کد خبر: 33311
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۵:۳۴

به جرات می توان گفت بعد از دوران شکوهمند مدیریت شهری سید حمید حسن زاده در اوایل دهه هفتاد ،مسجدسلیمان مدیر شهری قدرتمندی به خود ندیده است.که اگر چنین بود شهری که در آمدهای طبیعی آن حتی از امارت دبی بیشتر است نمی بایست چنین اداره شود.

خوزستان سرافراز؛ حمزه جهانگیری / بارش های اخیر در خوزستان به طور اعم و در مسجدسلیمان به طور اخص باعث بر ملا شدن مشکلات فراوان در حوزه مدیریت شهری شده است .به گونه ای که می توان گفت «سیلاب » نه امری طبیعی بلکه محصول مدیریت شهری نامناسب است.
در مسجدسلیمان خودمان ساخت و سازها در مسیر دره ها ، تعرض به حریم عمومی ،وجود نخاله های جمع آوری نشده و … از اسباب اصلی جاری شدن سیلاب و آب گرفتگی معابر در بارش های اخیر بوده است.
این تازه ابتدای ماجراست ، سیلاب که جاری می شود بقیه مشکلات نیز خود را نمایان می کنند .مشکلاتی اعم از نشست خیابان ، جمع آوری با تاخیر گل و لای باقی مانده از سیلاب و …
البته آب گرفتگی هر باره دره سبز ،دره اشکفت نیز که بودجه هنگفتی برای ساخت آن به کار رفت ،ضعف دیگر مدیریت شهری مسجدسلیمان است.
اما آنچه که سبب ساز مدیریت شهری ضعیف در مسجدسلیمان شده است ،قطعا شهرداران ضعیف و شوراهای شهر ضعیف تر بوده است.
به جرات می توان گفت بعد از دوران شکوهمند مدیریت شهری سید حمید حسن زاده در اوایل دهه هفتاد ،مسجدسلیمان مدیر شهری قدرتمندی به خود ندیده است.که اگر چنین بود شهری که در آمدهای طبیعی آن حتی از امارت دبی بیشتر است نمی بایست چنین اداره شود.
اگر پارسال که شورای شهر پنجم او را دوباره برای تصدی این پست انتخاب کرده بود ،مقامات استانی و شهری به جای کارشکنی در کار او ، اجازه می دادند مسجدسلیمان صاحب مدیری قوی شود ،حال مسجدسلیمان امروز این نبود.
اگر شورای شهر مسجدسلیمان بر انتخاب خود اصرار می نمود امروز مسجدسلیمان پس از هر بارش باران به دریاچه ای عظیم تبدیل نمی شد.
او مرد کارهای بزرگ و زیربنایی بود و هست؛همان چیزی که مسجدسلیمان امروز در حوزه مدیریت شهری نیاز مبرهن به آن دارد.
آری ؛ سخن را خلاصه کنیم
حال مدیریت شهری مسجدسلیمان خوب نیست.اخراج های گسترده نیروها،تعویق در پرداخت دستمزدها که دستپخت شهردار جدید البته بر سیاق گذشتگان است و در کل مشکلات زیر بنایی عمده که هر بارش را در مسجدسلیمان به سیلاب عظیم تبدیل می کند تاییدی بر این ادعاست.
سیلاب و تمامی مشکل شهری نه پدیده ای طبیعی که ساخت دست بشر هستند و برای حل شان دستان نیرومند بشری همچون حسن زاده ها را در مدیریت شهری طلب می کنند.
هنوز هم دیر نشده است و مسئولیت مدنی ایجاب می کند که فارغ از هر دسته بندی سیاسی خواهان یک مدیریت شهری قوی باشیم.
FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک