کد خبر: 31004
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۱:۰۰
انتقاد صریح هادی قنوات از برخی مسئولان استان در برنامه برآیند؛

هر بخشنامه ای که به نفع بخش خصوصی باشد در استان خوزستان اجرا نمیشود؛ در واقع این بخش در استان مظلوم واقع شده است و انگار که بخش دولتی با این قشر خصومت دارد.

به گزارش خوزستان سرافراز؛ رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی خوزستان با شرکت در برنامه زنده تلویزیونی برآیند ؛ درخصوص موانع اشتغال و سرمایه گذاری در استان ؛ گفت :در استان خوزستان اجرای سرسختانه قوانین باعث شده ؛ به بخش خصوصی ضربه وارد شود.

محمد هادی قنوات با انتقاد از تعطیلات مکرر در استان خوزستان؛ اظهار داشت :یکی از مشکلات جدی کارفرمایان مسئله تعطیلات است که به همین خاطر به سرمایه گذاران اسیب های جدی وارد شده است.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی با انتقاد صریح از عملکرد مدیران اجرایی استان نسبت به شیوه اجرای قوانین ؛ فرمود: اجرای دستورالعمل های مربوط به حوزه کار، تامین اجتماعی و دارایی در استان خوزستان با سایر استان ها متفاوت است .
بطور مثال در حوزه تامین اجتماعی سالانه ۳۰ هزار درخواست برای بازنشستگی سخت و زیان آور ارائه می شود که با ۱۰ الی ۱۵ هزار درخواست از این تعداد موافقت می شود. این قانون در شرایط فعلی اقتصاد؛ضد اشتغال و سرمایه گذاری است و ما بارها در جلسات مختلف با نمایندگان مردم در مجلس خواستار جلوگیری از این قانون شده ایم.

هادی قنوات در خصوص قانون سخت و زیان آور خطاب به شهریار آرین نژاد مجری برنامه برآیند ؛ گفت:شرکتی بصورت همزمان در استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری پروژه داشته است؛ درخواست کارگران این شرکت درخوزستان پذیرفته ولی در استان چهارمحال و بختیاری به دلیل تعطیلی پروژه پذیرفته نمی شود.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمائی خوزستان با انتقاد از سازمان تامین اجتماعی ؛تصریح کرد:در خوزستان شیوه اجرای قوانین سرسختانه بوده و باید در این زمینه فکر اساسی شود؛ پیمانکاران استان بدلیل عدم دریافت مطالباتشان نمی توانند لیست های بیمه خود را بموقع تحویل سازمان تامین اجتماعی دهند؛در صورتی که به صورت قانونی این سازمان موظف است لیست حق بیمه را از پیمانکاران دریافت نماید.
در این شرایط از دو طرف پیمانکاران بابت عدم پرداخت لیست و عدم پرداخت وجه متضرر می شوند؛ در صورتی که سازمان تامین اجتماعی استان می تواند مانند سایر استان ها با بخش خصوصی همکاری نماید و لیست حق بیمه را از انها دریافت نماید.

هادی قنوات درباره قانون سخت و زیان آور فرمود: این قانون باید مانند سایر استان ها در خوزستان اجرا شود؛ روز گذشته اکثر تشکلات کارگری و کارفرمایی در کشور نسبت به این قانون واکنش نشان داده اند؛ این قانون ضداشتغال است و باید اصلاح شود.
کارفرما معتقد است کارگرانی که فعالیت آنها دشوار و مشمول قانون سخت و زیان آور هستند باید بازنشته شوند اما نکته ای که وجود دارد این است که کارفرمای مادر، باید ۴ درصد سخت و زیان آور را پرداخت کند هرچند این کار باعث می شود افراد زیادی با سنی مانند ۴۰ سال بازنشسته شوند.

در گروه ملی ۳ هزار نفر بازنشسته شدند در نتیجه کارشناسان خبره ای که با سن ۴۰ ساله بازنشسته شده اند به استان های همجوار مانند اصفهان مهاجرت کرده اند.

قنوات با حمایت از تولید کنندگان بومی؛ گفت: ما درجهت پیگیری مشکلات تولیدکنندگان بومی خدمت اقای عالیپور مدیرمناطق نفتخیز جنوب رفتیم ؛ برخی از دستگاه ها مانند نفت ادعا می کنند که ۴۰ درصد خرید خود را از تولید استان تامین می نمایند در حالی که این رقم تنها ۴ درصد است؛ما حتی در دیدار با دکتر شریعتی استاندار خوزستان این موضوع را پیگیری نمودیم که ایشان فرمود ؛ این موضوع را رصد می کنیم و در حال حاضر ۶۰تا ۷۰درصد خرید از تولیدکنندگان بومی استان صورت می پذیرد. این در حالی است که ما فعالیتی در بخش خصوصی استان مشاهده نمی کنیم و عملا صنایع ما تعطیل هستند .

درحالی که تولیدکنندگان ما در کشور پیشرو هستند و از لحاظ کمیت و کیفیت محصولات تولیدی در خوزستان در هیچ جای کشور وجود ندارد.

هادی قنوات ؛ در ادامه فرمود: عدم شفافیت در استان باعث می شود که علی رغم سهم ۱۴ درصدی خوزستان از تولید ناخالص ملی اما اثری از گردش مالی آن در این استان دیده نمی شود و بخش خصوصی برای فعالیت باید هزینه گرما بدی آب و هوا تعطیلات پی در پی را بدهد و نتواند با بخش خصوصی دیگر استان ها رقابت کند.

 قنوات بیان کرد: در خصوص مالیات بر ارزش افزوده نیز باید گفت متاسفانه وجود شرکت های غیر بومی باعث خروج این منبع مالی از استان می شود. ما باید شهامت و شجاعتمان را در حوزه اداری بالا برده و برای این استان تصمیم های ویژه و متفاوتی اتخاذ کنیم.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمائی خوزستان خاطر نشان ساخت: علی رغم تاکید بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در خصوص استفاده از نظرات بخش خصوصی حتی بصورت نمایشی هم از نظرات آنها استفاده نمی شود و نسخه ای برای آنها می پیچند که بخش خصوصی از آن بی اطلاع است.

هادی قنوات در ادامه ؛ افزود:هر بخشنامه ای که به نفع بخش خصوصی باشد در استان خوزستان اجرا نمیشود؛ در واقع این بخش در استان مظلوم واقع شده است و انگار که بخش دولتی با این قشر خصومت دارد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمائی خوزستان؛ گفت:عده ای می خواهند بخش خصوصی را در استان خوزستان زمین گیر کنند ؛ به نظر من بخش خصوصی در استان مضللوم واقع شده است.
حداقل مدیران دولتی را به برنامه برآیند دعوت کنید و به ارائه آمارهای نمایشی پایان دهید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک