کد خبر: 30504
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ تیر/ ۱۳۹۷ - ۱:۵۳

مسئولان باید از این بازی درس سختکوشی و ایثار بگیرند و با تلنگر بر خود جهت رفع یکی از بزرگترین موانع توسعه کشور یعنی جناح و باند بازی و تخریب و تهمت زدن ها فائق آیند و فقط به فکر اتحاد و همدلی باشند.

یادداشتی بقلم نوید قائدی در خوزستان سرافراز ؛
شاید بپرسید چرا دیپلماسی؟چون نتایجی از این بازی حاصل شد که می توان به عنوان یک الگوی موفق در عرصه داخلی و خارجی از آن بهره برد.توسط نگارندگان زیادی تحلیل های مختلفی بر این بازی نگاشته شد که در جایگاه خود قابل بررسی و نقد می باشند.

دوست محترمی نقدی را با طعنه خطاب به جناب روحانی رئیس جمهور محترم نوشتند و به ایشان توصیه داشتند که مانند بازیکنان ملی کشور سختکوش و مقاوم باشید تا بتوانید در مقابل استکبار مقاومت کنید و پیروز باشید،در جواب ایشان باید گفت وقتی یک رویداد بزرگ ملی و جهانی در حال انجام است و به واسطه شرایط خاص بازی و نتیجه احساس کل ملت ایران و حتی بخش های از جهان برانگیخته شده بهتر است از این فرصت جهت ترمیم شکاف های سیاسی داخل کشور و رفع مشکلات و ترویج و تشویق اتحاد ملی استفاده شود نه مستمسکی گردد جهت پاشیدن تخم کینه و کوبیدن کسانی که مخالف رای و نظر ما هستند.

خدا را شکر که چنین بازی های بزرگ ملی-جهانی در برابر دیدگان میلیون ها بیننده بصورت زنده برگزار می شود و هر چیزی در زمین اتفاق می افتد یک واقعیت محض است.در این میان بازتاب های حواشی بازی در داخل و خارج ایران هم در معرض دید و قضاوت قرار گرفتند.از جمله حال و هوای ایرانیان داخل و خارج کشور و مشی و منش ایرانیان و فرهنگ عمومی آنان در سراسر جهان به نمایش گذاشته شد.
در خلال این بازی درجه همت و غیرت ایرانیان در قالب عصاره آنان یعنی تیم ملی به نمایش در آمد که توانست تحسین جهانیان را به همراه داشته باشد و آن قدر این نمایش که نتیجه آن باخت بود زیبا و دلنشین به تصویر کشیده شد که همگان یعنی چه دوست و چه دشمن در برابر این نمایش بزرگ ملی ایرانی سر تحسین فرود آوردند.

به طور مثال نخست وزیر اسپانیا ملت ایران را ستود و قابل احترام دانست.در این بازی ایرانیان خارج نشین سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند هر جای دنیا هم که باشند خون و غیرت ایرانی در آنان جریان دارد و خود را به ورزشگاههای روسیه رساندند و تیم خود را تشویق کردند.تماشاچیان ایرانی در روسیه فرهنگ ایرانی خود را در قالب مردمی صلح جو و مهربان در قالب اقوام مختلف به نمایش گذاشتند.مردم جهان مجبور شدند به ایرانیان که چندین سال است تحت هجوم ناجوانمردانه رسانه های بی انصاف جهانی تخریب شده اند طور دیگری بنگرند و آنان را احترام کنند.

فارغ از نتیجه بازی درس بزرگ اخلاقی برای مسئولان این بود که اگر کارها با همت و غیرت پیش رود نتیجه اگر باخت هم باشد مردم بزرگ و فهیم ایران قدر آن را خواهند دانست.

مردم عزیز ایران مدتی بود بواسطه شرایط بد و نابسمان اقتصادی ذهن پریشانی داشتند اما این بازی توانست روحی دیگر در آنان بدمد و انسجام آفرینی کند و این درس بزرگ است که مردم ایران هم نیاز به شادی های همگانی دارند و البته ظرفیت این شادی ها را هم خواهند داشت.
اگر دهها مقاله جهانی و مستند و فیلم جهت ترمیم چهره ایران و ایرانیان جهت نمایش عمومی جهانی با صرف میلیون ها دلار ساخته می شد نمی توانست چنین اثر بزرگ جهانی داشته باشد.این یک فرصت است که ایرانیان خارج نشین را ارج نهاد و همت و غیرت آنان را برای کمک به هم میهنان خود در داخل کشور طلب کرد.

مسئولان باید از این بازی درس سختکوشی و ایثار بگیرند و با تلنگر بر خود جهت رفع یکی از بزرگترین موانع توسعه کشور یعنی جناح و باند بازی و تخریب و تهمت زدن ها فائق آیند و فقط به فکر اتحاد و همدلی باشند.

تیم ملی یعنی عصاره ملت ایران یعنی اتحاد و همبستگی و یعنی ایثار و دلاوری و زمانی که این دیدگاه حاکم باشد تمام ایرانیان جهان با جان و دل آن را می ستایند پس اگر مسئولان ملی رفتار نمایند شکی نیست که مردم انها را خواهند ستود و این اتحاد بین مردم و مسئولان یعنی بزرگترین دست آورد یک امنیت ملی برای کل کشور ایران که همه از آن منتفع خواهند شد.

من ا… التوفیق

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک