کد خبر: 31419
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۵:۳۷

‌ مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استانداری خوزستان بر حل مشکلات اخذ مجوز درخواست کنندگان مجتمع های خدمات رفاهی و جایگاه های سوخت از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد.

خوزستان سرافراز/ به گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان، رضا قیصی پور در جلسه نشست جذب و حمایت سرمایه گذاری استان با محوریت مباحث مجتمع های خدمات رفاهی گفت: مشکل اخذ مجوز درخواست کنندگان جایگاه سوخت از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی باید رفع شود.

قیصی پور پس از بررسی مشکلات مجتمع های خدمات رفاهی استان خوزستان با بیان این که جانمایی مراکز خدمات رفاهی بین جاده ای استان با توجه به مطالعات انجام شده در دولت تدبیر و امید صورت پذیرفته است، گفت: اعطای جواز تاسیس این واحدها با هماهنگی تمامی دستگاه های ذیربط از جمله شرکت پخش فرآورده های نفتی استان باید صورت پذیرد.لذا مباحث اقتصادی مطرح شده توسط شرکت های پخش فرآورده های نفتی مبنی بر این که این واحدها باید توجیه فنی و اقتصادی داشته باشند، کاملا صحیح است به طوری که این واحدها باید اقتصادی و توان برگشت سرمایه را داشته باشند اما با توجه به این که بسیاری از درخواست کنندگان، روند احداث مجتمع های خدمات رفاهی و جایگاه های سوخت را طی کرده اند و به پیشرفت فیزیکی بالایی رسیده اند، در واقع کار به جایی رسیده که باید شرکت ملی پخش هم راه حلی برای آن بیابد و مجوز مورد نیاز را صادر کند.

وی افزود از ۱۲ پرونده مورد نظر ۱۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفت که مجوز برخی از آن ها صادر  و برخی از درخواست ها هم در مرحله بازرسی کارشناسی قرار دارد.

بر اساس این گزارش در این جلسه عنوان شد تعداد ۱۰۶ موافقت اصولی برای مجتمع های خدمات رفاهی صادر شده که از این تعداد ۴۳ موافقت اصولی در حال بهره برداری، ۱۷ مورد در حال احداث و ۴۶ مورد در حال استعلام است که در این نشست ها جوانب و مشکلات آن ها سنجش و سپس موانع برطرف می شود.

نعمت اله نجفی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اهواز هم که در این نشست با احداث برخی جایگاه های سوخت مخالف بود، دلیل آن را نداشتن توجیه اقتصادی عنوان کرد و  گفت: جایگاهی که قرار است احداث شود باید توجیه اقتصادی داشته باشد.

نجفی ادامه داد: اگر جایگاهی احداث شود اما فروش نداشته باشد، کارمزد و حقوق کارگر به هزینه های جانبی نمی رسد، برای مرکز پخش هم مشکلاتی را به وجود می آورد.

وی با بیان این که برخی درخواست ها با عنوان مجتمع خدمات رفاهی مجوز میگیرند که بعدها به یک پمپ بنزین تبدیل می شود، گفت: احداث مجتمع های خدمات رفاهی باید به مرحله پیشرفت ۸۰ درصد و قابل قبولی برسد و اگر توجیه اقتصادی داشته باشد، با صدور مجوز جایگاه سوخت هم موافقت می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اهواز در ادامه با بیان این که ۷درخواست مجتمع خدمات رفاهی داشتیم، عنوان کرد: این درخواست ها در کمیته مجاری عرضه بررسی می شود، اگر قابل انجام باشد، موافقت احداث آن صادر می شود.

نجفی با تاکید بر این که قصد نداریم مشکلی برای مردم ایجاد کنیم، افزود: هدف ما این است که خدمات رسانی به مردم، به نهایت خود برسد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک