کد خبر: 30859
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۲:۳۷

پس از مدت‌ها نوسانات ناشی از نرخ ارز در بازار آهن‌آلات، قیمت ها در بازار سر به فلک کشید.

به گزارش خوزستان سرافراز ؛ پس از مدت‌ها نوسانات ناشی از نرخ ارز در بازار آهن‌آلات، قیمت ها در بازار سر به فلک کشید.
افزایش قیمت در این بازار به اندازه ای شدید گزارش شده است که در هر ساعت نرخ ها توسط کارخانه ها افزایش می یابد و وضعیت بازار نامشخص است.

کارخانه های میلگرد سازی هر یک نرخ های خود را بطور میانگین ۲۰۰ تومان افزایش دادند. این در حالی است که تا کنون بیشترین افزایش قیمت در طول یک روز ۱۵۰تومان در بازار اهن آلات اهواز به ثبت رسیده است.

در حال حاضر قیمت میلگرد ۱۲ /۴۴۵۰تومان ؛ میلگرد ۱۶؛ ۱۸؛۲۲/ ۴۳۰۰تومان می باشد. پس از افزایش بی سابقه قیمت ها برخی از کارخانه های میلگرد سازی طی اطلاعیه ای اعلام کردند که برای حمایت از حقوق مشتریان فروش خود را خواهند بست.
این خبر از سوی اکثر کارخانه های تولید کننده منتشر گردید که سیاستی جدید در راستای افزایش قیمت ها محسوب می شود.

خبرهای بازار آهن حاکی از افزایش قیمت بخش های دیگر بازار از جمله قوطی پروفیل ها نیز می باشد. قیمت قوطی پروفیل نیز همانند میلگرد ها در روز گذشته به مرز ۴۲۵۰ تومان رسید. قیمت قوطی پروفیل ها بطور میانگین ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

بخش تیرآهن ها روز گذشته بطور کلی فروش خود را بست. تیرآهن ها که افزایش قیمت بسیار زیادی داشتند، در روز گذشته اعلام قیمت نکردند و در همان ساعات اولیه صبح فروش خود را بستند. اگرچه طی گزارشات بدست آمده تنها برخی از بنکداران فروش داشتند که اعلام قیمت نمی کردند و تنها بصورت ثانیه ای اقدام به فروش کردند.

در بخش نبشی و ناودانی کارخانه های تولید کننده هیچ یک قیمت اعلام نکردند و در این میان تنها برخی از کارخانه ها قیمت های خود را با ۲۵۰ تومان افزایش اعلام کردند. قیمت نبشی ها در بازار ۴۰۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان می باشد.

با توجه به وضعیت بازار آهن آلات، در حال حاضر امکان پیش بینی برای این بازار پر التهاب وجود ندارد اما موضوعی که کاملا مشخص است، این است که پیش از این در بسیاری از گزارش ها از این وضعیت در مرداد ماه خبر داده شده بود و بسیاری از کارشناسان مردادماه را برای اقتصاد کشور بسیار سخت دانسته اند و اظهار داشتند چنانچه بتوانیم این ماه بسیار دشوار را پشت سر بگذاریم دیگر ماه ها شرایط بهتر خواهد شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک