کد خبر: 31196
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ شهریور/ ۱۳۹۷ - ۱:۲۰

برخی از کانال های تلگرامی از موسی شاعری معاون اسبق فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر اهواز به عنوان یکی از گزینه های سرپرستی شهرداری اهواز خبر داده اند.

خوزستان سرافراز/ حافظه شهروندان اهوازی؛ شرایط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر اهواز قبل و بعد از پذیرش مسئولیت این معاونت از سوی موسی شاعری را به یاد دارند.

پیش از موسی شاعری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر اهواز به یک اتاق محقر در ساختمان خیابان سپاه (شهرداری مرکز کلانشهر اهواز ) با پرسنلی کمتر از انگشتان یک دست خلاصه می شد.

پس از انتصاب موسی شاعری به عنوان معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر اهواز از سوی شهردار منتخب شورای سوم اسلامی شهر اهواز همگان به شایستگی های این جوان خوش فکر ،متدین و پرتلاش پی بردند.

شاعری را باید یکی از مدیران جوان اما جسور و تحول گرای شهرداری اهواز نام نهاد.

 شاعری به مدیری اهل تعامل و مشورت پذیر با همه سلایق و گرایش های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون و نظام مقدس جمهوری اسلامی می شناسیم.

او در آن زمان و با وجود انتقادات فراوان منشاء خدمات و اقدامات ماندگاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی شد.

دوستان و همکاران شاعری او را به صراحت کلام و شجاعت قابل تحسین می شناسند.

در چهار سال مسئولیت موسی شاعری اقدامات خوبی در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز صورت گرفت.

به عبارت در این مدت زیرساخت های فرهنگی در حوزه شهرداری اهواز بوجود آمد.

نیروی انسانی مجرب و امکانات و فضای مناسب از دیگر اقدامات فرهنگی شهرداری اهواز در آن برهه زمانی بود.

در زمان تفویض این مسئولیت به موسی شاعری این معاونت در حد یک اسم و یک اتاق بود. پس از جابجایی او شاهد یک مجموعه و ساختار سازمانی کامل بودیم.

به گونه ای که معاون های بعد از شاعری نیازی به دغدغه هایی در زمینه تهیه امکانات و ایجاد چارت سازمانی و نیروی انسانی مجرب را نداشتند.

در این مدت چهارسال مسئولیت شاعری در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز ساخت ۴۰ مجموعه ورزشی در محلات مختلف اهواز کلید زده شد.

ده ها برنامه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی انجام شد.

از جمله می توان به جشنواره شهر و رسانه و شهر و شهروند و جشنواره دور ریختنی ها با هدف آموزش شهروندی اشاره کرد.

اجرای طرح شهردار مدرسه ، توزیع کتاب های جیبی در مطب پزشکان و آرایشگاه ها تحت عنوان پیک شهروند از دیگر اقدامات معاون اسبق فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر اهواز بود.

همچنین باید به اجرای برنامه های نوروزی مانند عیدانه کارون و شب های بین الحرمین برای نخستین بار در آن سال ها اشاره کرد.

یکی از مباحثی که همیشه در سطح استان و کشور مطرح شده است نگاه شعاری و ابزاری به مقوله فرهنگ است.

خیلی از مسئولان بر این باورند که شهرداری را چه به کار و فعالیت فرهنگی. آنها فلسفه وجودی شهرداری را در حوزه خدمات شهری و نهایتا عمرانی محدود می ببینند. اما شاعری ثابت کرد که در شهرداری هم میشود کار فرهنگی کرد.

توسعه زیرساخت های فرهنگی ، بازسازی و نوسازی تالار شهر اهواز، ایجاد چند مجموعه بزرگ فرهنگی و اجتماعی ، ایجاد مجموعه های بزرگ ورزشی از جمله کارهایی ست که در دوران شاعری در معاونت فرهنگی و اجتماعی کلید خورد .

البته باید بدین نکته اذعان داشت که انتقاد از عملکرد مدیران جزو حقوق شهروندی و حق مسلم آنان است. اما نباید در بیان انتقادات خود انصاف، اخلاق اسلامی ، وجدان و رعایت حق الناس و حقایق را فراموش کنیم .

پروا آقاخانی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک