کد خبر: 30673
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ تیر/ ۱۳۹۷ - ۲:۳۰

پاشنه آشيل شريعتي آنجا بود كه يك تنه به جنگ همه چيز رفت و در نقش ناجي و سوپر من ظاهر شد و در همه جا حضور داشت و در هر موردي اظهار نظر كرد و گويي ستاد استانداري و معاونين و دستگاههاي اجرايي موجوديت ندارند و او بايد يك تنه چون سوپر من كليه امور را در دست داشته باشد

خوزستان سرافراز / محسن مرادي؛روزنامه نگار

١. پس از كش و قوس هاي فراوان عبدالحسن مقتدايي به انتخاب هيات دولت در ساختمان پير خيابان فلسطين اهواز خلعت استانداري بر تن كرد و در مدتي كه در استان حضور داشت ، با همه انتقاداتي كه به او وارد بود ، منشا خدماتي از جمله تردد خودروهاي پلاكهاي اروند در تمام استان بود. هر چند كه مي توانست نسبت به تجهيز نمودن ناوگان عمومي به خودروهاي اروندي تلاش كند و نكرد امابه هر كيفيتي ايشان آهنگ رفتن كرد و قرعه فال از ميان اسامي فراوان به طبيب آزمايشگاه نرگس خيابان ميهن كيانپارس رسيد ! “غلام شريعتي”

٢.مقتدايي در روز توديع خويش و معارفه شريعتي گفت: مدیران همشهري بعدازظهر جمع شوند و بروند خیاطي برای شریعتی چند دست کت و شلوار مدیریتی بدوزند!
شريعتي سالهاست با ظاهري خاص و البته تكراري و غير ديپلماتيك كه عده اي آن را “لبناني” و برخي آن را “ارنستو چگواريي” مي دانند در انظار ظاهر مي شود !

٣.شريعتي وقتي در استان جلوس كرد، جوان بود و كم تجربه و رفته رفته اين بي تجربگي بيشتر رخ مي نمود .پوپوليستي مقلدانه ، سفرهاي شهرستاني زياد ، مصوبات بي سرانجام و …. البته بسياري بر اين باورند كه شريعتي با احمدي نژاد تشابهات بسياري دارد چه در برنامه كاري ، چه در ظاهر ، گفتمان ، ادبيات و ….

٤. پاشنه آشيل شريعتي آنجا بود كه يك تنه به جنگ همه چيز رفت و در نقش ناجي و سوپر من ظاهر شد و در همه جا حضور داشت و در هر موردي اظهار نظر كرد و گويي ستاد استانداري و معاونين و دستگاههاي اجرايي موجوديت ندارند و او بايد يك تنه چون سوپر من كليه امور را در دست داشته باشد و اين موضوع در چرخه مديريت آنقدر پر رنگ شد كه امر به معاونين مشتبه گشت كه سلسله مراتب اداري رنگ باخته است و امور دقيقا شبيه رييس جمهور سلف پيش مي رود همو كه در سفرهاي استاني از مردم مي پرسيد چه مي خواهيد و مثلا اگر مردم مطالبه اي براي ارتقاي بخش به شهرستان داشتند بلادرنگ در جمع مردم پاسخ مي داد و بدون اعمال نظر كارشناسانه باري بر دوش دولت مي گذاشت و عملا نگاه كارشناسي و سلسله مراتبي وقعي نداشت !

٥. گزارشي يكصد موردي از عملكرد استاندار شبه چگواريي در فضاي مجازي پخش شد كه محل ايراد ماهوي ، حقوقي و شكلي بسيار بود و مفاهيمي چون تفاهم نامه ، اجرا و احداث در آن تفكيك نشده بود و چنان غرق در اين كلمات فربينده شدند كه گويي استاندار و تيم مديريتي ايشان ،خوزستان را از معضل هاي بزرگ نجات داده است و حال آنكه بسياري از اين گزارش عملكرد بصورت روتين در حال انجام است و عمده آنان از محل رديف ها و اعتبارات ملي انجام شده است و بسياري از اين تفاهمات ، صرفا يك موافقت نامه بدون ضمانت اجرا است و تا اجرايي شدن مراحل حقوقي و فني بسياري را بايد طي كند.
اما روي ديگر اين گزارش قرار دادن شريعتي در ترازو و محك مردم خوزستان بود تا قضاوت كنند اين عملكرد را…

٦. شريعتي طبيبي است كه نزديك به يك دهه از كانون قدرت بدور بود و در زمان اصلاحات نيز كار صرفا ستادي انجام داده بود و تجربه اي در ساير امور اجرايي نداشت .
استانداري كه اشنايي نسبي با امور برنامه ريزي ، اقتصادي ، سامان بخشي عمران شهري و روستايي،فرهنگي ، اجتماعي ،بحران هاي طبيعي و… نداشت و اين موضوع در مديريت جلسات بسيار مشهود است .
اشتباه استراتژيك ديگر شريعتي جوان بي اهميتي به بخش معاونت اقتصادي استانداري بود و در كمال ناباوري پزشكي را جهت هماهنگي امور اقتصادي قلب تپنده صنعت و افتصاد ايران بكار گرفت و شوك بزرگي بر پيكره نحيف اين سرزمين وارد آورد .

٧.شريعتي در اعطاي قرطاس مشاور يد طولايي از خود نشان داد و در زمينه هاي مختلف به گزينش مشاوريني دست زد كه امروز آنچه پيداست بيشتر اين احكام جنبه فرماليته داشته و كاركرد آن احكام يحتمل دلجويي از عده اي خاص بود !

٨. شريعتي منتصب به جريان اصلاحات است و شايد بود!
او نه تنها نتوانست اردوگاه چند دسته اصلاحات خوزستان را بر سر يك ميز بنشاند كه با اقدامات خود بر شكاف اين جريان دامن زد تا آنجاكه امروز قالب مخالفين او از همين اردوگاست .
مخالفيني اگر قائل به تقسيم بندي موريس دورژه در مورد نيروهاي سياسي او باشيم هم اكنون نيروهاي جريان درون دولت و مخالفين داخلي يا قانوني بيرق نفي او را برداشته اند.

٩. استاندار جوان تعامل بسياري خوبي با نمايندگان مجلس داشت و با اينكه چند تن از نمايندگان مجلس نطق آتشيني در مخالفت با ايشان داشتند اما همچنان ارتباطش بر مدار تعامل مي چرخد و به زعم برخي ، يكي از دلايل اصلي مخالفت اصلاح طلبان با او همين تعامل بيش از حد شريعتي با پارلمان و ناديده گرفتن نيروهاي جرياني بود و در برخي محافل نقل ميشد كه جايگاه حاكميتي استانداري و استاندار تبديل به معاونت اجرايي قوه… شده است و عملا تفكيك قواي “منتسكيو “در خوزستان رنگ باخته است.

١٠. سكوت شريعتي و عدم اتخاذ موضع شفاف در انتقال اب كارون از سرشاخه ها از صحفات تاريك كارنامه ايشان است. در اذهان عمومي اين سكوت تعبيرش همنوايي و موافقت با انتقال آب كارون و كرخه و دز از خوزستان است .
او هيچگاه رو در رو با مردم در اين خصوص حرف نزد و خود نيك مي داند انتقال ٦٠٠ متر مكعبي در ثانيه تنها از يك تونل انحرافي به سمت كوير براي مصرف شرب نيست.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک