کد خبر: 31301
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۷:۰۹

امروز همه ایرانیان با هر زبان و قومیت و نگرشی صاحب عزا و عزادار این حادثه خونین هستند و سعی کنید اتحاد و همدلی خود را با برادران و خواهران هموطن (عرب )خود بیش از پیش حفظ کرده تا خاری باشید به چشم دشمنان کوردل.

خوزستان سرافراز/ دیروز خوزستان و ایران اسلامی هنوز بیرق و علم سیاه محرم را از کوی و برزن خود جمع نکرده بود که سیاه پوش توحش یزیدیان زمانه شد و شاهد بودیم که جمله معروف” تاریخ تکرار می شود”عینیت پیدا کرده است.

تاریخی که دو عامل جهالت و نادانی عوام ،طمع و دنیا طلبی خواص عاشورای را را رقم زد که تا قیام و قیامت در ذهن بشریت به عنوان یک تراژدی ضد انسانی و یک توحش و جهالت بشری ثبت و ضبط خواهد شد و امروز نیز تکرار تاریخ با جهل و نادانی عده ای فریب خورده در کنار طمع و دنیا طلبی صاحبان قدرت شان (آل سعود )که نه بویی از انسانیت و نه نشانی از اسلامیت برده اند، حادثه خونین اهواز را رقم زدند.

درعاشورای حسینی زن و کودک و پیرو جوان در کنار هم جان دادند ودرس ایثار و آزادگی به بشریت آموختند و در عاشورای اهواز نیز همچنین!
اما همگان نیک می دانیم که این حادثه و حوادث مشابه نه اولی است و نه آخری !و مردم ما سالهاست که شاهد جهالت و توحش دشمنان قسم خورده انقلاب و ایران اسلامی هستند.
اما به کوری چشم دشمنان چشمه زلال شهادت ، این درخت نوپا را سالهاست آبیاری کرده و روز به روز به درخت تنومند تری تبدیل کرده است و درس وحدت و یک دلی در دفاع از کیان اسلامی خود را فارغ از هر گروه و جناح سیاسی و جغرافیایی و قومیتی به جهانیان نشان داده اند.

ولی آنچه مهم است بصیرت و بیداری مردم فهیم ایران اسلامی است که در ادامه راه همچون گذشته با لبیک به ندای ولی زمان اتحاد و یکدلی خود را حفظ کنندتا نقشه های شوم دشمنان یکی پس از دیگری نقش بر آب شود.

لذا ذکر چند نکته در این خصوص ضروری به نظر می رسد:
مرز جغرافیایی ملیت را مشخص می کند نه قومیت
نکته اول :اینکه مرز جغرافیایی ملیت را مشخص می کند نه قومیت ، همه مردم ایران اعم از عرب و عجم، کُرد و لر، بلوچ و ترک و ترکمن و…همه و همه برادران و خواهران خونی و دینی هستند لذا مواظب باشید که دشمنان باعث انشقاق ما نشوند و عمل زشت و شنیع عده ای فریب خورده جاهل(تحت عنوان فرقه الحوازیه) باعث انشقاق ما نشوند. زیرا امروز همه ایرانیان با هر زبان و قومیت و نگرشی صاحب عزا و عزادار این حادثه خونین هستند و سعی کنید اتحاد و همدلی خود را با برادران و خواهران هموطن (عرب )خود بیش از پیش حفظ کرده تا خاری باشید به چشم دشمنان کوردل.
با دشمنان قسم خورده هم نوا نشوید
نکته دوم : خواص و سیاسیونی که گاه و بیگاه رشادت و استواری سبز پوشان سپاه پاسدران انقلاب اسلامی را زیر سوال برده و تقویت قدرت نظامی را ضروری نمی دانستند درس عبرتی باشد که اگر تفنگ مان خالی از فشنگ باشد بلایی بر سرمان خواهد امد که حادثه دیروز اهواز لحظه ناچیزی از آن خواهد بود و با دشمنان قسم خورده هم نوا نشوند و قدرت موشکی و دفاعی نیروهای نظامی را زیر سوال نبرند . واز یاد نبرند که عرصه بین الملل عرصه رئالیست ( واقعگرایی) است .ودر عرصه واقعگرایی قدرت حرف اول و آخر را زده و در این دنیایی که صاحبان قدرت انسان را گرگ انسان می دانند و اصل تنازع برای بقاء را جاری و ساری می دانند، قدرت نظامی پشتوانه دیپلماسی هر کشوری است.
اگر جانفشانی مدافعان حرم نبود
نکته سوم: خطابم به آن دسته از افرادی است که ایثار و از خودگذشتگی مدافعان حرم را زیر سوال می برند،به یاد داشته باشند که اگر نبود جانفشانی مدافعان حرم،می بایست هر روز و هر لحظه شاهد کشتار فرزندان ، پدران و مادرانمان بودیم.
فراموش نکنیم که عمربن سعد های زمان هوس گندم ری در سر می پرورانند و سرزمین زرخیز ایران اسلامی وسوسه اشان می کند پس این وسوسه ها ممکن است عاشوراهایی را رقم بزند و اهل بیت هایی را به اسارت ببرند همچنان که داعش با زنان و دختران ایزدی در عراق کرد.لذا جا دارد جایگاه شهدای مدافع حرم که خود رفیع ست ارج نهاده و به داشتن چنین دلاورانی افتخار کنیم.
نکته آخر: اینکه دشمنان انقلاب و مردم ایران اسلامی بدانند که تا دَر شهادت باز است آرزوی یک وجب از خاک ایران عزیز را به گور خواهند برد همانطور که عمربن سعد آرزوی گندم ری را…و بدانند که این مردم بزرگ شده مکتب حسینی و نهضت خمینی هستند و بدانند که شعارشان تا قیام قیامت “هیهات من الذله” خواهد بود و در برابر ظالم سر می دهند اما سر خم نخواهند کرد.

دکترعلی دژمان ۱/ ۷/ ۱۳۹۷

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک