کد خبر: 33352
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۹:۴۲
گزارشی از آخرین وضعیت کارخانه گروه ملی فولاد اهواز ؛

کارگر این کارخانه خطاب به مدیران کشور؛ عنوان کرد: شعارهای ما سیاسی نیست به ما سیاسی نگاه نکنید ما تنها خواستار احیای گروه ملی فولاد اهوازهستیم.

گزارشی از پایگاه خبری ؛ تحلیلی خوزستان سرافراز/ با گذشت بیش از یک ماه از آغاز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز،همچنان اعتصاب کارگران و مطالبات صنفی انها ادامه دارد.

کارگران فولاد اهواز نسبت به عدم پرداخت حقوق و بی‌‌تفاوتی مدیران کارخانه در تأمین مواد اولیه برای آغاز تولید معترض هستند.

طبق اظهارات معترضان درحالی این مشکلات ادامه دارد که کارگران از یک ماه پیش به صورت مداوم در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در استان خوزستان تجمع کرده‌اند.

برهمین اساس ؛ غلامرضا شریعتی؛ استاندار خوزستان با اشاره به حل مشکلات کارگران گروه ملی فولاد ایران اظهار کرد: دو حقوق به همه کارگران گروه ملی پرداخت شده است و اکنون شرایط در این کارخانه عادی است و فقط یک ماه حقوق معوق دارند.

استاندار خوزستان ادامه داد: بخشی از مواد اولیه کارخانه به صورت مشارکتی و حق العملی در حال ورود به کارخانه است. همچنین نامه‌ای از بانک ملی دریافت شده است تا به میزان ۳۰ میلیارد تومان مواد اولیه از فولاد خوزستان به کارخانه گروه ملی فولاد وارد شود.

بنابراین انتظار داریم تا کارگران کار را در کارخانه گروه ملی آغاز کنند و بر سر کار بازگردند. کارگران باید در کارخانه کار کنند تا بتوانند حقوق‌های بعدی خود را دریافت کنند.

بر اساس این گزارش؛ یکی از کارگران گروه ملی فولاد در گفتگو با خبرنگار خوزستان سرافراز ؛ اظهار داشت: حدود ۲۵۰۰ کارگر گروه ملی فولاد که در شهر اهواز مشغول کارند، طی چند ماه گذشته جدا از معوقات مزدی به دلیل تامین نشدن مواد اولیه کاری برای انجام دادن ندارند.

وی در ادامه تصریح کرد : مقدار ‌محدودی شمش یا اسلب برای شکستن تجمعات و اعتراضات صنفی وارد شرکت شده است ولی مشکلات به قوت خود باقی مانده اند.

این کارگر گروه ملی ؛ افزود: کارگران این کارخانه به وعده های مدیران استانی و نمایندگان مجلس اعتماد ندارند؛ پیش از این در اعتراض به افزایش معوقات مزدی دست به اعتراض صنفی می‌زدیم و هم‌اکنون که دو ماه از سه ماه معوقات مزدیمان پرداخت شده، به دلیل فراهم نشدن مواد اولیه تولید، کاری برای انجام دادن نداریم.

وی در واکنش به اظهارات برخی مدیران استان ؛ گفت: تا ظهر امروز ۵۵تریلی شمش از صنایع فولاد وارد کارخانه شده است؛این میزان مواد اولیه برای ۳روز فعالیت کارگران در کارخانه و تولید میلگرد کفایت می کند!!
ایا شما اطلاع دارید ؛ کل مواد اولیه اسلب برای تولید لوله که وارد این کارخانه شده ؛یازده تریلی میباشد!؟

این کارگر با انتقاد از برخورد صدا و سیمای استان و خبرگزاری ها با این موضوع عنوان کرد: صدا و سیمای ما کجاست همه کارگران گروه ملی درگیر این ماجرا هستند و شبکه خوزستان کمترین توجه را به این کارخانه نداشت. چرا نباید مشکل و صدای کارگران شنیده شود.
متاسفانه برخی از شما خبرنگاران ناخواسته و بدون داشتن اطلاعات کافی از شرایط کارخانه ؛ براساس تشخیص خودتان گزارش منتشر می کنید.
اکثر رسانه های محلی استان فقط براساس امار ارائه شده از سوی مسئولان گزارشات خود را منتشر می کنند.

وی عنوان کرد: با واگذاری غیرکارشناسی این کارخانه به بخش خصوصی سال ها زحمت کارگران،از بین برده شد، تعارف را کنار بگذاریم اگر فکر تولید در این کارخانه باشیم باید درست کار کنیم.

این کارگر افزود: برای به دست آوردن استاندارد تولید در این کارخانه هزینه شد، ولی امروز باید این واحد تعطیل باشد، چه کسی پاسخگوی این هزینه های هدر رفته است؟

وی ادامه داد: اگر کارگر در کارخانه بماند و منتظر بماند که چه تصمیماتی اتخاذ می شود و در همین انتظار گروه ملی فولاد تعطیل شود خائن به ایران است.
سوء مدیریت و سهل انگاری و نبود نظارت سازمان های مربوطه در سال های گذشته گروه ملی فولاد را به این نقطه رسانده و این کارخانه امروز با خطر مرگ مواجه شده است.

کارگر این کارخانه خطاب به مدیران کشور؛ عنوان کرد: شعارهای ما سیاسی نیست به ما سیاسی نگاه نکنید ما تنها خواستار احیای گروه ملی فولاد اهوازهستیم.

وی ادامه داد: کارگران این کارخانه از وعده های مسئولان و غیرعملی بودن آن ها به ستوه امده اند ؛ وعده هایی که کسی به انجام آن فکر نمی کند.

وی با اشاره به مدیریت این کارخانه توسط بانک ملی ؛ گفت : بیش از سی روز کف خیابان ایستاده‌ایم؛ مدیران بانک ملی در راستای حل مشکل کارگران چه اقدامات مثبتی انجام داده اند؟
یکبار برای همیشه مدیران بانک ملی و هئیت مدیره این بانک موضع خود را در مقابل این کارخانه و کارگرانش مشخص کنند.
این چه نوع مدیریتی است که هر روز وضعیت این کارخانه بدتر از روز قبل میشود؟

وی در ادامه ؛ گفت : آیا مدیران بانک ملی که در پایتخت حضور دارند؛ دلشان برای کارگران گروه ملی فولاد اهواز می‌سوزد؟
امید است مدیریت بانک ملی از این موضوع سرافراز بیرون بیایید.

این کارگر ؛ فرمود: ما شرمنده مردم اهواز هستیم و از طریق همین رسانه از انها بخاطر تجمعات اخیر عذرخواهی می کنیم.

شایان ذکر است ؛ گروه ملی صنعتی فولاد اهواز از شرکت‌های متعلق به گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا بوده است که پس از ماجرای اختلاس سه هزار میلیاردی، مدیریت موقت آن به قوه قضاییه واگذار شد.

پس از آن نیز مالکیت این مجتمع بزرگ صنعتی به دلیل بدهی‌هایش به بانک ملی به این بانک سپرده شد و در نهایت، مالکیت آن در آبان ماه سال گذشته به عبدالرضا موسوی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس، واگذار شد.

در آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای گروه ملی فولاد ایران مصوب شد تا آقای موسوی کارخانه را به بانک ملی بازگرداند و کسری غفوری بعنوان مدیرعامل گروه ملی کار خود را در این کارخانه آغاز نماید.

به گزارش خوزستان سرافراز،بیش از یک سال است که مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران از سالی به سال دیگر بحرانی‌تر شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک