کد خبر: 33376
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۵:۴۳

عدم اقدامات و تصمیمات مناسب در جهت بهبود زیرساختهای شهرستان هندیجان در سالهای گذشته باعث محرومیتهای موجود در شهرستان شده است.

خوزستان سرافراز/ دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جلسه ای با حضور دکتر علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی، حجت السلام جعفر بنی سعید امام جمعه موقت شهرستان هندیجان، مهندس کورش مودت فرماندار شهرستان، دکتر احسان صفائی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، جمعی از خیرین، دلسوزان و سایر مسولین شهرستان حاضر شدند و در مورد مشکلات و کمبودهای موجود در بیمارستان شهداء هندیجان بحث و تبادل نظر کردند.

دکتر نظری ضمن تشکر از تشکیل این جلسه و پیگیری های دلسوزانه دکتر گلمرادی؛ مهندس مودت و دکتر صفایی در جهت برطرف نمودن کمبودهای بیمارستان شهداء بیان داشت: شهرستان هندیجان دارای پتانسیلهای زیادی است که میتواند در بسیاری از زمینه ها این شهرستان را به قطب تبدیل کند. تحقق این امر میتوانست زمینه را برای توسعه بخش درمان شهرستان نیز ایجاد کند، اما متاسفانه یکی از دلایل عدم ماندگاری متخصصین پس از پایان تعهدات خود در شهرستانهای کم برخوردار مانند هندیجان محرومیت این شهرستان است.

وی افزود: علیرغم این شرایط، شاهد شرایط خوبی در هندیجان هستیم؛ درمورد پزشک عمومی برخلاف سایر شهرستانهای استان، کمبودی در شهرستان وجود ندارد و در مورد پزشکان متخصص نیز شرایط مناسبی وجود دارد. از آنجا که خیرین دلسوز شهرستان دستگاههای اکو و تست ورزش را برای بیمارستان تهیه دیده اند، تمام تلاش خود را برای جذب متخصص قلب نیز انجام خواهیم داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان از شهرداری هندیجان نیز خواست تا با حمایت و همکاری دلسوزانه، درمورد پایان کار بیمارستان اقدام مناسب و شایسته ای انجام دهند تا بتوان اقدامات مورد نیاز برای پیشرفت بیمارستان، در شرایط مناسبتری انجام شود.

دکتر گلمرادی نماینده مردم بندر هندیجان درمجلس شورای اسلامی نیز درادامه اظهار داشت: عدم اقدامات و تصمیمات مناسب در جهت بهبود زیرساختهای شهرستان هندیجان در سالهای گذشته باعث محرومیتهای موجود در شهرستان شده است. اما باید اقدامات در زمینه زیرساختها، آغاز شود و توسعه بیمارستان شهداء یکی از همین زیرساختهایی است که توسعه آن با همت خیرین بزرگوار و حمایتهای دانشگاه علوم پزشکی اهواز، آغاز شده و این، قدم بزرگی در محرومیت زدایی این شهرستان است.

فرماندار هندیجان در صحبتهای خود در پایان جلسه، به سفر دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هندیجان اشاره کرد و عنوان کرد: انتظار میرود بر اساس مصوبات سفر وزیر محترم بهداشت و درمان به این شهرستان برنامه ریزی مناسبی در جهت تحقق مصوبات، توسط دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انجام شود، تا ضمن رضایتمندی مردم شریف هندیجان، از ترددهای فراوان آنان به شهرستانهای مجاور کاسته شود.

وی با اشاره به احداث بخش دیالیز و شروع بکار دستگاه سونوگرافی در بیمارستان شهداء با حمایت و توجه خیرین بخش سلامت شهرستان، از این پتانسیل به عنوان فرصت مناسب در جهت برطرف نمودن سایر کمبودهای بیمارستان شهداء، یاد کرد.

دکتر صفایی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان در مورد تامین متخصص برای بیمارستان شهداء بیان داشت: جذب نیروی متخصص نیازمند رایزنی ها و تامین شرایط مناسب در بیمارستان ازجمله اسکان مناسب متخصص و وجود فضا و دستگاههای مورد نیاز میباشد. با این وجود هم اکنون دو متخصص رادیولوژی و دو متخصص داخلی مشغول فعالیت در بیمارستان هستند و با حمایتهای ریاست محترم دانشگاه، یک متخصص پاتولوژیست، یک متخصص زنان و زایمان و یک متخصص اطفال از آغاز دی ماه در بیمارستان شهداء مشغول خدمت رسانی به مردم شریف هندیجان خواهند شد.

گفتنی است این جلسه همزمان با جلسه بررسی احداث خط راه آهن ماهشهر به هندیجان و استان بوشهر، با حضور مسولین راه آهن کشوری و مسولین استان بوشهر برگزار شد.

پس از پایان جلسه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با همراهی دکتر احسان صفائی، خانم ندا توکلی رئیس بیمارستان شهداء و جمعی از خیرین و دلسوزان شهرستان از بخشهای مختلف بیمارستان شهداء شهرستان هندیجان بازدید کردند و در این بازدید در مورد توسعه بخش اورژانس بیمارستان، تکمیل بخش اداری، راه اندازی بخشهای آی سی یو و سی سی یو و اتاق عمل بیمارستان با حمایتهای خیرین محترم بخش سلامت، بحث و تبادل نظر شد.

ناصرحکیمی؛ خبرنگار

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک