کد خبر: 30978
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۴:۱۲

هما سلطانی، دختر جوان عبدالفتاح سلطانی در سن سی سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

 

به گزارش خوزستان سرافراز؛ عبدالفتاح سلطانی وکیل پایه یک دادگستری پس از اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸در ۲۶ خرداد همان ماه در پی اعتراض به نتایج انتخابات توسط ضابطان دادگستری دستگیر و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین شد. اساس اتهامات علیه وی، شرکت در تأسیس «کانون مدافعان حقوق بشر ایران»، دریافت جایزه حقوق بشر شهر نورنبرگ آلمان،فعالیت تبلیغی علیه نظام و مصاحبه با رسانه‌ها دربارهٔ وضعیت موکلانش است.

او توسط قاضی مرتضوی متهم به جاسوسی از طریق افشای اطلاعات پرونده موکلان خود که به جاسوسی متهم شده بودند و همچنین تبلیغ علیه نظام شد و بیش از ۷ ماه را در زندان اوین گذراند. در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس و ۵ سال محرومیت از خدمات اجتماعی محکوم گردید.

عبدالفتاح سلطانی در اسفند ماه ۱۳۹۰، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی پیر عباس به ۱۸ سال حبس و تبعید به شهر برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد.

سعید دهقان ؛ وکیل عبدالفتاح سلطانی درخصوص مرخصی موکلش جهت شرکت در مراسم ختم تنها دخترش که شب گذشته در سن سی سالگی بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد ؛ اظهار کرد: مرخصی موکلم قطعی شده و به زندان ابلاغ شده و او در حال خروج از زندان است.

وی درباره میزان مرخصی موکلش گفت: فعلا این موضوع مشخص نیست ولی به گمانم از مواردی است که تمدید می‌شود.

دهقان اضافه کرد: ما به اتحادیه کانون‌ها (اسکودا) و کانون مرکز برای آزادی مشروط موکلم فشار آوردیم. از اسکودا خبری نشد ولی اتفاقی که در کانون وکلا افتاد این بود که هیات مدیره کانون وکلا مصوب کرد کمیته‌ای برای پیگیری موضوع آقای سلطانی با حضور وکلای پرونده که (من و آقای ثابت قدم) هستیم تشکیل شود و این روند هم همچنان ادامه دارد.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ طبق ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی مقرر می‌دارد که در مورد محکومیت به حبس تعزیری، دادگاه صادر کننده حکم می‌تواند در مورد محکومان به حبس بیش از ده سال پس از تحمل نصف و در سایر موارد پس از تحمل یک سوم مدت مجازات به پیشنهاد دادستان یا قاضی اجرای احکام با رعایت شرایطی حکم به آزادی مشروط را صادرکند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک