کد خبر: 31448
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ مهر/ ۱۳۹۷ - ۱:۵۳
رئیس اداره بازرسی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

رئیس اداره بازرسی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: بخش عمده ای از حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی است که نیمی از آنها منجر به مرگ کارگران می شود.

به گزارش خوزستان سرافراز، احمد سلامات شامگاه شنبه در مراسم نکوداشت روز ایمنی و آتش نشانی اظهار کرد: موضوع استقرار مسئولان ایمنی چندین سال مغفول ماند و این مسئولان ایمنی که در کارگاه ها فعالیت داشتند، تشکل و انجمن خاصی نداشتند تا اینکه آیین نامه هایی تدوین و تشکل مسئولان ایمنی و بهداشت ایجاد و در خوزستان از سال ۹۵-۹۴ شروع به کار کرده و از ابتدای کار افرادی پای کار آمدند.

وی با اشاره به اینکه در سیستم های پیمانکاری هیچ پیش بینی در خصوص رعایت ایمنی نشده افزود: با تشکیل این انجمن ایمنی برای ادامه حیات و قوت گرفتن آن یک سری کارها به او واگذار شد و اولین مورد بحث صلاحیت ایمنی پیمانکاران بود.

رئیس اداره بازرسی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: افراد باتجربه باید وارد فعالیت های مسئولان ایمنی کارگاه ها شوند؛ خوشبختانه این بحث مسئولان ایمنی به تدریج در کارگاه ها فرهنگ سازی و افراد دارای صلاحیت در این رده شغلی مستقر می شوند.

سلامات بیان کرد: خوزستان با ظرفیت های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر، کشاورزی و منابع آبی با توجه به محدودیت تعداد بازرس ها وجود این مسئولان ایمنی الزامی است.

وی با اشاره به اینکه مشکل عمده در کارگاه های ساختمانی است، انتقاد کرد: بخش عمده ای از حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی است که نیمی از آنها منجر به مرگ کارگران می شود.

رئیس اداره بازرسی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اضافه کرد: در این بخش برای بکارگیری مسئولان ایمنی در کارگاه های ساختمانی یک سری آیین نامه هایی در حال شکل گیری است.

سلامات در پایان انتقاد کرد: متأسفانه فرهنگ سازی بین مدیران ضعیف است و بسیاری از مدیران ایمنی را به عنوان مزاحم می بینند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک