کد خبر: 31756
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۳:۱۳

بی شک لر هزاران علیرضا بیرانوند با استعداد و توانا در فوتبال و ورزش دارد که در گیر و دار بروکراسی استعدادکش جامعه ما هرز می روند و در گمنامی، خاموش می شوند و شاید از این هزارتا یکی بصورت اتفاقی مسیر رشدش بسته نگردد و به یک علیرضا بیرانوند دیگر تبدیل شود.

خوزستان سرافراز/ امیر مهدی ژوله فیلمنامه نویس، بازیگر و روزنامه نگار تهرانی در واکنشی جالب و زیبا بعد از بازی السد و پرسپولیس با انتشار سیو علیرضا بیرانوند در مقابل ژاوی در بالای صفحه اجتماعی خود نوشت:”یک روز یک لره”

او در متن زیر این تیتر نوشت: “یکی از بازی های بسیار دیدنی و جذاب و نفس گیر این روزهای ایران را دیروز میان تیم پرسپولیس تهران و السد قطر مشاهده کردیم. زمانی که بازی یک بر یک مساوی بود و تیم السد با زدن یک گل به مرحله بعد صعود می کرد در آخرین دقایق بازی ژاوی با یک هد که از روی شش قدم زده شد ایرانیان را در سکوت و قطری ها را به خوشحالی نزدیک کرد اما *شیر لر ایرانی* که در دروازه تیم پرسپولیس بود با یک دست این توپ را به بیرون فرستاد.”

همواره شروع هر متنی با «یک روز یک لره» آغازگر تمسخر و تحقیر علیه ما بود و شوربختانه برخی از ما نیز ساده لوحانه اینگونه متون را انتشار می دادیم و به آن می خندیدیم.

اما این بار انتشار«یک روز یک لره» دستمایه ایی جهت بی ارزش کردن یک جامعه قومی با هدف بزرگ و خوب و عاقل معرفی و جلوه دادن دیگری نیست، بلکه نمایش حداقل توانایی های یک جامعه در شرایطی بسیار سخت از جهت فرهنگی و اقتصادی می باشد.

روایت لر چوپان زاده بلیط خوری می باشد که بخاطر استعدادهای ذاتی اش که در وجود هر لری نهفته است، از فرش به عرش رسیده و به قهرمان تمامی ملت ایران مبدل گشته.

بله این داستان علیرضا، این شیر کر لک، مرد روزهای سخت و میدان های دشوار جامعه لر است، چرا که در این روزها که هر لحظه پیکره وجود لر مورد توهین و بد زبانی های برخی ایران ستیزان قرار گرفته، آنها که عامدانه لر را اتباع خارجی معرفی می کنند، عقاب زاگرس با شیرجه ها و سیوهایش دوباره زنده بودن غرور لگد مال شده لرها را فریاد می زند.

بی شک لر هزاران علیرضا بیرانوند با استعداد و توانا در فوتبال و ورزش دارد که در گیر و دار بروکراسی استعدادکش جامعه ما هرز می روند و در گمنامی، خاموش می شوند و شاید از این هزارتا یکی بصورت اتفاقی مسیر رشدش بسته نگردد و به یک علیرضا بیرانوند دیگر تبدیل شود.

پیشتر در یادداشت ام با عنوان«فوتبال؛ ابزاری برای هویت خواهی جامعه لر»که در سایت لور نشریه اجتماعی مردم لر انتشار یافت، عنوان نمودم که فوتبال میتواند به مظهر تلاش، اراده و وجود یک جامعه تبدیل شود و علیرضا بیرانوندها، وحید امیری چگنی ها، سروش رفیعی ها، میلاد میداوودی ها، رضا نوروزی ها قبل از آنکه متعلق به تیمی باشند و یا حتی متعلق به فوتبال، نماد و سمبلی از حضور قدرتمند لرها در عرصه ورزش ایران بزرگ هستند.

ضمنا در خبرها آمده که علیرضا بیرانوند به همراه یوشیمای ژاپنی و حسین الهیدوس قطری نامزدهای احتمالی کسب برترین بازیکن سال آسیا ۲۰۱۸ شده اند، قطعا نیاز است که جامعه لر در این مسئله با تمام قدرت پشتیبانی معنوی، رسانه ایی و تبلیغاتی را برای حمایت از فرزند برومند و نام آور جامعه خود انجام دهد.

ابوالفضل بابادی شوراب ۲/آبان/ ۹۷

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک