کد خبر: 30450
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 8/ ژوئن/ 2018 - 3:43

خوشا به سعادت شهداء که پرکشیدند و رفتند تا با شهدای کربلا همسفره شوند بدا به حال ما که ماندیم در این روزگار پر از غفلت ……..

 خوزستان سرافراز ؛ قهرمان ملی ما جانباز سرافراز جلیل نقاد (معروف به عموجلیل موتورساز) قهرمان موتورسواری و یکی از مردان بی ادعای موتورسوار تحت فرمانده شهید مصطفی چمران در نبردهای نامنظم اهواز و سوسنگرد در جنگ تحمیلی بود.

عمو جلیل در یک تعمیرگاه موتورسازی واقع در میدان خراسان مشغول به کار است؛ این مرد بی ادعا  بر اثر شدت مجروحیت در ناحیه سر، قادر به تکلم نیست؛ دست راست او بر اثر جراحت دوران جنگ از کار افتاده است؛ آن قدر هم از دست چپش کار کشیده که به نسبت دست راست، بزرگتر به نظر می‌رسد.

جلیل نمی‌تواند حرف بزند، اما با نگاه پرمعنایش، کلی حرف برای گفتن دارد؛ حرف از روزهایی که با موتورسواران جنوب تهران به سوسنگرد رفتند، به ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران پیوستند و جانانه مقاومت کردند.

جلیل و خانواده اش دین خود را به انقلاب ادا کرده اند ؛ حاج‌قاسم نقاد پدرش جانباز ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ است و برادرش ابوالفضل هم در عملیات مرصاد در ۵ مرداد ۱۳۶۷ به شهادت می‌رسد.

در اوایل جنگ، ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران احتیاج به تعدادی موتور سوار داشت، جلیل نیز به همراه چندین نفر از موتور سواران به منطقه رفتند. در طول ایامی که در جبهه بود، عملیات‌های چریکی انجام می‌داد؛ ۴۵ تانک ارتش بعث عراق را با آرپی‌جی منهدم کرد؛ آن موقع که خاکریز نبود؛ اما در بیابان‌های جنوب شجاعانه به همراه شهید چمران در منطقه جنگید.

در سال ۱۳۶۱ طی حملات دشمن به منطقه دهلاویه ترکش خمپاره به سر جلیل اصابت کرد؛ همرزمان او فکر کردند به شهادت رسیده است؛جلیل را به معراج شهدا منتقل می‌کنند و بعد می‌بینند که پلاستیکی که روی جلیل انداخته بودند، عرق کرده است لذا متوجه می‌شوند جلیل زنده است.

جلیل نقاد و همرزمانش امشب مهمان برنامه ماه عسل بودند و تنها جمله ای که این شهید زنده به احسان علیخانی گفت ؛ «برای خدا»

حکایت غریبی است؛جلیل می گوید فقط برای خدا و دفاع از خاک وطن جنگیدم …..

بعد از برنامه ماه عسل ؛ سوالات چون سیل به ذهنم هجوم آورده بودند……

 جلیل نقادها چقدر خالصانه و بی ریا رفتند و امروز برخی ها براحتی بیت المال را چپاول می کنند و حق و حقوق مردم را می خورند.

آنانی که به مدد جایگاه رفیع این عزیزان به مقامات و موقعیت های بالا دست پیدا کردند و به خود این اجازه را دادند که دست در بیت المال کرده و میلیاردها دلار حق و حقوق این ملت را تضییع کنند این را بدانند که خداوند شاهد اعمالشان است و خون تک تک شهدا و این جانبازان سرافراز آه دامانشان را خواهد گرفت و آن زمان دیگر راه برگشتی نخواهند داشت.

خوشا به سعادت شهداء که پرکشیدند و رفتند تا با شهدای کربلا همسفره شوند بدا به حال ما که ماندیم در این روزگار پر از غفلت ……..

حاشا به غیرت برخی از مدیران و چپاولگران بیت المال؛

این چه عدالتی است که جلیل نقاد با یک دست در مغازه کوچک خود موتور تعمیر می کند و برخی از شما بزرگواران با دو دست سالم بیت المال را غارت می کنید….

یاد جملات زیبای شهید شوشتری افتادم ؛ که گفت :

دیروز از هرچه بود گذشتیم ، امروز از هرچه بودیم گذشتیم!

آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز!

دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود!

جبهه بوی ایمان می داد و امروز ایمانمان بو می دهد !

آنجا درب اتاقمان می نوشتیم یا “حسین” فرماندهی از آن توست !

الان می نویسیم بدون هماهنگی وارد نشوید !

شهداء شرمنده ایم……..

من الله توفیق

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار