کد خبر: 33193
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۴:۳۶
خبرنگار و فعال اجتماعی شادگان ؛

راه یابی فیلم اباحاتم به سمینار استانبول اتفاق کم نظیر و بسیار بزرگی است که هنرمندان شادگانی با بضاعت بسیار کم خود توانستند به آن دست یابند.

به گزارش خوزستان سرافراز/ صالح البوغبیش ضمن تبریک راه یابی فیلم مستند اباحاتم به کارگردان و هنرمندان این فیلم و راه یابی آن به سمینار استانبول؛اظهار داشت : هنرمندان علمدار عرصه فرهنگ و پیشتاز انتقال میراث فرهنگی جوامع هستند؛ چرا در شادگان با بی مهری مواجه هستند ؟ بسی تاسف بار و سوال برانگیز است.

وی ضمن انتقاد از تعامل بی روح مسئولین شهرستان شادگان با هنرمندان این خطه ی محروم تصریح کرد: کمبود مراکز فرهنگی در این شهرستان به یک معضل بزرگ در شادگان تبدیل شده است و عبور از این معضل ، کار دشواری است؛ یقینا جهت حرکت به جلو در عرصه فرهنگ مرحله جدیدی را ایجاد می‌کند.

این فعال اجتماعی افزود: خوشبختانه در سال های گذشته هنرمندان شادگان در عرصه های تولید فیلم کوتاه ، فیلم مستند ، تئاتر ، داستان کوتاه و غیره موفقیت های درخشانی در عرصه ی استانی و کشوری کسب کردند .

البوغبیش ادامه داد : راه یابی فیلم اباحاتم به سمینار استانبول اتفاق کم نظیر و بسیار بزرگی است که هنرمندان شادگانی با بضاعت بسیار کم خود توانستند به آن دست یابند.لیکن مع الاسف مسئولین شادگان و در راس آن ها شورای فرهنگی با بی تفاوتی به آن نگاه می کند.

این خبرنگار بیان کرد: مشکل امروز شادگان بودجه و پول نیست بلکه اصلی‌ترین مشکل آن مدیریت و انگیزه کار است. قطعاً با مدیریت و سرلوحه قرار دادن فرهنگ در راس برنامه های خود می توان عرصه فرهنگ را خیلی متفاوت‌تر آغاز کرد ؛ چرا که عرصه‌های جدیدی را می توان شناسایی کرده و تلاش هنرمندان را ضایع نکرد.

وی گفت: امروز دلگرم کردن هنرمندان فعال در عرصه هنر و فرهنگ شادگان جهاد بزرگی است اهمیت ندادن به کارهای این هنرمندان باعث از بین رفتن انگیزه و فعالیت هنری و فرهنگی در شادگان می شود ؛ این در حالی است که شادگان امروز از هر روز دیگر به این عرصه نیاز حیاتی دارد.

صالح البوغبیش ضمن اشاره به ظرفیت های ادبی و پتانسیل هنرمندان شادگان اذعان کرد : جوانان شادگان ثابت کردند در عرصه فرهنگی و هنری حرف ها برای گفتن دارند و این، در راهیابی فیلم ابا حاتم به سمینار استانبول برای همه به اثبات رسید.

البوغبیش هم چنین ؛ افزود : شهرستان شادگان با وجود سه دستگاه شهرداری ، شرکت های فولاد و نیشکر به راحتی می توان این هنرمندان را من باب تشویق و ایجاد انگیزه برای استمرار کارهای فرهنگی خود و ورود جوانان دیگر به این عرصه را حمایت مالی کنند تا بتوانند در سمینار استانبول حضور به هم رسانند .حالا چرا مسئولین و در راس آن ها شورای فرهنگی حتی یک آیین تقدیر و تشکر از این عزیزان انجام نداده ، جای سوال است ؟

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک