کد خبر: 30827
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۶/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸

اخیراً گمرک خوزستان با اعطای مرخصی به خودروهای سفارش ؛ ساخت آمریکا در سال ۹۷ مخالفت نموده که این امر مشکلات بسیار فراوانی را برای مالکان این خودروها بوجود آورده است.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ با توجه به فصل تابستان و شرایط بد آب و هوایی در این استان ؛ مالکان خودروهای پلاک اروندی با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند.

در این خصوص عدم اعطای مرخصی به خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی گلایه شهروندان خوزستانی را به همراه داشته است.

در همین خصوص جمعی از شهروندان با ارسال نامه ای به دفتر پایگاه خبری تحلیلی خوزستان سرافراز ؛ پیگیری مسئولان استان را درجهت حل این مشکل خواستار شدند.

بسمه تعالی
بازرسی محترم استانداری خوزستان
با سلام و احترام
بی شک اجازۀ بهره مندی شهروندان خوزستانی از خودروهای پلاک منطقۀ آزاد اروند در راستای جبران بخشی از مشکلات معیشتی و زیست بومی حاکم بر این استان و کاهش آلام معیشتی شهروندان استان است.
ولی متاسفانه گاه و بی گاه افرادی ، بدون ملاحظه عواقب امور ، تصمیماتی را برای منع بهره مندی شهروندان خوزستانی از این خودروها ، اتخاذ می نمایند که مشکلات فراوانی را برای شهروندان خوزستانی ایجاد می نماید.
اخیراً گمرک خوزستان با اعطای مرخصی به خودروهای سفارش ؛ ساخت آمریکا در سال ۹۷ مخالفت نموده که این امر مشکلات بسیار فراوانی را برای مالکان این خودروها بوجود آورده است.
جالب است که تا زمان نگارش این متن ، هیچ گونه دلیل قانع کننده ای ، مدرک ، مستند و یا بخشنامه ای برای اتخاذ این تصمیم ارائه نمی نمایند.
بی شک اتخاذ این تصمیم علی رغم تاثیر بر اقتصاد صدها خانوار ، قیمت و معامله این گونه خودروها را تحت تاثیر قرارداده و صدها خانواده را از امر مسافرت محروم می نماید.
یادآور می شود که اکثر خودروهایی که در سند آنها ساخت آمریکا قید شده ، متعلق به حوزۀ ساخت آسیا همچون هیوندای ، تویوتا ، کیا و … و بعضاً حوزۀ ساخت اروپا می باشند.
چنانچه مبنای تصمیم گیری عدم اعطای مرخصی ، منع  واردات خودروهای ساخت آمریکا در تاریخی از زمان باشد ، تکلیف و گناه شهروندانی که قبل از تاریخ مذکور اقدام به خرید خودروهای مذکور نمودند چیست؟
لذا با توجه به ذیق وقت جهت اخذ مرخصی و مسافرت ، استدعا دارد ضمن رسیدگی عاجل به موضوع ، راهکاری برای حل این معضل اتخاذ فرمایید.
راهکارهای پیشنهادی :
۱- مجاب نمودن گمرک خوزستان  به اعطای مرخصی به خودروهای پلاک اروند سفارش/ساخت آمریکا
۲- رایزنی جهت اصلاح سند خودروهای مذکور و تغییر کشور سازنده توسط منطقۀ آزاد اروند
با تشکر
جمعی از شهروندان خوزستانی
FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • یک شهروند
  |
  |
  ۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
  بنده برج ۱۲ سال ۹۶ حدود صد میلیون تومان پرداخت کردم و یه خودروی کره ای سفارش آمریکا رو که برج ۱۱ همون سال مطابق با قوانین و مقررات جاری این مملکت و با پرداخت کلیه حقوق و عوارض گمرکی وارد کشور شده و با پلاک رسمی در شهر تردد میکنه رو خریدم . اونوقت امسال (سال ۹۷)اعلام میشه که حق استفاده از مرخصی رو ندارم. سوال من اینه که : آقای مسئول گمرک ، چرا موقع ورود این خودرو و قبل از دریافت عوارض جلوی اون رو نگرفتی ؟ چرا پول رو گرفتی و حالا هزینه تحریم کالای خارجی باید از جیب من و گلوی خانواده من پرداخت بشه؟ به لحاظ حقوقی ، شرعی و یا حتی عرفی ، حضرتعالی در چه جایگاهی قرار دارید که قانون را عطف به ماسبق میکنی و حلال مردم را حرام اعلام میکنی؟ بنده الان باید به چه کسی و چه مقامی شکایت کنم؟ میگن رهبر گفته کالای آمریکایی تحریم بشه. آیا معنی تحریم این هست؟ آخه کج فهمی تا چه حد؟ بیسوادی و بی تدبیری در حال سوق دادن این جامعه به سمت دره هلاک است. وقتی دولت جمهوری اسلامی مردمش را تحریم می کند چه انتظاری از ترامپ و امثالهم داریم. آخه مسئول بیسواد و بی مسئولیت گمرک . این چه تصمیم نابخردانه ایست که اتخاذ نموده ای ؟ بابا جان اگه میخوای کالای آمریکایی رو تحریم کنی باید ورودش رو به کشور ممنوع کنی نه اینکه کالای وارد شده به کشور رو که حقوق گمرکی اون رو گرفتی و مردم بابت آن پول پرداخت کرده اند رو تحریم کنی . این مملکت صاحب نداره وگرنه تو بی سواد بی مسئولیت حتی نباید چوپان هم می بودی. چه رسد به سیاستگذار و تصمیم گیر.
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک