کد خبر: 31011
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۷:۲۳
آقای نهاوندیان ؛معاونت محترم اقتصادی ریاست جمهوری:

جناب نهاوندیان معاونت محترم اقتصادی ریاست جمهوری روز یکشنبه وارد استان خوزستان شد. آقای نهاوندیان به خوزستان خوش آمدید خداوند خیرتان دهد.

 خوزستان سرافراز/ معاون محترم اقتصادی ریاست جمهور روز یکشنبه ۱۴مرداد در سالن شهید رجایی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور دکتر غلامرضا شریعتی شرکت نمود ؛ طبق روال گذشته تعدادی از مدیران بخش خصوصی بصورت گلچین و سفارشی به مراسم دعوت و به ایراد سخنرانی پرداختند.

سوال اینجاست که حوزه های زیرساختی خوزستان که با گذشت سال ها در جریان اجرای طرح های نیمه تمام رها شده اند و سرمایه گذاری برای اتمام این پروژه ها وجود ندارد، چه زمانی مورد توجه تیم اقتصادی دولت قرار می گیرند؟ مردم خوزستان چه زمانی طعم توسعه و آبادانی را خواهند چشید و آورده سفرهای مسئولان ملی برای خوزستان چیست؟

جناب آقای نهاوندیان ؛ در این آشفته بازار اقتصادی ، حضور شما در این جلسه و شنیدن مشکلات بخش خصوصی استان بسیار جای تشکر و قدردانی دارد؛اما برادر عزیز سوال اینجاست ؛ خروجی چنین جلساتی تاکنون چه دستاوردی برای بخش خوزستان داشته است ؟

در این وضعیت اسفبار اقتصادی و کسب کار تاکنون کدام یک از وعده های دولت روحانی و تیم اقتصادی ایشان در خوزستان اجرایی شده است ؛ حال مردم قسم حضرت عباس را باور کنند یا دم خروس را!

حضرتعالی بعنوان معاونت اقتصادی ریاست جمهور در راه رفع موانع اقتصادی چه گام های موثری برداشته اید؟ اشکال کار کجاست ؟

محمد نهاوندیان ؛ معاونت محترم اقتصادی ریاست جمهور در یکی از سفرهای استانی خود به خبرنگاران گفت ؛

ما اصلاحات مدیریتی لازم داریم، هماهنگی بین نهادهای دست اندر کار و موثر در اقتصاد را نیاز داریم،مسئله امروز ما هماهنگی و انسجام است.

آری ؛

 مطالبه جدی مردم اصلاحات مدیریتی است؛آقای نهاوندیان ؛ شما در این جنگ اقتصادی خواسته یا ناخواسته تسلیم شده اید؛ مطالبه جدی مردم تغییر تیم اقتصادی دولت می باشد.

 همه دنبال اقتصاددان ناجی می گردند که با نسخه های کوتاه مدت راه حل ارائه دهد؛ مثل قبلی‌ها نباشد، شرایط حاد را درک کند، واقعا تخصص داشته باشد و بتواند در زمان کوتاهی راه‌حل‌هایی اصولی ارائه کند که بحران جاری را تخفیف و تسکین دهد.

جناب آقای نهاوندیان ؛ جان کلام سوال هم این است که چرا وضع اقتصاد کشور چنین و چنان شده است؟

طی چند سال گذشته که شما مسئولیت معاونت اقتصادی دولت را بر عهده داشته اید،اتفاقاتی به وقوع پیوسته که حرف و حدیث های فراوانی درباره ی عملکرد شما به وجود آمده است،اینجانب بعنوان یک خبرنگار وضعیت فعلی را ناشی از سوء تدبیر و عملکرد ضعیف تیم اقتصادی دولت می‌دانم و تاکید دارم جنابعالی و برخی از همکاران تان از جمله آقایان نوبخت ؛ شریعتمداری؛ کرباسیان و….. یک عذرخواهی به ملّت شریف ایران بدهکار هستند؛امیدوارم هرچه سریع تر استعفای خود را به رئیس جمهور تحویل دهید.

حال با جدیت به شما اعلام می کنم؛ با کدام کارنامه درخشان به خوزستان سفر کرده اید؛ مشکلات اقتصادی و رفع موانع سرمایه گذاری و تولید با تشکیل جلسات فرمالیته و شعارهای پوچ حل نخواهد شد.

اگر با اختیارتام از سوی ریاست محترم جمهوری در جهت حل مشکلات معیشتی و اقتصادی پا به خوزستان مظلوم نهاده اید؛ قدم بر دیدگان ما گذاشته و سرفرازمان کرده اید.

مردم خواسته‌هایی دارند که به حق است ؛جنابعالی بعنوان معاونت اقتصادی رییس جمهور باید پاسخگوی شرایط فعلی اقتصاد کشور باشید ؛ اگر نمی‌توانید به سوالات مردم خوزستان پاسخ قانع کننده ای ارائه دهید؛هرچه سریع تر استان خوزستان را ترک نمایید.

نگارنده معتقد است؛ حضور شما در استان خوزستان هیچ دستاوردی برای مردم ؛ صاحبان صنایع و تولیدکنندگان نخواهد داشت و با این رویه غلط مسیر رشد و شکوفایی مهیا نخواهد شد.

جناب آقای نهاوندیان ؛ سفرهای مسئولان به استان باید امید را در دل مردم ایجاد کنند، نه اینکه مردم مایوس شوند، اینکه بروند در جلسه بخش خصوصی با دولت که همیشه تعداد محدودی درآن جلسه هستند شرکت کنند، این ها باعث یاس مردم می شود.هرکسی به انقلاب و نظام اسلامی دین دارد باید این موضوعات را خارج از حرف و شعار حل و فصل کند.

جناب آقای نهاوندیان ؛زنجیره اقتصاد کشور باید بر پایه اقتصاد مقاومتی و برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی باشد؛اینکه یک آقازاده را بدون کارنامه مدیریتی بعنوان معاون ارزی بانک مرکزی منصوب نماییم یا با فلان ژن خوب بعنوان دلال درصنعت فولاد کشور برخورد نکنیم؛ نتیجه آن وضعیت اسفبار فعلی می شود.

مفسدانی که با استفاده از منابع سیاسی و رانتی خود مبالغ کلانی به دست آورده اند، امروز در بازارهای کشور جولان می دهند و با نقدینگی زیادی که در دست آنهاست، سیستم اقتصادی کشور را بر هم زده اند.

من الله توفیق

رضا شیرالی / پایگاه خبری تحلیلی خوزستان سرافراز

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک