کد خبر: 30805
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۸:۳۳

اگر دولت همین مقدار گندم را از خارج کشور وارد می کرد، پول آن را نقد می پرداخت؛ این در حالی است که اکنون اعلام می کنند پولی برای پرداخت مطالبات گندم کاران داخلی نداریم.

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز:
در استان خوزستان ؛بویژه شهرستان های رامهرمز و رامشیر از اردیبهشت ماه ۹۷ تاکنون بخش عمده ای از مطالبات کشاورزان بابت خرید گندم پرداخت نشده که موجب نگرانی بسیاری شده است.

اگر دولت تدبیر و امید همین مقدار گندم را از خارج کشور وارد می کرد، پول آن را نقد می پرداخت؛ این در حالی است که اکنون اعلام می کنند پولی برای پرداخت مطالبات گندم کاران داخلی نداریم.

به خاطر همین تناقض گویی ها است که پاسخ های مدیران جهاد کشاورزی منطقی به نظر نمی آید و بیشتر شبیه بهانه تراشی است.

کشاورزان در برهه فعلی می بایست برای کشت سال بعد، بذر و کود و نهاده های کشاورزی و… تهیه کنند ولی متاسفانه پرداخت مناسبی برای این موضوع صورت نگرفته است.
چه کسانی باید پاسخگوی مطالبات معوقه کشاورزان باشند؟

آیا اگر بانک های دولتی و غیردولتی به کشاورزان وام پرداخت کنند ؛ از سود و جرائم تاخیر خود گذشت می کنند ؟ اما امروز براحتی پول گندمکاران را پرداخت نمی کنند و هیچ مسئولی هم به فریاد این قشر سختکوش نمی رسد.

سازمان برنامه و بودجه باید نقدینگی لازم برای پرداخت به کشاورزان را به هر طریقی که شده تخصیص می داد؛ کشاورزان خوزستانی از کشت تابستانه محروم می شوند و دولت بجای بسته های تشویقی و حمایتی پول گندم را به آنها پرداخت نمی کند.

باید نرخ خریدهای سال آینده افزایش پیدا کند تا کشاورزان بتوانند
ضمن پوشش هزینه های خود برای کشت سال های بعد برنامه ریزی درستی نمایند.

حال انتظار می‌رود گندم کاران که در تولید مهم‌ترین محصول زراعی کشور نقش تعیین‌کننده‌ای دارند، بیشتر مورد حمایت قرار گیرند تا انگیزه بیشتری در آنها برای تولید بیشتر و باکیفیت‌تر ایجاد شود، نه اینکه اقدامی در راستای ناامید کردن آنها انجام شود چرا که عدم پرداخت بموقع پول گندم خریداری شده از سوی دولت باعث می‌شود تا رغبت و میل گندمکاران به فعالیت‌های زراعی کاهش یابد.
به هر حال کشاورزان به‌عنوان قشر پرتلاش و سختکوش تنها عایدشان همین دسترنجی است که با فروش محصولاتی چون گندم در قالب خرید تضمینی دولت می‌توانند امور زندگی خود را اداره کنند بنابراین در چنین شرایطی دولت باید به این موضوع مهم توجه ویژه کند تا بتواند در اسرع وقت پول کشاورزان را پرداخت کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک