کد خبر: 32421
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۱:۲۹

درادامه سفر دو روزه معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت به استان خوزستان، دو واحد صنعتی نوین چوب وشرکت فرآوری نگین املاح دریایی خوزستان به بهره برداری رسید.

خوزستان سرافراز، دکتر رضا رحمانی در مراسم افتتاح واحد صنعتی نوین چوب که با سرمایه گذاری حدود ۱۵۰۰۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۵۰ نفری به بهره برداری رسید،گفت :در راستای تأمین هزینه مردم و با توجه به رایج شدن بحث شهرنشینی ، سرمایه گذاری ها در حوزه تولید MDF بیشتر شده است.

به گفته وزیر صنعت معدن و تجارت در حال حاضر در تولید ورق MDF رتبه ۲۱ را در کشور داریم که طبق برنامه ریزی ها بنا داریم تا سال ۱۴۰۴ به رتبه ۱۲ در این حوزه برسیم.

وی با اشاره به رشد ۳۶ درصدی در تولیدMDF خام در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ گفت: با توجه به استقبال بازار مصرف، احداث کارخانه تولید MDF در کشور نیز با استقبال رو به رو شده که در این راستا واردات این محصول جزء کالاهای ممنوعه قرار گرفته است.

دکتر رحمانی تصریح کرد:علاوه بر این سود بازرگانی در خصوص تهیه مواد اولیه مورد نیاز MDF نیزحذف شده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت یکی از اصلی ترین مشکل صنعت MDF، تولید چوب عنوان کرد و افزود: برای حل این مشکل به بحث کاشت درختان مورد نیاز این صنعت ورود کرده ایم.

رحمانی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۵۰ واحد با ۲۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و یک صد هزار فرصت شغلی در خوزستان وجود دارد.

وی با اشاره به واحدهای با پیشرفت فیزیکی بیش از ۲۰ درصد خاطر نشان کرد: ۸۰۸ واحد با سرمایه گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و پیش بینی فرصت اشتغالزایی برای ۴۳ هزار و ۴۰۰ نفر درحال احداث در خوزستان داریم.

به گفته وزیر صنعت معدن و تجارت ۳۲۰ واحد از این تعداد دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی هستند که جزء اولویت های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است .

دکتر رحمانی ادامه داد: تمامی امکانات باید فراهم شوند تا این واحدها تا پایان دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار گیرند. برای راه اندازی این واحدها ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهند کرد.

اجرای یک صد میلیون تن پروژه در زنجیره فولاد

وزیر صنعت ، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنانش به صنعت فولاد اشاره کرد و گفت : امسال برای رونق اقتصادی، اشتغال روستایی، اشتغال پایدار و تبصره ۱۸ چند ردیف بودجه ابلاغ شده است و تمامی این ظرفیت ها در راستای تکمیل طرح های با پیشرفت ۶۰ درصدی استفاده می شود.

به گفته وی در حال حاضر در زنجیره فولاد یک صد میلیون تن پروژه در دست اجرا داریم و تولید فولاد ما ۲٫۵ برابر نیاز کشور است.

دکتر رحمانی افزود:سال گذشته ۴٫۵ میلیون تن فولاد صادر شد و در هفت ماهه اول یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات فولادی داشتیم.

وزیر صنعت تاکید کرد: انتظار دولت این است که واحدهای فولاد سازی در بازگشت ارز به کشور همکاری داشته باشند. البته عملکرد فولاد خوزستان در این زمینه خوب بود.
به گفته رحمانی باید در تمامی زمینه ها معدن، مورد توجه قرار گیرد و در دوره جدید تلاش خواهیم داشت، نقطه عطفی در حوزه معادن و واحدهای صنعتی معدنی ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد:بخش خصوصی باید در زمینه جذب سرمایه گذارداخلی و خارجی و حتی ورود فن آوری های نوین فعال باشد. البته خوزستان در این حرکتها پیشتاز است و با توجه به ظرفیت های مرزی و دریایی، این استان شرایط خوبی در زمینه صادرات دارد.

وزیر صنعت معدن و تجارت دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به راه اندازی حدود ۶ هزار واحد تولیدی در کشور در سال گذشته گفت:واحدهای با پیشرفت بالای ۶۰ درصد جزء پروژه های اقتصاد مقاومتی هستند و باید از همه ظرفیت های استان برای اجرای این پروژه ها استفاده کرد.

گفتنی است در سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت به استان خوزستان کارخانه تولید اوراق فشرده چوب با روکش ملامینه و تولید اوراق فشرده چوبی با روکش هایگلاس افتتاح شد .این کارخانه با سرمایه گذاری حدود ۱۵۰ میلیارد ریال و۲۰ میلیون یورو به صورت مستقیم برای ۱۵۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد و محصولات این کارخانه در صنعت ساختمان و تولید انواع مصنوعات چوبی کاربرد دارد.

همچمنین در ادامه این سفر با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و رضا رحمانی وزیر صنعت معدن وتجارت و دکترنظری رییس سازمان صنعت معدن وتجارت خوزستان شرکت فرآوری نگین املاح دریایی خوزستان به بهره برداری رسید.

این واحد صنعتی در زمینه تولید نمک دانه بندی شده ، نمک خوراکی تصفیه شده ید دار و بدون ید با ظرفیت تولید ۲۲۰۰۰ تن در سال فعالیت دارد و به طور مستقیم برای ۶۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.
گفتنی است ، این شرکت دارای معدن نمک از آب دریا در منطقه سربندر شهرستان بندر ماهشهر است که سالیانه بخشی از نمک را جهت تصفیه و بسته بندی به کارخانه مذکور منتقل می کند.
این کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۲۴۰۰۰ متر مربع در منطقه شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز احداث شده است.


روابط عمومی سازمان صنعت معدن وتجارت خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک