کد خبر: 33550
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۲:۵۹

 

معاون استاندار خوزستان گفت: در دوران کنونی بیش از هر زمان چشم مردم و دولت به عملکرد و تلاش صادرکنندگان در این عرصه است.

خوزستان سرافراز/ سیدعلی بحرینی‌مقدم در جلسه با صادرکنندگان برتر استان خوزستان اظهار داشت: افزایش آگاهی و علم در امر تجارت ضروری و با اهمیت است زیرا تجار به اطلاعات تجاری در راستای ارتقا سطح فعالیت نیاز دارند.

بحرینی مقدم با اشاره به این‌که تجارت و صنعت در خوزستان ریشه کهن دارد و این استان دروازه ورود صنعت به کشور و دارای اساتید بزرگ در این مقوله است،افزود:  روش‌های مبادلات تجاری، تغییر رویه‌‌ها و قوانین سبب شده که سرعت  تغییرات از سرعت اتفاقاتی که در شرکت‌های خصوصی، بنگاه‌ها و کارگاه‌های اقتصادی در کشور انجام می‌شود، خیلی بیشتر باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان ادامه داد: استفاده از مهارت‌ها، وسایل کمک آموزشی و ابزاری که بیشترین تأثیرگذاری را در علم و قوانین روز تجارت در دنیا دارد بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: صادرات برای کشور در حال حاضر بسیار با اهمیت است و قطعا به فعالیت صادرات و ارزآوری برای کشور بسیار وابسته هستیم چرا که کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار گرفته است.

بحرینی‌مقدم بیان کرد: دشمن از همه ابزارها و توان خود استفاده کرده تا در این عرصه مانع صادرات و فعالیت‌های اقتصادی کشور شود. جمهوری اسلامی با همه قدرت‌های جهانی توافق کردند و برجام تهیه شد اما آمریکا با این امیدواری که ایران کمتر از شش ماه دوام می‌آورد و با محدود مبادلات تجاری و موانع صادرات در زمینه نفت و پتروشیمی کشور را به زانو در خواهد آورد یکجانبه از این توافق خارج شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان افزود: تا به امروز در بُعد صادرات علی‌رغم همه موانع در رویه‌ها و قوانین؛ توانستیم تراز تجاری خود را حفظ و صادرات را ادامه دهیم.

این مقام ارشد اقتصادی استان ادامه داد: بخش دولتی درک می‌کند که تجار در تنگنا و سختی هستند و به دشواری تولید و صادرات انجام می‌دهند و در همین راستا ضرورت هماهنگی، همکاری، همفکری و فعال‌کردن ستاد و کمیته‌ها به ویژه شورای گفت‌وگوی بخش دولت و خصوصی وجود دارد.

بحرینی‌مقدم با اشاره به این‌که اتاق بازرگانی اهواز از لحاظ فعالیت و عملکرد در سطح کشور رتبه پنجم را کسب کرد، گفت: در کارگروه‌های مختلف دیگری مانند ستاد تسهیل و ستاد رونق باید با همکاری و هماهنگی یک بار دیگر دشمن را ناکام گذاشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: در دوران کنونی بیش از هر زمان چشم مردم و دولت به عملکرد و تلاش صادرکنندگان در این عرصه است.

وی با اشاره به این‌که شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود، ادامه داد: دستگاه‌های دولتی و خدمات‌رسان موظف شدند که از تمام ظرفیت‌های خوزستان استفاده و موانع و مشکلات را از سر راه تولیدکنندگان و صادرکنندگان خوزستانی بردارند.

۰

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک