کد خبر: 31266
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ شهریور/ ۱۳۹۷ - ۵:۲۳

اخیراً در یک اقدام غافلگیرانه و بدون اطلاع استاندار خوزستان و با وساطت یکی دو نماینده مجلس و رایزنی آنها، به یکباره اعلام شد که رئیس سازمان صمت خوزستان جایش را به نفر دیگری داده است!

خوزستان سرافراز؛ غلامرضا فروغی نیا:

اخیراً در یک اقدام غافلگیرانه و بدون اطلاع استاندار خوزستان و با وساطت یکی دو نماینده مجلس و رایزنی آنها، به یکباره اعلام شد که رئیس سازمان صمت خوزستان جایش را به نفر دیگری داده است!
این شوک مدیریتی البته پس ازاعتراض و پیگیری استاندار سرانجام به جائی نرسید اما مکانیسم این تغییر برای اولین بار نوعی« بدعت» در این منطقه را برجا گذاشت که پس می توان از کانال های گوناگون در خوزستان دگرگونی مدیریتی ایجاد نمود و حتی بالاترین مقام دولت هم در جریان نباشد!
واقعیت این است که ظرف سال های اخیر تغییر و تحولات مدیریتی در استان خوزستان به شکل غیرمنطقی به سمت و سوی لابی های پشت پرده هدایت شده است. لابی هایی که عموماً یک سر آن به یک نماینده و یا یک جریان فشار غیر معمول وصل شده است. چنین دستاوردی بجز عقب ماندن قافله توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی خوزستان دستاوردی تاکنون نداشته است. البته این رویه در سطح کشور هم به صورت یک حربه درآمده و متأسفانه نتایج آن را در مباحث مربوطه استیضاح برخی از وزرا در پشت تریبون مطرح و باعث اُفت شأن نمایندگان محترم هم گردید.
آنچه که در خصوص صنایع استان آنهم در شرایط بحرانی و ناپایدار کنونی می بایستی مورد توجه قرار گیرد این است که تخصص و تجربه مدیریت بایستی اصل قرار گیرد. چنانچه فارغ از احترامی که برای جانشین های در نظر گرفته شده می بایستی قائل شد، این نکته نیز نمی تواند دور از ذهن باشد که در جلسه تودیع رئیس سابق سازمان صمت خوزستان از زبان جناب «رحمان سلیمانی»رئیس وقت اتاق بازرگانی اهواز در پشت تریبون طرح شد مبنی بر اینکه  از مجموعه واحدهای صنعتی استان ،در زمان مدیریت قبلی قریب به نصف آنها تعطیل و یا ورشکسته شده اند.بنابراین دورنمای چنین آماری نمی تواند مبنای بازگشت مجدد رئیس سابق صمت و رایزنی برای جانشینی وی بر ساختار کل صنعت و بازرگانی خوزستان باشد. آنچه لازم است مورد توجه قرار گیرد اقناع افکار عمومی است که قطعاً با چنین واقعیتی تغییر مدیریت سازمان صمت یک خسارت به صنایع استان خوزستان خواهد بود.از سوی دیگر مساله عمومی تغییرات مدیریتی در این استان باید یکبار برای همیشه مشخص گردد که تابع چه معادله ای است؟آیا تخصص شرط است؟آیا تجربه در جایگاه تعیین مصداق می تواند موثر باشد؟آیا مدرک تحصیلی کاره ای هست؟بنظر می رسد در تعیین مدیریت فارغ از عوامل بالا سهمیه های نمایندگان مجلس بدون ملاحظه توانائی فردی نامزد یک پست مدیریتی، تعیین کننده باشند که می بایستی استاندار و وزرای دولت هریک به این قاعده نانوشته پایبند باشند .در غیر این صورت وزرا در معرض سوال و استیضاح نمایندگان و استاندار «مثلا خوزستان» نیز در معرض دور خوردن خواهد بود!

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک