کد خبر: 31793
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 27/ اکتبر/ 2018 - 1:01

نمایندگان مردم در مجلس؛ دست به اقداماتی نزنید که بعدها به واسطه آن پشیمان شوید؛ اگر حرکت‌های خود را با بصیرت پیش ببرید؛مادامی که مردم خوزستان پشتیبان شما باشند؛ آسیبی نخواهد دید.

خوزستان سرافراز/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوبه ۶ شهریور ۹۷ را در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار دادند.
یک فوریت طرح مستثنی شدن شهردار تهران از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که با امضای ۱۳۷ نفر از نمایندگان مجلس به هیأت رئیسه مجلس ارسال شده بود؛ اخرین تلاش برخی از نمایندگان برای ماندن افشانی در شهرداری تهران بود.

با وجود لابی های سنگین ؛ استفساریه مجلس برای ابقای شهردار تهران و مستثنی کردن شهرداری ها از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی رأی نیاورد.

دلیل اصلی نگارش این یادداشت؛ موضوع امضای بیش از ۱۵ نماینده استان خوزستان در طرح مستثنی شدن شهردار تهران از قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان است.

امضای یک طرح استفساریه نه مغایرتی با قانون دارد و نه در نفس خود اشکالی بر آن وارد است؛ اما سؤالی که مطرح می‌شود این که پانزده نماینده یادشده با چه استدلال، منطق و توجیهی تلاش کردند تا با مستثنی کردن یک نفر از قانون، شهردار تهران در پست خود باقی بماند!؟

یک فوریت طرح مستثنی شدن شهردار تهران از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، ممکن است برای عده‌ای یک درخواست موجه صنفی به نظر برسد، ولی برای آنهایی که از مشکلات خوزستان اطلاع کامل دارند؛ بسیار عجیب و دور از ذهن به نظر می رسد.

نمایندگان مردم درخانه ملت شاید بتوانند در نطق های تبلیغاتی خود ظاهرسازی کنند و فریاد وامصیبتا سردهند اما اقایان باید بدانند ؛مردم می‌بینند و این تناقض و دوگانگی را درک می‌کنند.

نمایندگان استان خوزستان بجای اینکه برای ماندن افشانی در شهرداری تهران دایه های دلسوزتر از مادر شوند؛ به مشکلات مردم خوزستان رسیدگی کنند.
چرا برخی از نمایندگان استان با وجود صراحت قانون، تلاش کردند تا آن را به گونه‌ای دیگر تفسیر کنند وقانون را دور بزنند؟ مگر خود آنها چندی پیش با ۱۹۶ رای، آن را تصویب نکرده‌اند؟

آیا برای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی؛ ماندن افشانی در شهرداری تهران واجب تر از انتقال آب کارون است؟
مردم خوزستان از امضای شما نمایندگان دلشان بدرد آمده است ؛ که این موضوع واقعا تاسف بار است.
علی الظاهر دور زدن قانون برای ماندن افشانی در شهرداری تهران ؛ از مشکلات مصیبت بار دیار نخل و بلوط واجب تر است!

نمایندگان خوزستان؛ اگر نمی توانند در راستای حل مشکلات مردم گام بردارند؛ نمک به زخم مردم نپاشند.

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و علی الخصوص فشاری که به مردم خوزستان می آید؛ انسان وجدانش قبول نمی کند که این مسائل را مشاهده کند و آنگاه در مقابل این عمل سکوت اختیار کند.

نمایندگان مردم در مجلس؛ دست به اقداماتی نزنید که بعدها به واسطه آن پشیمان شوید؛ اگر حرکت‌های خود را با بصیرت پیش ببرید؛مادامی که مردم خوزستان پشتیبان شما باشند؛ آسیبی نخواهد دید.

اگر واقعا نمایندگان مردم خوزستان در خانه ملت ؛ مشکلات حوزه های انتخابیه خود را درک کنند ؛ بایدخون گریه کنند.

من الله توفیق /

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار