدیک و نزدیکتر شد.

برخی مدیران استان؛خود را اساس و قامت تمام نمای مدیریت دانسته و این دانستن و استنباط شخصی را درمحافل خودشانی ترویج داده و سالهاست که ازاین رهگذر منفعت میبرند و هیچ قدرتی توان مقابله با آنها را ندارد.

مدیرانی که درشرایط کنونی ازاصالت اعتدال سقوط کرده و در پیوندی منفعت گرایانه و متکی برمنافع مادی و شخصی باروی برتافتن ازیک آرمان پویا و موازی با ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی باچرخشی غیر قهرمانانه ومفتضحانه به سوی آبشخورهائی مبهم و نامشخص کوچ کرده اند.

حقیقت این است که این مدیران سالهاست کلیددار برخی ادارات دولتی ؛ سازمان ها و شرکت ها بوده و نه روحیه پاسخگویی به مطالبات مردم را دارند و نه کسی توان برداشتن انها را دارد.
عملکرد ضعیف این مدیران در حوزه های مختلف مانند بهداشت ؛ کشاورزی؛صنعت؛محیط زیست ؛ پتروشیمی ؛ فولاد و ……..خوزستان را به وضعیت اسفبار فعلی دچار کرده است.

در تیرماه سال ۱۳۹۵ استاندار اسبق خوزستان در مراسم تودیع خود از پدرخوانده‌هایی گفت که به صورت اژدهای اقتصادی بر گنج‌های خوزستان چنبره زده‌اند …..
پدر خوانده ها با هر ترفندی مقتدایی را خانه نشین کردند؛
عده زیادی از مردم بخاطر عملکرد قابل دفاع مقتدایی در برخی خدمات مانند ماشین های پلاک اروند و ….. از عزل او ناراحت و نسبت به آینده نگران بودند.
مقتدایی اهل تشکیل حلقه های سیاسی و گعده نشینی های شبانه نبود؛ او اهل باج دادن به پدرخوانده ها نبود و به همین خاطر عطای استانداری را به لقایش بخشید.

با رفتن مقتدایی فصلی نو در مدیریت کلان استان آغاز شد ؛ در ابتدای امر خیلی از کارشناسان و صاحبان قلم و اندیشه انتظار داشتند ؛ مدیران ناکارامد و امتحان پس داده برکنار و افرادی متخصص و کاردان جایگزین انها شوند.

اما مشکل اصلی آنجا بود که برخی از همین مدیران ناکارآمد اعتقاد دارند سند ششدانگ برخی سازمان ها و ادارات بنام انها صادر شده و به جای آن که به رسانه و افکار عمومی پاسخ گو باشند به دنبال منتقدان و نویسندگان گشته و از آنان شکایت می کنند.
مدیرانی که سالهاست جز یک سری حرف های کلی هیچ برنامه مدونی برای حل چالش های خوزستان ندارند ؛مدیرانی که تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند در عملکرد خود تجدید نظر ایجاد کنند و ببینند عیب کارشان کجاست.

نگارنده اعتقاد دارم ؛ سالهاست میان این دسته از مدیران و مردم خوزستان فاصله ایجاد شده و متاسفانه یا آقایان از واقعیت‌های زندگی مردم خبر ندارند؛ یا سر خود را مانند کبک زیر برف کرده اند.

وقتى سخن از اصلاح ساختار مدیریتی به میان می اید باید به مجموعه عوامل از سیاستگذارى تا اجرا و سایر ابعاد مساله اندیشید و با تخلفات هم در جاى خود برخورد قاطع شود و اگر جز این باشد ؛ ریشه فساد از سرچشمه نخشکد این خود رفته رفته همچون غده سرطانى از گوشه اى دیگر در پیکر استان ما سر برون می آورد.

اینجانب قبلا گفته ام و اکنون با صدای بلندتر میگویم ؛
مدیر و مسئولی که پاسخ گو نیست و خود را از مردم و افکار عمومی طلبکار می داند شایستگی و استحقاق مدیریت در هیچ سطحی را ندارد.
زمانی مهم ترین عملکرد و دستاورد دولت تدبیر و امید را صیانت از حقوق شهروندی و فضای نقد و نقادی معرفی می شد  و آن مهم ترین وجه تمایز آن از دولت های نهم و دهم  بود؛
اما گویی تقدیر اینچنین بود و امروز برخی مدیران استان بجای استقبال از نقدونقادی با توسل به روش های غیراخلاقی
منتقدان را روانه مراجع قضایی نموده و به صرف داشتن عقیده ای ؛ مورد تعرض و مواخذه قرار خواهند داد.

در خاتمه به برخی از مدیران ارشد دولت در استان خوزستان یادآوری می کنم ؛
آقای روحانی در تمام برنامه‌های انتخاباتی خود وعده‌ آزادی بیان را داد؛
اما برخی از مدیران دولت تدبیر و امید در خوزستان وعده های رئیس جمهور محترم را فراموش کرده و بجای شنیدن صدای مخالف از پاسخگویی به افکار عمومی و منتقدان طفره می روند.

من الله توفیق

{یادداشتی بقلم رضا شیرالی}

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک