کد خبر: 31427
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۷:۴۵
احمدی لاشکی مطرح کرد:

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس از فعالیت مدارس خشتی و گلی علیرغم قول مساعد مسئولان آموزش و پررش برای برچیده شدن انتقاد کرد.

خوزستان سرافراز/ قاسم احمدی لاشکی با انتقاد از اینکه ۳۳ درصد مدارس کشور تخریبی و نیازمند نوسازی هستند، گفت: یک سوم دانش‌آموزان در این ۳۳ درصد مدارس تخریبی مشغول تحصیل هستند و بیانگر این است که جهت تامین سلامت دانش آموزان و پیشگیری از بروز برخی حوادث برای نوسازی و مقام‌سازی مدارس چاره‌اندیشی شود.

تهران در بحث فضاهای آموزشی مظلوم واقع شده است

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه آمار فرسودگی مدارس تهران از متوسط کشوری بالاتر بوده و در بحث فضاهای آموزشی مظلوم واقع شده است، افزود: در بازدیدی که به مناسبت بازگشایی مدارس و اول مهرماه از برخی مدارس تهران داشتم کمبود فضای آموزشی و فرسودگی مدارس را به وضوح مشاهده کردم و تصور نمی‌کردم پایتخت با چنین معضلی مواجه باشد.

میانگین وضعیت فضاهای آموزشی پایتخت نسبت به سایر استان‌ها بسیار بحرانی است

وی با یادآوری اینکه میانگین وضعیت فضاهای آموزشی پایتخت نسبت به سایر استان‌ها بسیار بحرانی است، تصریح کرد: متاسفانه هنوز شاهد فعالیت مدارس کپرنشین، کانکسی،  خشتی و گلی هستیم این در حالی است که وزیر آموزش و پرورش و رییس نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قول مساعد برای برچیده شدن و جمع آوری آنها را دادند.

لزوم چاره‌اندیشی مسئولان آموزش و پرورش برای برچیده شدن مدارس کانکسی، خشتی و گلی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم چاره‌اندیشی مسئولان آموزش و پرورش برای برچیده شدن مدارس کانکسی، خشتی و گلی و همچنین تسریع در نوسازی و ساخت مدارس، گفت: البته آموزش و پرورش با مشکلات بودجه ای مواجه است و به درستی نمی تواند این امر را محقق سازد در این رابطه نیاز است مسئولان ذیربط بودجه را صرف امور ضرور مانند ساخت مدارس کرده و از هزینه کرد آن برای امور غیرضرور پرهیز کنند البته می طلبد نوسازی مدارس کلانشهرهایی مانند تهران که با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است در اولویت قرار گیرد.

سهم ۵ درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهرداری مبلغی بسیار ناچیز است

احمدی لاشکی با بیان اینکه سهم ۵ درصدی آموزش و پرورش ازعوارض شهرداری مبلغی بسیار ناچیز بوده و برخی شهرداری‌ها نیز از پرداخت آن سرباز می زنند، یادآور شد: برخی شهرداری‌ها حمایت مناسبی داشته و برخی دیگر نیز نسبت به این مهم بی توجهی می کنند؛ البته در برنامه ششم توسعه ۳ میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی برای بازسازی و نوسازی مدارس تخریبی و فرسوده به آموزش و پرورش اختصاص داده شد اما متاسفانه تخصیص این بودجه هنوز محقق نشده؛ بی‌شک برای سریع تر محقق شدن نوسازی مدارس باید تلاش بیشتری از سوی مسئولان ذیربط برای تامین منابع بودجه‌ای پیش بینی شده برای سال ۹۷ انجام شود.

دولت در نوسازی مدارس از خیرین عقب‌تر است

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت در نوسازی مدارس از خیرین عقب‌تر است، تصریح کرد: خیرین در این امر از دولت پیشی گرفته‌اند و در واقع در این رابطه مدیون خیرین مدرسه‌ساز هستیم؛ نوسازی مدارس به دلیل محدودیت‌های مالی توسط دولت به کندی پیش می رود و نیاز است برای تامین منابع تدابیر لازم اتخاذ شود.

《خانه ملت》

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک