به گزارش خوزستان سرافراز، محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بامداد امروز در واکنش به دستگیری نادر فتوره‌چی در توییترش نوشت: «شاید باز بیتوته‌کنان خرده بگیرند که این وقت شب در توعیتر چکار میکنی؟! راستش از خبر بازداشت فتوره‌چی خواب از سرم پریده؛ دوباره به جای فساد و فاسد افشاگر فساد را زندان کردند! اگر تا ظهر امروز شکایت از او را پس نگیرند جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر خواهم کرد.»

در همین رابطه آنطور که پیداست تا ظهر امروز شاکی شکایت‌اش را پس نگرفته و محمود صادقی سه تصویر درباره چند ملک در تهران منتشر کرده که در این تصاویر اسم از، محمد امامی و احمد هاشمی و بانک سرمایه آورده شده است.

طبق اسناد منتشر شده صادقی، بانک سرمایه از چند شرکت که گویا به گروه امامی – هاشمی تعلق داشتند، چند صدمیلیاردتومان طلب داشته و در ازای این مطالبات، املاکی در لواسان، خیابان فرشته و خیابان زاگرس از آن‌ها گرفته که قیمت واقعی شان بسیار کم‌تر از قیمتی بوده که بانک سرمایه براساس آن‌ها بدهی امامی – هاشمی را صاف کرده است.

به طور مثال ارزش یک ملک در خیابان لواسان در حالی که ۲۶ میلیارد‌تومان قیمت داشته، ۹۶ میلیاردتومان محاسبه شده و ارزش ملک دیگری در همین منطقه در حالی که ۷۲ میلیاردتومان بوده، بیش‌از ۲۰۵ میلیاردتومان حساب شده است.

از قرار معلوم این شرکت‌ها در ازای پولی که از بانک سرمایه گرفته‌اند پروژه‌هایی هم باید اجرا می‌کردند که گویا در انجام آن‌ها هم قصور جدی داشته‌اند.

گفتنی است گزارش تحقیق و تفحص از بانک سرمایه، قبلا در مجلس خوانده شده‌بود و پرونده تخلفات به قوه‌قضاییه ارسال شده‌‌بود. و حالا صادقی جزییات این گزارش را منتشر کرده است.