کد خبر: 31370
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 25/ سپتامبر/ 2018 - 1:56
گلایه های یک شهروند رامهرمزی نسبت به ارایه خدمات در بیمارستان مادر این شهرستان ؛

در چند وقت اخیر اتفاقات مربوط به تشخیص نادرست بیماری، تأخیر در تشخیص، اشتباهات مکرر اورژانس بیمارستان مادر نگرانی مردم و حتی برخی مسئولان را به همراه داشته است.

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز، ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه ۹۷/۰۶/۳۰ در کیلومتر هشت محور بهبهان به رامهرمز ، روبروی روستای موزرمونی یک دستگاه پراید با خودروی سواری سمند تصادف می کند که بلافاصله‌ مصدومین این حادثه توسط نیروهای فوریت‌های پزشکی رامهرمز به بیمارستان مادر این شهرستان منتقل می شوند.

یکی از همراهان مصدومان این حادثه به خبرنگار خوزستان سرافراز ؛ گفت: در چند وقت اخیر اتفاقات مربوط به تشخیص نادرست بیماری، تأخیر در تشخیص، اشتباهات مکرر اورژانس بیمارستان مادر نگرانی مردم و حتی برخی مسئولان را به همراه داشته است.

محسن قنواتی؛ افزود : مصدومان این حادثه به نام های عبدالمجید قنواتی ؛ معصومه قنواتی ؛ کشور قنواتی ؛طاهره شولی ؛ امیرسام فتح اللهی بعد از تصادف در کوتاه ترین زمان ممکن با تلاش همکاران اورژانس ۱۱۵ رامهرمز به بیمارستان مادر این شهرستان منتقل می شوند .
بعد از انجام معاینات پزشکی با تشخیص تیم درمانی بیمارستان مادر؛ کلیه مصدومان این حادثه ترخیص می شوند.

قنواتی افزود:بعد از ترخیص و بخاطر شدت جراحات و وخامت حال مجروحان با وسایل نقلیه شخصی انها را به بیمارستان نفت اهواز منتقل نمودیم.
انچه که جای تاسف و نگرانی است؛ چگونه بیمارستان مادر رامهرمز حتی از تشخیص های اولیه پزشکی عاجز بوده و با وجود شکستگی و جراحات وارد شده کلیه بیماران را ترخیص می نماید!
درصورتی که همان مصدومان ترخیص شده ؛ با تشخیص کادر پزشکی بیمارستان نفت اهواز بستری می شوند.
آیا تشخیص بیماری در رامهرمز و اهواز متفاوت است؟جنس خطای پزشکی با همه خطاها فرق می‌کند، خطای پزشک می‌تواند جان بگیرد، داغ بگذارد و دل بیقرار کند.

قنواتی در ادامه تصریح کرد :یکی از مصدومان این حادثه بنام معصومه قنواتی با وجود شکستگی پا از سه نقطه و مشکلات تنفسی در بیمارستان نفت اهواز بستری می شود ؛ حال چگونه در رامهرمز شکستگی پا و جراحات وارده را تشخیص نمی دهند؟

یا یکی دیگر از مصدومان بنام امیرسام فتح اللهی از ناحیه دو دست دچار پارگی بوده و از ناحیه پا دچار شکستگی می شود ؛ اما همین کودک ۴ساله در بیمارستان مادر رامهرمز ترخیص می شود!!!

این شهروند رامهرمزی با گلایه فراوان نسبت به وضعیت بهداشت و درمان رامهرمز ؛ فرمود:اشتباهات بیمارستانی در رامهرمز رفته رفته نه تنها تمام نمی‌شود بلکه در حال شدت است و این در حالی است که مسئولان بیمارستان و شبکه بهداشت حتی یک عذرخواهی کوچک هم از مردم نمی کنند و این داستان همچنان ادامه دارد.
متاسفانه وعده دادن و دروغ گویی در جامعه ما باب شده است و نمی دانم مسوولانی که نمی توانند ؛ چرا باید وعده های دروغین به مردم بدهند.

قنواتی ادامه داد: اشتباهات پزشکی که در بیمارستان مادر رامهرمز اتفاق افتاده است قطعاً یک قصور بزرگ بوده است که مسئولان بیمارستان باید عذرخواهی کنند؛سالهاست که مردم رامهرمز و رامشیر بخاطر اشتباهات پزشکی و کمبود امکانات به مشکل بر می خورند و هیچ مسئولی پاسخگوی انها نیست.

محسن قنواتی ؛ گفت : قطعاً مدیران شبکه بهداشت استان و درمان خوزستان باید پاسخگوی این اشتباهات فاحش در رامهرمز باشند و با متخلفانی که کوتاهی می کنند برخورد شود تا دیگر شاهد این‌گونه اتفاقات ناگوار نباشیم.

وی، افزود:متأسفانه در مجموعه‌هایی مانند اداره بهداشت و درمان رامهرمز یک سری دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که بدون تخصص و با جهت‌گیری به مسائل سیاسی و منطقه‌ای ورود پیداکرده‌اند و بیشترین مشکلات برای این دو مجموعه ایجاد کرده‌اند.

قنواتی ؛ گفت : امیدواریم مدیران استانی بتوانند موضوع مدیریتی و مشکلات درمانی رامهرمز به گونه‌ای که خود صلاح می‌دانند به سرانجام برسانند؛ در موضوع بهداشت رضایت مردم بسیار مهم است.

قنواتی با اشاره به اینکه نارضایتی مردم رامهرمز از موضوع بهداشت چندین سال است که وجود دارد افزود: علیرغم قول های داده شده در ایام انتخابات از سوی نماینده محترم رامهرمز و رامشیر و دیگر مدیران ارشد شهرستان در بهبود وضعیت قبلی بدون نتیجه مانده است و مشکلات عدیده‌ای همچنان وجود دارد که معتقدیم در موضوع بهداشت و سلامت عموم مردم، حتی یک مورد اشتباه هم قابل قبول نیست.

قنواتی در پایان گفت :از رئیس فوریت های پزشکی رامهرمز جناب آقای رستمی و همکاران بزرگوارش بخاطر انتقال سریع و بموقع مصدومان به بیمارستان تقدیر و تشکر می نماییم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار