کد خبر: 30766
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۹:۰۶

همانگونه که حضرتعالی بعنوان فرد اول استان اطلاع دارید ؛ در سال های گذشته بخش قابل توجهی ازمردم و فعالان اقتصادی و کشاورزان خوزستانی به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و رکود در اقتصاد نتوانستند وام های بانکی را تسویه کنند.  

گزارشی از خوزستان سرافراز ؛

جناب آقای شریعتی
استاندار محترم خوزستان

جریمه دیرکرد و نرخ سود بانکی عباراتی است که حداقل درسالهای اخیر در رسانه های کشور بسیار شنیده می شود،این عبارات همواره عملکرد سیسستم بانکی را زیرسوال برده است.
مراجع عالیقدر تقلید ،بارها روی موضوع اجرای بانکداری اسلامی تاکید داشته اند و همواره به اخذ جریمه دیرکرد از سوی بانک ها انتقاد کرده اند.

متاسفانه مدیران عامل محترم بانک های دولتی و غیردولتی استان خوزستان از اجرای بخشنامه قانونی بانک مرکزی درباره بخشش‌جرایم دیرکرد وام های معوق سرپیچی می کنند و
با وجود ابلاغ مصوبه،گزارشات مردمی حکایت از این دارد برخی بانک ها در استان خوزستان به این موضوع بی توجه هستند.

همانگونه که حضرتعالی بعنوان فرد اول استان اطلاع دارید ؛ در سال های گذشته بخش قابل توجهی ازمردم و فعالان اقتصادی و کشاورزان خوزستانی به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و رکود در اقتصاد نتوانستند وام های بانکی را تسویه کنند.

در مصوبه اخیر بانک مرکزی به شماره ۹۷/۴۵۸۲۱به تاریخ ۹۷/۲/۱۸ آمده است :
به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانکها و موسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال ۱۳۹۶ سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریور ۱۳۹۷ تسویه نمایند؛بانکها و موسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه نمایند.

بخشش سود و جرایم دیرکرد وام ها یک اقدام عملی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است؛ سرپیچی بانک ها از اجرای بخشنامه قانونی بانک مرکزی درخصوص بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق قابل قبول نیست و مدیران عامل محترم بانکها در استان خوزستان باید پاسخگوی این وضعیت نابسامان باشند.

از حضرتعالی بعنوان استاندار خوزستان انتظار است ؛ از مدیران عامل بانک ها در استان درخصوص عدم اجرای مصوبه قانونی بانک مرکزی توضیحات لازم را خواسته و در زمینه اجرای کامل مصوبه بخشش جرایم و سود وام های بانکی آنها را مکلف به همکاری با مردم نمایید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک