کد خبر: 31410
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۷/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۱:۳۶

اگر پایتخت درگیر سیاست بازی های جناحی خود میباشد چرا ما به فکر استان محروم خود نباشیم؛ما میتوانیم با تخصیص بخشی از ارزهای بدست امده از محل صادرات محصولات استانی خود بخش اعظم و قابل توجهی از مایحتاج مردم استان خود را تامین نماییم که منظور همان ارزهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد میباشد.

خوزستان سرافراز/ استان خوزستان با برخورداری از ۴۰ درصد منابع و ثروت کشور دارای مشکلات و معضلات بسیاری است.

به عبارتی سهم ثروت ملی استان حدود ۴۰ درصد و میزان سطح سرزمینی ان حدود ۴ درصد و نسبت جمعیتی ان حدود ۵ درصد کل کشور میباشد.

۲۷ شهرستان و ۱۸ نماینده دارد و ۸ برابر جمعیت و مساحت خود تولید ثروت دارد در حالیکه کمتر از ۲/۵ درصد از ان بهره میبرد!

دارای منابع درامدی بسیاری همچون فولاد ، تولید نیروی برق وانرژی ؛شرکت عظیم حفاری ؛نفت و پتروشیمی ها و البته ذخائر بی بدیل نفت است.

سوال اینجاست چرا این استان با برخورداری از این همه منابع ثروت نمیتواند دخل و خرج خود را تامین و تعادلی در رفاه زندگی شهروندان خود ایجاد کند؟

ایا وقت ان نرسیده استان خوزستان با اتکا به منابع و توانمندی های خود از ثروت خود بهره ای بگیرد که حاصل ان تامین رفاه و امنیت برای شهروندان خود باشد.

این استان میتواند به راحتی و با اتکا به درامد های ذاتی ارزی و ریالی خود و با هزینه کرد انها در داخل استان به سهولت اقدام به تامین مایحتاج اساسی مردم و تامین رفاه نسبی شهروندان خود اقدام نماید.

مدیران دلسوز استان با توانمندی هایی که دارند میتوانند به خوبی از پس مشکلات ایجاد شده در ورای تحریمها بپردازند و به راحتی خود و مردم را از گرفتاری های موجود خلاص کنند.

اگر پایتخت درگیر سیاست بازی های جناحی خود میباشد چرا ما به فکر استان محروم خود نباشیم؛ما میتوانیم با تخصیص بخشی از ارزهای بدست امده از محل صادرات محصولات استانی خود بخش اعظم و قابل توجهی از مایحتاج مردم استان خود را تامین نماییم که منظور همان ارزهای حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد میباشد.

چه دلیلی دارد برای تامین منابع خود دست به سوی پایتخت نشینان دارز کنیم و چشمانمان به دستان سیاسیون پایتخت باشد.

 اگر به مفاسد ایجاد شده اخیر در کشور نگاه کنیم تمام ان مفاسد مربوط به پایتخت است در حالیکه ما داریم تاوان ان را میپردازیم.

چرا مسئولین استان فقط نظاره گر این اوضاع و احوال میباشند وحرکتی در خورشان استان مان انجام‌نمی دهند؟

تامین و تخصیص ازر کالاهای اساسی به صورت استانی قابلیت مدیریت بهتر هم خواهد داشت؛ما میتوانیم با تخصیص قسمتی از ارز سامانه نیما که از محل صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد میباشد مایحتاج اولیه استان از جمله برنج ( که البته امسال کاشت ان ممنوع گردیده ) روغن ؛ چای و … اقدام کنیم.

در چنین شرایطی نظارت بر توزیع و کنترل ان هم ساده تر و با دقت بیشتری به انجام خواهد رسید؛این توانمندی در استاندار محترم و رئیس سازمان صنعت؛معدن و تجارت به خوبی وجود دارد و البته حمایت و پشتیبانی ۱۸ نماینده استان.

در خاتمه و خلاصه بگویم؛ تامین و تخصیص ارز حاصل از صادرات محصولات استانی ان هم بخشی از ان و انجام واردات کالاهای اساسی و توزیع ان بین مردم میتواند در شرایط حال حاضر و حتی در اینده بسیار مفید و مثمرثمر باشد.

پرویز شکرانی؛

رزمنده دفاع مقدس/

مدیر عامل شرکت تلاش و توسعه خرمشهر

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • محمد رضا نظری
  |
  |
  ۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۷
  اقای شکرانی حرفهای به حق و درستی را گفته اند من ایشان را میشناسم از دوران دفاع مقدس او در زمینه تجارت انسان توانمند و فهمیده ایی است بکاری گیری افرادی مثل ایشان در سطح خوزستان در غالب مشاوران اقتصادی میتواند منشا خیر و برکت باشد موفق باشید
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک