کد خبر: 30824
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۸:۰۷

 این نوع تقابل رسانه ای و اعلان امادگی نظامی وظیفه فرمانده سپاه ایران و فرمانده ارتش است و در سلسله مراتب نوبت به ایشان میرسد و دیگر اینکه اقای سلیمانی در موقع عمل باید هزینه شود نه اکنون

یادداشتی از حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد جلویانی در پایگاه خبری ؛ تحلیلی خوزستان سرافراز :

در هفته گذشته در ایران فرمانده سپاه قدس در برابر اظهارات اقای ترامپ رئیس جمهور کشور امریکا که ایران را تهدید مجدد به گزینه های روی میز و اثار تحریم ها نمود پاسخ داد و قدری ادبیات سردار احساسی بود و اعلان نمود که در برابر تهدیدات؛ خودم و نیروی تحت فرمان ام کافی است.دیگر مواضع سردار قابل نقد است و البته در عین حال اصل واکنش درست بود.

 این نوع تقابل رسانه ای و اعلان امادگی نظامی وظیفه فرمانده سپاه ایران و فرمانده ارتش است و در سلسله مراتب نوبت به ایشان میرسد و دیگر اینکه اقای سلیمانی در موقع عمل باید هزینه شود نه اکنون .

در سوی دیگر میدان ؛ وزیر دفاع امریکا در پی واکنش نیروهای مسلح ایران در اقدامی حساب شده و کاهش بار رسانه ای و اسیب زدایی از حیثیت رئیس جمهور امریکا و انحراف افکار عمومی داخل امریکا و مجامع بین اللمللی و کاهش فشار روانی ایجاد شده در ایران توسط قوه مجریه و نیروهای مسلح با بازنگری استراتژی دولت امریکا در کوتاه مدت اعلان نمود؛ که هدف دولت امریکا تغییر نظام جمهوری اسلامی در ایران نیست بلکه تاثیر بیشتر تحریم ها علیه ایران و وادار نمودن ایران برای مذاکره پنهان و اشکار با چهار کشور پیشاهنگ امریکا و دولت امریکا است.

بازتاب این تاکتیک در داخل ایران در گروهی که دل در گرو مذاکرات با اروپا و امریکا و اعلان دولت سایه را دارند شوق ایجاد کرد و بخشی از روزنامه ها و روشنفکران و پیاده نظام دموکراسی خارج از نظام اسلامی را به حرکت دراورد و در جریان حامیان انقلاب هم شوری ایجاد شد و گمان کردند که دولت امریکا بر اثر مواضع قدرتمند ما عقب نشینی کرد و قدری نفس راحت را بدست اوردیم.

در فضای سیاسی دولت امریکا و اتحادیه اروپا نگرانی از تنش نظامی و اختلال در نقل و انتقال انرژی جهانی را باید مدیریت کرد و یا زمان و هدف از بازی این کارت تمام شد و باید کارت جدیدی ارائه کرد ولی غیره بازی گران در کف تحولات گذشته هستند . جنگ نیرنگ است و باید به توان و ظرفیت و پیچیده گی این جنگ باید توجه کرد و به اهداف انی و کوتاه مدت و بلند مدت و عملیاتی و نوع زمین بازی دقت کرد.

در هر صورت در این بازی قواعد دیگری حکم فرما هست و مواظب باشیم که در دام حریف واقع نشویم و حقارت دشمن را در جای خود به رخ دشمن بکشیم ؛ زیرا دشمن ما نه با قاعده اخلاق با ما می جنگد و نه به قواعد نیم بند و پا در هوای بین المللی که به گاه نیاز تمسک و اجماع جهانی ایجاد می کند و به گاه فراغ ان را معلق….
تا زین پس چه پیش آید…

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک