کد خبر: 33270
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۰:۵۳

سرهنگ یوسف بختکی معروف به سرهنگ بختک رئیس کلانتری منطقه فلاح تهران بود که به علت برخورد قاطعانه و شجاعانه در مقابل ارازل و اوباش منطقه همیشه زبانزد خاص و عام بود. 

 خوزستان سرافراز/ سرهنگ یوسف بختکی معروف به سرهنگ بختک رئیس کلانتری منطقه فلاح تهران بود که به علت برخورد قاطعانه و شجاعانه در مقابل ارازل و اوباش منطقه همیشه زبانزد خاص و عام بود.

شاید خیلی از ساکنان تهران در سالهای ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۵ بارها نام او را در صفحات حوادث جراید دیده و یا شنیده باشند. کسی که نامش لرزه بر اندام اراذل و اوباش پایتخت میانداخت و حتی تعدادی از آنها نیز برای مدتی مخفیانه کیلومترها دورتر از پایتخت زندگی میکردند.

بسیاری از اهالی منطقه ۱۷ تهران سالها شاهد فعالیت سرهنگ بختکی در مقام ریاست کلانتری ۱۶۱ ابوذر بودند. برخلاف ظاهر خشن، دل مهربانی داشت و همیشه مدافع حقوق کسانی بود که ناجوانمردانه مورد ظلم قرار گرفته بودند.

وقتی خبر شرارتهای اراذل و اوباش در یکی از خیابان های حوزه استحفاظی اش را دریافت میکرد به تنهایی سوار بر خودرو در محل حاضر میشد و با صدای بلند از کسانی که آسایش اهالی محل را به هم ریخته بودند میخواست تا با او روبرو شوند.

سرهنگ یوسف بختکی

بارها تهدید به مرگ شد اما کسی ترس را در چهره اش ندید. میگفت تا زمانی که زنده باشم اجازه نمیدهم کسی در این منطقه شرارت کند.

دوستی تعریف میکرد زمانی که سرهنگ بختکی نشان سرگردی داشتند لاغر اندام با منش لوتی گرایانه بود و سیبیل های خودش و رو به بالا تاب میداد و بعد از مدتی به اقتضای شغلش و برای ابهت بیشتر بدنسازی کار کرده و روی ظاهر خود کار کرد.

کمتر علاقه ای به رسانه ای شدن داشت اما در برابر اصرارهای خبرنگاران مقاومت نمیکرد. یک بار وقتی یکی از عکاسان خبرگزاری ها توسط یکی از افراد شرور منطقه یافت آباد مورد ضرب و شتم قرار گرفت بلافاصله خودش را به آنجا رساند و ضمن پلمب مغازه این جوان شرور، او را وادار کرد خودش را تسلیم پلیس کند.

اتاق کار او ویژگی خاصی داشت. عکس مرحوم تختی روی میز و قمه و شمشیر و قداره هایی که روی میز چیده بود چشم هر مراجعه کننده ای را خیره میکرد. میگفت همه این ها را از اراذل و اوباش گرفته است تا نشان بدهد هیچ ترسی از آنها ندارد.

کمتر لباس نظامی می پوشید و اعتقاد داشت لباس پلیس حرمت دارد و نباید در دعوا با اراذل و اوباش آلوده شود. تقدیر نامه های مختلف نهادهای دولتی و غیر دولتی و ائمه مساجد منطقه ۱۷ سراسر اتاقش را پر کرده بود و هر بار که از مقابل کلانتری ۱۶۱ ابوذر عبور میکردم پلاکاردهایی که در آن اهالی منطقه از تلاش و جدیت او در مبارزه با اراذل و اوباش تقدیر کرده بودند به چشم میخورد.

وقتی برای مدتی جهت خدمت به منطقه دیگری منتقل شد بسیاری از اهالی منطقه ابوذر (فلاح) با ارسال نامه های متعددی به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خواستار بازگرداندن او به منطقه شدند و همگی اعتقاد داشتند حضور او یعنی نظم و امنیت منطقه ابوذر که به گزاف نیز نمی گفتند.

سرهنگ بختکی که دوران خدمتش در نیروی انتظامی با فراز و نشیب های زیادی همراه بود سرانجام رخ در نقاب خاک کشید اما هیچگاه خدمات او در راه برقراری امنیت و آسایش اهالی منطقه ۱۷ از یاد اهالی این منطقه شهید پرور تهران پاک نخواهد شد.

سرهنگ يوسف رضا بختكی زاده، به دليل بيماری در بيمارستان شريعتی تهران درگذشت و پيكر اين رييس سابق كلانتری در قطعه ۲۳۰ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک