کد خبر: 31123
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ مرداد/ ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
جنب و جوش انتخابات ۹۸ در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر؛

مردم دیگر به گزینه های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب علاقمندی نشان نمی دهند و در واقع این عمل افراد است که ارزش و محبوبیت می آفریند.

گزارشی از پایگاه خبری ؛ تحلیلی خوزستان سرافراز:انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اواخر سال ۹۸ اولین انتخابات پیش‌رو خواهد بود و در همین ایام که فقط چند ماه از آخرین انتخابات کشور گذشته است، اظهارنظرهای انتخاباتی جریان‌های سیاسی آغاز شده است. هرچه به آن زمان نزدیک‌تر می‌شویم، در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیرکاندیداهای احتمالی که سودای رسیدن به صندلی سبز بهارستان را دارند، نشست‌ها و جلسات محلی و منطقه‌ای خود را پررنگ‌تر برگزار می کنند.

اکثر تحلیل گران سیاسی این حوزه انتخابیه  در یک موضوع واحد اشتراک نظر دارند و آن اینکه کثرت نامزدهای انتخاباتی باعث پیروزی دکتر اقبال محمدیان نماینده فعلی این شهرستان خواهد شد.

این روزها نام های مختلفی برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر زمزمه می شود؛ افرادی همچون حاج حیدر بهمنی، محمد بهمئی، شمس الله بهمنی، محمدرضا بهمنی، ابراهیم متینیان، هدایت اله شاهینی، احمد حمید،ابراهیم حمید؛ هوشنگ حاجی زاده ؛ سیما کمایی ؛ سید عمادالدین طباطبایی؛ حاج حمدالله بیگدلی؛هوشنگ کمایی ؛ حسین قاسمی و ……

یکی از رقیبان اصلی اقبال محمدیان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدی است که از سوی نخبگان ایل بهمئی به مردم معرفی شود.

ناظران سیاسی براین باورند که باید منتظر ماند و دید که آیا نامزدهای ایل بهمئی که داعیه دار اخلاق مداری و خدمت هستند و برای تکلیف وارد گود انتخابات شدند آیا برای پیروزی جریان خود در انتخابات تن به اجماع می‌دهند یا نه؟!

مجموعه نیروهای انقلابی ایل بهمئی از نظر عقلی ، منطقی و حتی بر اساس نظرسنجی باید یک نامزد داشته باشند و اگر اجتماع نکنند و به اجماع نرسند بدون شک مانند دوره گذشته شکست خواهند خورد.

برای اینکه در انتخابات مجلس شکست نخورند این تقیدهای کاذب را باید کنار بگذارند و هرکسی را نخبگان معرفی کردند، باید به همان فرد رأی دهند و این فرمول روشنی است.

حال باید دید در ماه های آینده چه اتفاقاتی صورت خواهد گرفت و نخبگان و ریش سفیدان از میان حاج حیدر بهمنی، محمد بهمئی، شمس الله بهمئی، ابراهیم متینیان و محمدرضا بهمنی کدام گزینه را برای انتخابات مجلس یازدهم به مردم معرفی می کنند.

آیا حاج حیدر بهمنی فرمانده مهار فوران چاه های نفتی و یکی از چهره های تأثیرگذار و ملی، اینبار با نقش محوری و فرماندهی خود می تواند یک کاندید مقتدر و مورد اعتماد به مردم رامهرمز و رامشیر معرفی نماید یا باز هم به دلیل کثرت کاندیدها مانند دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قافیه را واگذار خواهد نمود.

اما بر اساس تحقیقات میدانی و اطلاعات به دست آمده ؛ برخی از نخبگان سیاسی در تلاش هستند از میان حاج حیدر بهمنی و محمد بهمئی یک نفر را وارد کارزار انتخابات کنند.

هرچند این ژنرال نفتی در آخرین اظهار نظر خود در نشست های سیاسی رامهرمز اظهار کرد: باید ببینیم شرایط در آن موقع چگونه خواهد بود و نباید اکنون فضا را خیلی زود انتخاباتی کرد.

برخی دیگر از روشنفکران ایل بهمئی اعتقاد دارند که حاج حیدر بهمنی شرایط را برای حضور خود مساعد نمی‌بیند و حتی اگر همه مقدمات نیز فراهم شود و رأی هم بیاورد، زمینه را مساعد حضور نمی‌داند.

عده ای از فعالان سیاسی و اجتماعی این حوزه انتخابیه عقیده دارند، از میان کاندیداهای ایل بهمئی حاج محمد بهمئی به واسطه اقدامات مثبت و مؤثر در صنعت حفاری از محبوبیت فزاینده ای در شهر رامهرمز برخوردار است و بعد از مطرح شدن نام وی گروه های مختلف جوانان برای حمایت از وی ابراز آمادگی کرده اند.

این عزیزان اعتقاد دارند که مردم دیگر به گزینه های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب علاقمندی نشان نمی دهند و در واقع این “عمل” افراد است که ارزش و محبوبیت می آفریند.

لازم به ذکر است، محمد بهمئی که قبلا به عنوان رئیس حراست شرکت حفاری شمال مشغول بود، سال گذشته به حکم سپهر سپهری به عنوان مشاور مديرعامل در امور هماهنگی و پيگيری های ويژه شركت ملی حفاری ايران منصوب شد و هم اکنون نیز به عنوان مدیر هماهنگی در سرمایه گذاری و توسعه نفت مناطق مرکزی مشغول به فعالیت است.

از سوابق بهمئی مي توان به رئیس حراست بهينه سازی مصرف سوخت، رئيس حراست مهندسی و توسعه نفت، رئيس بازرسی حراست شركت ملی نفت، مدير بازرگانی شركت حفاری شمال، مدير پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت حفاری شمال، مشاور معاون توليد شركت ملی نفت ايران در امور هماهنگی و پيگيری های ويژه نام برد.

با این حال سال ۹۷ را شاید بتوان آغاز بحث‌های سخت میان بزرگان و تئوریسین‌های اردوگاه ایل بهمئی قلمداد کرد .
به نظر می‌رسد تئوریسین‌های انتخاباتی ایل بهمئی در این وانفسا دچار یک دوراهی شده‌اند ؛اکنون برای اولین بار بعد از چند سال باید کلاه خود را قاضی کرده و صادقانه خود را با واقعیات میدانی موجود منطبق سازند.

این عزیزان چاره ای جز رسیدن به یک نامزد واحد در انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارند و اگر به اجماع نرسند قطعا شکست می خورند.

اگر نخبگان ایل بهمئی با تجمیع آرا بیایند قطعا کاندید آنها از شانس بسیار بالایی برای رسیدن به خانه ملت برخوردار خواهد بود.

من الله توفیق

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک