کد خبر: 31836
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

در میان کاندیدای احتمالی حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر؛ برخی منابع موثق از حضور شیخ محمد علی بهمئی سیاستمدار کهنه کار و نام اشنای شهرستان رامهرمز خبر می دهند.

خوزستان سرافراز/ در حالی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراسفندماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد که از هم اکنون فضای مجازی و رسانه های محلی سوژه های انتخاباتی را با حساسیت بالایی رصد می کنند.

در میان کاندیدای احتمالی حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر؛ برخی منابع موثق از حضور”شیخ محمد علی بهمئی” سیاستمدار کهنه کار و نام اشنای شهرستان رامهرمز خبر می دهند.

برخی از نزدیکان نامبرده در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری؛تحلیلی خوزستان سرافراز اظهار نمودند: شیخ بهمئی به دعوت نخبگان و برخی از جریان های سیاسی خود را برای نمایندگی مجلس آماده می کند و به درخواست ها و پافشاری حامیان خود جواب مثبت داده است.

شیخ بهمئی از محبوبیت فراینده ای نزد سیاسیون دهه ۶۰ رامهرمز و رامشیر برخوردار است.نامبرده سال ۶۷ با وجود کسب آرای لازم و پیروزی در انتخابات ان دوره بدلیل ابطال انتخابات از راهیابی به بهارستان بازماند.
در واقع پس از ۳۰ سال شیخ بهمئی و هواداران پروپاقرص خود برای جبران مافات در این ماراتن سخت و نفس گیر پا به عرصه خواهند گذاشت.

برخی کارشناسان سیاسی معتقدند در صورت حضور شیخ بهمئی در انتخابات آتی مجلس ، بسیاری از معادلات این حوزه انتخابیه بهم خواهد ریخت.

شیخ محمد علی بهمئی ، چهره ای که بعضا نتایج انتخابات را تحت شعاع خود درآورده به روال سال های گذشته تا آخرین روزها کسی از حضور یا عدم حضور ایشان مطلع نمی شود و شایعات در ارتباط با حضورایشان تا روزهای آخر ادامه خواهد داشت اما در شرایط فعلی و با بررسی های انجام شده ؛ حضور نامبرده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قطعی است.

نگاهی گذرا به زندگینامه ی شیخ محمد علی بهمئی ؛

شیخ محمد علی بهمئی دهم اردیبهشت ۱۳۳۹در روستای بنه قیطاس از توابع شهرستان رامهرمز در یک خانواده کشاورز و متدین چشم به جهان گشود.

زندگی شیخ بهمئی هم مانند بیشتر روحانیون، بسیار ساده و به‌ سختی میگذشت.
دوران دبستان را در بخش سلطان آباد به اتمام رساند و پس از ان برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان رهسپار شهرستان رامهرمز شد.
در سال ۱۳۵۵ همزمان با ورود به کلاس دهم و به دلیل علاقه وافر به دروس حوزوی وارد حوزه علمیه قم شد.دروس حوزوی را تا خارج فقه و اصول نزد اساتید بنام حوزه با موفقیت به پایان رساند.

سال ۱۳۵۶ باشروع مبارزات انقلاب اسلامی همگام با سایر جوانان انقلابی و مومن به صف انقلابیون پیوست و فعالیت های سیاسی و مبارزاتی خود را در شهرستان رامهرمز و استان خوزستان با سخنرانی و پخش اعلامیه های امام خمینی ره و بسیج مردم منطقه آغاز نمود.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در تشکیل سپاه پاسداران شهرستان رامهرمز و استان خوزستان نقش بسزایی ایفاء نمود .

این روحانی انقلابی یکی از بنیانگذاران تشکیل شوراهای اسلامی در سطح استان؛شهرستان و منطقه بوده است.در خلال فعالیت های انقلابی و مذهبی کتب مهمی را در زمینه معارف اسلامی و شیعی تالیف و چاپ نمودند:
۱-تفسیر دعای مکارم الاخلاق در پانصد صفحه
۲-کتاب تجلی عدل در نظام الهی اسلام در ۴۶۰صفحه
۳-تفسیر دعای جوشن کبیر در چهار جلد هر جلد ۴۶۰صفحه
۴-اسرار ولایت مطلقه علی ع در ۶۵۰صفحه
۵-استراتژی شیعه یا حکومت صالحان در ۵۰۰صفحه
۶-بحران هویت در ۵۶۰صفحه
۷-تاریخ ایران از پیشدادیان تا عصر امام خمینی ره در ۸جلد ۵۰۰صفحه ای
۸-آخرین دولت زندگانی استدلالی و سیاسی حضرت مهدی عج در دو جلد ۴۶۰صفحه ای
و ده ها کتاب و مقالات که در حال تدوین و چاپ می باشند.

شیخ بهمئی با شروع جنگ تحمیلی تا پایان جنگ‌ بصورت مستمر در کنار رزمندگان در جبهه ها حضور داشته است.

از دیگر سوابق شیخ محمد علی بهمئی :
سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۱ عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان رامهرمز و راه اندازی جهاد سازندگی و تشکیل شوراهای روستایی

سال ۱۳۶۳تا ۱۳۶۵ ریاست عقیدتی سیاسی استان لرستان و فارس

سال ۱۳۶۵ در اداره کل تعاونی های وزارت کشور که با تدوین قانون تعاونی با جمعی از نمایندگان وقت مجلس وزارت تعاون را تشکیل داده است.

سال ۱۳۶۷ در انتخابات شهرستان رامهرمز و رامشیر شرکت کرده و با توجه به اینکه بالاترین رای را در این حوزه انتخابیه کسب نمودند ؛ اما انتخابات ان دوره باطل گردید.

در سال های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۲علاوه بر ادامه تحصیل به فعالیت های اجرایی خود ادامه داد و در سال ۱۳۷۲ بعنوان رئیس هیئت علمی نیروی انتظامی و بعد از ان در سال ۱۳۷۵ بعنوان نماینده ولی فقیه در منطقه سوم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد.

سال ۱۳۷۵ بعنوان معاونت نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی منطقه شش منصوب شد.

سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعنوان معاونت امور قوه قضائیه و ریاست کمیته های تخصصی مجمع و ریاست بانک اطلاعات مسئولین نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول به خدمت بود.

در کنار همه فعالیت های اجرایی ؛ سیاسی و تالیف و دروس خارج حوزه علمیه به تحصیل و دانشگاه روی آورد و بین سال های ۱۳۹۰تا ۱۳۹۶ موفق به اخذ دکتری حقوق خصوصی شد.

از دیگر خصوصیات بارز شیخ بهمئی
عمل به شرع مقدس اسلام و قانون اساسی و ولایت فقیه به رهبری آیت الله العظمی خامنه‎ای است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک