کد خبر: 33237
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۰:۲۳

زاغه نشینان و روستاییان بودند که انقلاب اسلامی را به ثمر نشاندند” امام خمینی ره

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مستطاب وجدان ، چند نفر دیگر بعلاوه ی ۲۰نفری که در این جاده در عنفوان جوانی، جان خود را از دست دادند ؛ بمیرند تا مسئولین به خود حرکتی بدهند.
شکوائیه و تظلم خواهی مردم این مسیر از مسئولان از آن جا نشات می گیرد که در مورخ ۱۰ / ۲ / ۹۲ و آن تصادف هولناکی که منجر به پرپر شدن سه نوجوان که در راه بازگشت از مدرسه به خانه ی خود بودند و نماینده ی وقت شادگان با بالابردن تصاویر آن ها در مجلس وقت داد عدالت و رسیدگی به طرق روستایی شادگان شد.
در تاریخ ۹۲/۲/۲۰ مدیر کل راه و شهرسازی به همراه نماینده وقت از محل حادثه بازدید میدانی به عمل آوردند.
مدیر کل راه و شهرسازی دستور ضرب العجل در تعریض و بازسازی ۱۳ کیلومتر آن جاده درقالب فاز اول دادند ؛ اعتبار آن که نیز از شرکت نفت تخصیص یافت. لیکن بعد از پایان یافتن مجلس نهم و انتخاب نماینده ای دیگر در شهرستان شادگان این جاده هنوز فقط ۳ کیلومتر آن به بهره برداری رسید.

ده کیلومتر آن اکنون سه سال است که شانه های آن برداشته و تقریبا به یک کانال عمیق بدون علایم هشدار دهنده محل حوادث بسیار خطرناکی شده است .

ارزش وجایگاه رفیع انسانیت درجامعه اسلامی برهیچ کس پوشیده نیست. به استناد سخنان ، رهنمودها و خط مشی و توصیه های لازم رهبر فرزانه انقلاب در خصوص خدمت به طبقه های محروم جامعه و وظایف مسئولان به منظور پایه سازی و پایه گذاری جامعه نمونه اسلامی و نهادینه کردن عدالت اجتماعی بین تمام اقشار جامعه ، مسئولین شادگان و استان را مورد خطاب قرار می دهم .

به قطع و یقین جمیع مسائل و مصائب روستاییان در منظر مسئولان است ؛ لیکن مصیبت این روستاییان نیاز به توجه جدی و رسیدگی اورژانسی دارد.
گلایه ی مردم این مسیر از بدعهدی و نامهربانی مسئولان از تبعیض و نابرابری های فاحشی که مسئولین ما چنان بکار می گیرند که برای هر عقل سلیمی، نمایان ساختارمند بودن آن می نماید.
قبل از هرچیز قابل ذکر است که ما روستاییان انقلابی و قانع هیچ گاه خود را با استان های صاحب مسئولین مردمی و خدوم مقایسه نمی کنیم ؛ و شکوه ما نه از فقر و تنگدستی است بلکه داد از تبعیض وبی عدالتی است که موجب سوگواری اکثر خانواده ها در این مسیر شده است.
بدون اغراض شخصی وجناحی عرض می شود که : عدم ثبات مدیریتی و شایسته سالاری وشایسته پروری در حوزه های گوناگون که حلقه مفقوده در شادگان است ، در طی ۴۰سال انقلاب جمهوری اسلامی متاسفانه ما در شادگان هنوز مطالبه گر راه ، آب شرب و برق است.
در مدت ۵ سالی که از آغاز این پروژه می گذرد دو نماینده ، سه فرماندار و دو بخشدار سرکار آمدند و رفتند ؛ لیکن عملکرد و نگاه آن ها به این جاده فقط درحد بازدید میدانی ، مانور دادن با تصاویر و عکس های آن که انگار به پیک نیک تشریف آوردند ؛ بود.
گفتنی است در پاییز امسال سه کیلومتری که عملیات زیرسازی آن در حال کار بود و آن مسیر انحرافی خطرناکی که توسط پیمانکار در نظر گرفته شد؛ باعث تصادفات زیادی گشت؛ که حاصل آن جان گرفتن دو خواهر کودک که همراه پدر خود سوار بر موتور سیکلت بودند و یک جوان ۳۸ ساله که تنها نان آور خانواده و دارای ۳ فرزند و یک مادر پیر، شد.

بی تفاوتی و بی مهری و بی عدالتی مسئولان شادگان آتش خشم و کینه را در این مردم شعله ورتر نموده و آثار مخرب روحی و روانی و انگیزش شغلی آنها را در پی دارد.

ای دادگاه وجدان لطفا به داد ما برسید.

کدام عقل می پذیرد که ۱۳ کیلومتر آن هم تعریض، ۵ سال بطول بکشد و جان چندین جوان و داغ کردن چندین خانواده شد؛ هنوز به بهره برداری نمی رسد ؛ مسئولین استان مساله ی تحریمات را بهانه قرار می دهند ؛این در حالی است که برای همه مبرهن است آغاز به کار این پروژه دقیقا در زمان برجام اتفاق افتاد ؛ مسئولین استانی مردم را چه فرض می کنند و چرا چنین وقیحانه با شعور مردم بازی می کنند؟بسی تعجب برانگیز و مایه تاسف است.

خبرنگار : صالح البوغبیش

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک