کد خبر: 32697
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ آبان/ ۱۳۹۷ - ۴:۴۹

سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز سوالات خود را تقدیم شهردار اهواز کرد.

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز/ سید ناصر موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز سوالات خود را تقدیم شهردار اهواز کرد.

بسمه تعالی

‌جناب آقای سنواتی ریاست محترم شورای اسلامی شهر اهواز

احتراما با توجه به عدم رعایت موارد تذکر اینجانب به شهردار که قبلا طی نامه شماره ۲۰۰۰/۹۷/۱۲۶۱توسط جنابعالی به ایشان ابلاغ گردید .

موارد ذیل بصورت سوال به استناد ماده ۸۳قانون اصلاحی تشکیلات وظایف و انتخابات شورا مطرح و به جنابعالی جهت ابلاغ به شهردار محترم اهواز و تشکیل جلسه به منظور ارائه پاسخ حضوری ارائه می گردد.

متن سوالات سید ناصر موسوی نژاد به شرح ذیل می باشد:

۱-در خصوص منازل سازمانی شهرداری که بیش از ۲دهه در اختیار برخی از مسئولین سازمان قرار گرفته اند و با توجه به آئین نامه واگذاری بعد از ۴سال می بایست به افراد دیگری به مدت زمان معین واگذار گردند تاکنون اقدامی صورت نپذیرفته.

۲-سازمان آتش نشانی فاقد نردبان نجات از حریق مناسب(۳۲متری)می باشد متذکر می گردد تدابیر لازم جهت خرید نردبان یاد شده صورت نپذیرفته.

*برج ۲۰ طبقه ای مهر جاده ساحلی حسب قانون دارای مجوز ۵۳متر می باشد؛ ولی در حال حاضر در حال احداث ۹۵متری است چه اقدامی جهت رفع تخلف صورت پذیرفته است.

*مجتمع پروانه نبش خیابان ۲کیانپارس ۱۹متر ارتفاع غیرمجاز داشته تاکنون اقدامی درخصوص رفع تخلف صورت نپذیرفته.

*محاسبات مجتمع خلیج فارس به صورت قانونی صورت نپذیرفته ضمن بررسی و اخذ مجوز تغییر کاربری از مبادی قانونی و استیفای حق تغییر کاربری ؛ نتیجه اقدام را به اینجانب اعلام فرمایید.

۳-بدهی سیتی سنتر مهزیار زیتون که مبلغ ۸ میلیارد تومان بوده استیفا نگردید.

۴-درخصوص صدور فیش حقوق کارگران روفت و روب و فضای سبز چه اقدامی معمول گردید.

۵-املاک و اموال شهرداری به دلیل عدم داشتن بانک اطلاعاتی جامع احصاء نگردیده و این موضوع بطور مکرر توسط حسابرس شهرداری به حضرتعالی اعلام گردیده مقتضی است اقدامات صورت پذیرفته را توضیح دهید.

۶-شهرداری بابت عوارض از شهروندان جریمه پارکینگ وصول می نماید اما تاکنون هیچگونه پارکینگی در سطح شهر اهواز احداث نشده است در صورتیکه این هزینه فقط باید در محل خود هزینه شود.

۷-دکه ها و کیوسک های سطح شهر ساماندهی نگردیده ؛ واگذاری را بصورت عادلانه بین شهروندان نداده اید توضیح دهید.

۸-در مورد بستانکاری سازمان های شهرداری از افراد و شرکت ها بعنوان مثال زیباسازی که مدت ۵سال است بابت قرارداد تابلوها از افراد؛ شرکت ها بستانکار است اما وصول نمی شود و سال بعد همان افراد و شرکت ها برنده مناقصه معرفی می شوند ؛ مقتضی است توضیح دهید چه اقدامی در این خصوص بعمل آورده اید.

۹-درخصوص کارکنان بازنشسته که تابحال محدوده زمانی خدمت خود را از چند سال پیش به پایان رسانده اند و برخی دارای پست سازمانی هستند تاکنون اقدامی بعمل نیاورده اید.

۱۰-وضعیت بساطی های شهر نابسامان است و باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای شهروندان گردیده چرا در این خصوص هیچ اقدامی صورت نپذیرفته؟

۱۱-نیروهای خدماتی جهت ارائه خدمات به محله هایی که جدیدا به شهرداری الحاق شده اند استخدام گردیده ولی بجای اینکه دربخش خدمات بکارگیری شوند بیشتر انها در بخش های ستادی مشغول بکار می باشند؛ چه اقدامی درخصوص رفع چنین تخلفی بعمل آوردید؟

۱۲-برخی از مدیران مناطق امار درامد غیر واقعی به شورای شهر گزارش می دهند و درآمد حاصل شده سالهای قبل و در زمان مدیران سابق را به لحاظ عدم ثبت ان در سال احصاء شده ؛ در سامانه ساماک بنام مدیریت خود ضبط می نمایند.(۱۵میلیارد شرکت پرسی گاز)جهت رفع چنین موردی چه اقدامی صورت پذیرفته؟

۱۳-با توجه به عملکرد جهادی شورا و عدم سنخیت کمیته های انتصابات ؛ واگذاری غرفه و پروژه ها و تمرکز مالی در مرکز نسبت به حذف انها که مایه تاخیر در روند کارها شده اند توضیح لازم در این خصوص ارائه نمایید.

۱۴-مشاهده گردیده که در قسمت روفت و روب تعدادی از خواهران ؛ فرد نابینا و متاسفانه روحانی حوزه علمیه جذب شده اند؛ توجیه انجام چنین تخلفی چه بوده؟توضیح دهید؟

۱۵-با توجه به سبقه کارهای اجراییات در سطح شهر و هزینه هنگفت مالی که از جیب مردم تامین می شود تعدادی از تغییر در ورودی ها و مرکز و کوچه پس کوچه های شهر مشاهده نمی کنیم (بساطی فروشان؛ وانت بارها ؛ مصالح ساختمانی ؛ ساخت و سازهای غیرمجاز و غیره)چه اقدامی در این خصوص صورت پذیرفته.

سیدناصر موسوی نژاد

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک