کد خبر: 32991
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۶/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

غیور مرد ایلمان،اسوه اخلاق، استاد سخن، بزم آرای محافل، انسانی مصلح، مردم دار و مردم گرا از میان ما رفت.

خوزستان سرافراز/

خوشا آنان که با عزت زگیتی بساط خویش برچیدند و رفتند
زکالاهای این آشفته بازار محبت را پسندیدند و رفتند

فقدان شما غم بزرگی است که ما را تاب تحمل آن نیست. چهره ی بشاش و خستگی ناپذیرتان که مجسم کننده الگوی فداکاری و نمونه بودن از نظر اخلاق است ؛ در صفحه قلبمان حک گردیده است.

بزرگ بود و از اهالی امروز، تقدیر آن بود که شمع وجود، بزرگ مرد نجیب و متواضع ایل بزرگ بهمئی زودازود خاموش گردد و ما را به ماتم و سوگ نشاند.

در مقام ان مرد شریف چه میتوان گفت؛ اقیانوسی از لطف و رحمت بود؛ حوزه نفوذ و قدرت رایزنی و روحیه صلح طلبی ایشان در کهگیلویه ؛ خوزستان و ….. زبانزد خاص و عام بود.

نسل ناصرخان خلیلی تکرار نشدنیست ؛ مردی که تاریخ هرگز او را فراموش نخواهد کرد؛ مردی که از بزرگواری و انسانیتش هزاران درس آموختیم؛ کاش میشد همه چیز جوره دیگر باشد.
ما را چه بایست با این کوچ، با اینهمه بغض ، با رفتن حاج ناصرخان خلیلی بهمئی….

ای واویلا …
زنان و مردان ایل سترگ بهمئی ؛ تاریخ نام مردان و شیرمردان را همیشه در واپسین صفحات خود برای ما جلوه گر می سازد.

استوارترین تکیه گاه ایل،مردی از تبار زاگرس از نگاهش صلابت و از اخلاقش محبت که سایه ی مهربانیش سایه سار ایل بود.باید به وجود این مرد بزرگ بالید و صد واویلا که این مرد فرهیخته و کم نظیر از میان ما رفت.

ناصرخان تا ابدیت این قوم زنده خواهد ماند و اگر با جوهر خوشرنگ قلم بخواهیم رشادتهای این مرد را به رشته تحریر دراوریم مثنوی هفتاد من خواهد شد و این از فرصت مقال خارج است.

ای دل غافل که دفتر زندگی کدخدای بزرگ ایل سترگ بهمئی حاج ناصرخان خلیلی فرزند ایل بیگی دوم حاج محمدعلی خان خلیلی روز دوشنبه ۹۷/۹/۵در سن ۹۵سالگی بسته شد.
به حرمت رسم ایل ، جامه ی سیاه به تن نموده  و به بدرقه ی شیرمرد دیارمان خواهیم رفت؛ سرمان را بلندتر از همیشه نگاه خواهیم داشت که ما فرزندان دیار ادب و وارثان چنین بزرگ مردانی هستیم تا قیام قیامت.

انسانی شریف، مردی بزرگ، توانا ومردمی؛همه عمر، شریک سختیها، روایت گر شادی‌ها، همراه و همدم همه لحظات همشهریانش بالاخص ایل سترگ و غیور بهمئی بود.
چه بسیار بجای مردم گریست، تا بدانند شریکی بر آلامشان وجود دارد و چه سخاوتمندانه خنداند بی ترس از ملامت دیگران.

خدای مهربان به خانواده محترم به ویژه پسر بزرگوارش مهندس رضا خلیلی و ایل سترگ بهمئی؛ مردم استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد،صبر و اجر عنایت فرماید.

یادش در یاد ما چنان بلوط تنومندی همیشه سبز و راهش تا همیشه پر رهرو باد.

من الله توفیق

“رضا شیرالی”

سردبیر پایگاه خبری تحلیلی خوزستان سرافراز

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: ۵ نظر
 • مهدی بویراحمدی
  |
  |
  ۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۷
  با سلام خدمت همه ی هم تباران و هم زبان عزیزم در ایل بزرگ بهمئی...فقدان بزرگمردی از تبار زاگرس نشینان دلیر،مردی بزرگ ایلخانی فراموش ناشدنی را به تمام مردم عزیز ایل بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بزرگ تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان ایشان تسلی خاطر از خداوند بزرگ‌ مسئلت میکنیم....
 • ابوالفتح نری میسا
  |
  |
  ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۹
  سعدیا مرد نکنام نمیرد هرگز مرده آنست که نامش به نکویی نبرند خانواده محترم خلیلی اینجانب به نمایندگی از طرف خانواده غلامحسین نری میسا این مصیبت بزرگ را به شما تسلیت و از خداوند منان برای بازماندگان طلب صبر دارم ان شالله روح حاج ناصر خان بزرگ همواره قرین آرامش ابدی باشند . ((ابوالفتح نری میسا))
 • صدرالله اردشیری
  |
  |
  ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۹
  سلام عرض تسلیت به همه ایل بهمیی به خصوص خانواده محترم خلیلی و همه بازماندگان مرحوم مغفور حاج ناصرخان خلیلی... از صمیم قلب طلب غفران و امرزش برای این شخصیت نیکو را ارزو دارم... صدرالله اردشیری از طایفه ویسی در دیشموک کهگیلویه
 • فرج اله برون
  |
  |
  ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
  ناصر خان از استوانه هاي ستورگ ايل بهمئي بود و به اين ايل بزرگ و غيور هويت مي بخشيد در مردمداري ، دينداري و وساطت در بين مردم زبانزد بود او شايسته اي منحصر بفرد بود و فقدانش خلاء اي بزرگ در ايل ايجاد كرد درگذشت اين بزرگمرد را به خاندان خليلي و ايل شريف بهمئي تسليت ميگويم . روحش شاد و يادش ماندگار باد اهواز مهندس فرج اله برون
 • یاسین خلیلی
  |
  |
  ۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
  سعدیا مرد نکونام نمیرید هرگز،مرده آن است که نامش به نکویی نبرند، بزرگان همواره زنده اند
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک