کد خبر: 30554
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ تیر/ ۱۳۹۷ - ۲:۱۳

آقاي رييس جمهور ،مديريت خوزستان نياز به جراحي فوري دارد

یادداشتی بقلم محسن مرادی در خوزستان سرافراز؛

خوزستان، مهمترین استان کشور از نظر منابع و فرصت های تجاری ،کشاورزی و صنعتی است كه دولت ميبایست استاندارانی در سطح وزیر را در این استان منصوب کند.
اما همواره دولت به این استان نگاه درجه دو و در سطح استان هایی مانند کردستان و سیستان دارد البته وقتی میگویم نگاهی بالاتر از این استان ها به این دلیل است كه با توجه به پتانسیل های منحصربه فرد وگسترده استان؛ اگر خوزستان رونق گیرد استان هایی مانند ایلام و سیستان و… و همه کشور از این رونق سود خواهند برد.
سابقه استانداران خوزستان نشان میدهد هر استانداری که بجای کارامدتر بودن ؛ مطیع تر بود بیشتر مورد توجه دولت است كه این تفکر حداقل در مورد خوزستان؛ اشتباه و مخرب برای همه کشور است.
چرا كه خوزستان قلب واقعی و تپنده ایران است ، نباید دولت ها درباره مديريت استان خوزستان اين قدر سطحي فکر کنند و افراد بدون رزومه اجرايي و مديريتي را انتخاب كنند.چرا كه استاندار فعلی نه دانش مدیریتی داشته و نه تجربه اجرایی!!! اما از گذشته به فردي سیاسی کار،مشهور بوده!!! اما همین سیاسی کاری ها باعث یک انشقاق بی سابقه در بین احزاب حامی دولت شده است . وخیلی ها این را ،سیاست اصلی شریعتی برای دوام دوره مدیریتش می دانند و يكي از سیاست ها، انشقاق در بین اقوام است.

براستي دولت یکبار بیاید باشاخص ها ،عملکرد شریعتی را ارزیابی کند.

▪در بخش صنعت؛ خوزستان با بدترین شرایط و رکودها مواجه است.

▪رشد صنایع کوچک ،منفی بوده و بیشتر صنایع بزرگ مانند صنعت فولاد که در حال ورشکستگی است و هر روز کارگران یک شرکت در درباستانداری تجمع دارند.

▪خوزستان که روزی قطب فولاد در کشور بود حالا بیشتر کارخانه هایش مانند گروه ملی و فولاد اکسین در حال ورشکستگی
هستند و روزي نيست كه تجمعي مقابل استانداري و انسداد خيابانها نداشته باشيم.

▪در بخش نیشکر و صنایع جانبی وضع حتی بدتر است و بیش از یکسال مدیریت آن مشخص نبود و صنایع جانبی آن پیشرفتی نداشته و بيش از ۱۵۰ هزار تن باگاس آن همچنان بلااستفاده مانده است.باگاسي كه ميتواند در بيش از ٣٠ صنعت اشتغالزا ،نقش آفريني كند.

▪هیچ طرح راهسازی در دوره وی اجرا نشده است و طرح های مسکن هم هیچ رشدی نداشته است.

▪تعلل طولانی شریعتی در انتخاب مدیران استانی باعث آسیب های جدی به استان شده است که نمونه آن نیشکر و چند فرمانداری و چند اداره و .. است البته بسياري از خبرگان سياست معتقدند كه شریعتی به پستها و مناصب بعنوان برگ های برنده حفظ خودش می نگرد.و توجه اي به اصل مهم سابقه مديريتي و شايسته گزيني و شايسته سالاري ندارد. كه اين مسئله براي خوزستان سهم ملهك و كشنده اي است.اما اين ديوار كج به سرمقصد مقصود نخواهد رسيد و پس از مدت زمان كوتاهي طبل رسوايي مديريتي با صدايي ناموزون و زننده گوش تو را خراش مي دهد.

▪طی دوره صدارت شريعتي تقریبا هر دوماه یک بحران امنیتی و انتظامی در استان شاهد بودیم و رتبه انتظامی استان درسطح کشور چند رده کاهش داشت.

▪بلا تکلیفی دارندگان خودروهای اروندی به یک معضل دراستان تبدیل شده است. که نمونه آن تاخیر چند ماهه در ترخیص بيش از ۲۰۰۰ دستگاه خودرو و بلاتکلیفی در اخذ مرخصی ها و اخذ عوارضات اضافی است.

▪در بخش تجارت خارجی کمترین دیپلماسی وپیشرفت را داشته وحتی یک سفر رسمی از طرف استاندار ومعاونش به عراق صورت نگرفت در عوض به اتفاق همه مدیران به لهستان که هیچ زمینه تجاری با ایران ندارد؛ سفرکرد!!!.ان هم در شرايطي كه خوزستان در ان روزها غرق در بي ابي و بي برقي و قطع تلفن و اينترنت و… شده بود اما متاسفانه استاندار به همراه بسياري از معاونين و مديران راهي لهستاني شد كه اين سفر رهاوردي براي استان نداشت.و

▪خبرگان عالم سياست و مديريت معتقدند كه استاندار ،مناصب استان را به ابزاری برای حفظ صدارت خويش ،جهت حمایت کانون های قدرت ونمایندگان تبدیل کرده است .

▪خیلی ها دلیل ماندگاری شریعتی را سکوت و مطیع بودن وی در مقابل طرح های دولت مانند انتقال آب و خودروهای اروندی و… میدانند اما این اشتباه دولت خواهد بود که قلب ایران که میتواند به عنوان موتور محركه چرخ كشور را به حرکت در آورد فدای این خصیصه نماید.خصيصه اي كه منافع و مصالح عمومي را به خطر مي اندازد.
آقاي رييس جمهور ،خوزستان؛استاني قوي با مديريتي ضعيف است كه نياز به جراحي فوري دارد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک