کد خبر: 30625
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ تیر/ ۱۳۹۷ - ۴:۰۳

پرندگان بر لب چشمه و آبگیر بدون نوشیدن قطره ای آب در دام شکارچیان می افتند و این موضوع سبب شده، نسل برخی از پرندگان با خطر تهدید و انقراض روبرو شود.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ شکار پرندگان، از ابتدایی ترین رسومی است که انسان های اولیه برای بقای خود از آن بهره می جسته اند ولی امروزه شکار پرندگان و حیوانات وحشی نه برای زنده ماندن بلکه برای یک تفریح و لذت کاذب صورت می گیرد؛ شکارهایی که حیات وحش را ناباورانه در خطر نابودی قرار داده است.

شکار پرندگان مهاجر، داستان تازه ای نیست و سال ها است که این قصه دردناک در حال تکرار است، اما حکایتی که چند وقتی است در شهرستان قلعه تل توسط یکی از پیشکسوتان ورزش کوهنوردی در حال انجام است؛ بسیار متفاوت و جذاب است.

محمد آقایی مدتی است به صورت خودجوش اقدام به زدن آبشخورهای مصنوعی در دل طبیعت کرده و مبارزه با شکار حیوانات و پرندگان در معرض انقراض را به صورت جدی پیگیری می کند.

پرکردن آبشخورهای پرندگان در کوه سرپهن قلعه تل توسط کوهنورد پیشکسوت محمد آقایی ؛ کاری ستودنی و ارزشمند است.

روزگاری نه چندان دور حیات وحش این منطقه در سایه صید بی رویه و بی رحمانه شکارچیان و بی توجهی مسئولان در معرض تهدید قرار گرفته بود ؛ اما امروز محمد آقایی با طی کردن مسافت زیادی پرندگان را از تشنگی نجات می دهد.

تجربه نشان داده است‌، اگر در مسئولان اراده‌ و همتی برای حل مسائل زیست‌محیطی وجود نداشته باشد ؛افرادی مانند محمد آقایی بصورت داوطلبانه حامی محیط زیست شده و از پس مشکلات برمی آیند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک