کد خبر: 30899
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۹:۳۴

اکنون تالاب هورالعظیم در حال نابودی است و کسی به این منطقه منحصربه فرد توجهی نمی‌کند و همچنان مدیران بی کفایت نه حاضر به پاسخگویی هستند نه استعفا می دهند.

به گزارش خوزستان سرافراز،برخلاف وعده مهار آتش سوزی تالاب هورالعظیم توسط سازمان حفاظت از محیط زیست،همچنان هور در آتش می سوزد.

در هفته گذشته ؛ عملیات اطفای حریق در بخش عراقی هورالعظیم توسط دو فروند بالگرد آبپاش و یک هواپیمای آبپاش ایرانی صورت پذیرفت،اما متاسفانه اطفای این آتش‌سوزی به مشکل برخورده است .

متولیان محیط زیست باید نسبت به تصمیمات اشتباه خود تجدید نظر نمایند؛ آقایان مسئول که فقط نظاره گر این فاجعه ملی هستند؛ بدانند

روزگاری نه چندان دور ؛هورالعظیم مظهر شادی و سمبل سرزندگی مردم بوده است که اکنون به دلایل مختلف در حال نابودی است، به عبارتی نابودی هور نابودی خاطرات شیرین و نوستالژیک مردان و زنان قدیمی و بخش اعظمی از تاریخ باشکوه و توام با تلاش و سرزندگی این دیار است.

مردم محلی با مشاغلی همچون صید ماهی و طیور، نی بری و کشاورزی زندگی بی‌دردسری داشتند و در نخلهای استوار پر محصول منطقه به راحتی امرار معاش می‌کردند اما تصمیمات اشتباه و بدون کارشناسی در سازمان محیط زیست سبب شد ؛ مردم منطقه مجبور به مهاجرت به سایر نقاط کشور شوند و اینگونه شد که این هور در اتش بی تدبیری مسولان شعله ور شد.

آتش خشم هور به همینجا ختم نشد و در چند روز گذشته با اتش سوزی بخش وسیعی از هورالعظیم و شدت یافتن شعله‌های آتش ؛ علاوه بر بومیان محلی مردم سایر استان خوزستان گرفتار شدند.
شدت غلظت دود آتش هورالعظیم به قدری بالا بوده است که بسیاری از مردم به حالت خفگی به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده‌اند.

دمای بالا و خشک شدن نیزارهای تالاب عامل اصلی خودسوزی هورالعظیم است و نبود آب در هورالعظیم آتش را شعله‌ورتر می کند.

احمد لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست استان خوزستان در گفتگو با خبرنگاران ؛گفت: آتش هورالعظیم به این زودی‌ها اطفا نخواهد شد و شاید چند هفته مهار آن زمان ببرد.

اکنون تالاب هورالعظیم در حال نابودی است و کسی به این منطقه منحصربه فرد توجهی نمی‌کند و همچنان مدیران بی کفایت نه حاضر به پاسخگویی هستند نه استعفا می دهند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک