کد خبر: 33556
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ آذر/ ۱۳۹۷ - ۳:۱۲

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: بیشترین طرح‌های فعلی و ‌حجم سرمایه‌گذاری در حال حاضر در حوزه صنعت، با  مبلغ ۲۴هزار و ۴۵۷ میلیارد تومان سازمان صنعت،معدن و تجارت با مبلغ ارزی ۶ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار به خود اختصاص داده است.

خوزستان سرافراز، رضا قیصی‌پور در نشست جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان خوزستان که در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: تمام پروژه‌های سرمایه گذاری که بخش خصوصی در بخش‌های مختلف در سطح استان فعال کرده باید وارد سامانه پایش پیشرفت پروژه های سرمایه گذاری شود.

قیصی پور با اشاره به انتخاب مشاور و برگزاری جلسات متعدد و راه اندازی این سامانه گفت: باید مباحث برنامه‌ریزی دستگاه‌ها و اینکه در گوشه گوشه استان خوزستان چه اتفاقی می‌افتد از طریق سامانه آگاه‌سازی شود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان ادامه داد: نزدیک به یک‌سال گذشته جلسات مکرری برگزار شد و بر این که همه دستگاه‌ها به طریقی اطلاعات خود را وارد این سامانه کنند، تاکید شد، حال با توجه به نیاز مدیریت استان به آمار و اطلاعات دقیق از فعالیت های دولت و بخش خصوصی، این سامانه باید فعال تر شود و ‌دستگاه‌ها اطلاعات و برنامه‌های خود را در حوزه سرمایه‌گذاری در این سامانه درج کنند.

وی با بیان این که در جلسه قبل پیشرفت کار جالب نبود، یادآور شد: با توجه به گزارش ارائه شده در جلسه قبل، استاندار خوزستان بر همکاری دستگاه‌های اجرایی با این سامانه تاکید داشت که با توجه به تاکیدات استاندار، طی یک هفته گذشته دستگاه‌های اجرایی با آموزش‌هایی که از قبل دیده بودند، اطلاعات را وارد سامانه کردند، ‌تعدادی از دستگاه‌ها بازنگری کردند و تعداد دستگاه‌های فعال در این سامانه افزایش پیدا کرد به گونه‌ای که طرح‌های وارد شده در سامانه به ۳۷۳ طرح اثرگذار با اعتبار هر طرح ۵۰۰ میلیون تومان به بالا بارقم کلی معادل ۳۴ هزار و ‌۸۶۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

قیصی‌پور با بیان این که پیش از این، رقم به صورت ریالی ۲۲۸ هزار میلیارد تومان  و به صورت ارزی ۶ میلیارد و ۴۵۴میلیون دلار بوده، افزود: نسبت به ۱۰ روز گذشته، ۱۰۰ طرح افزایش پیدا کرده که در حال حاضر رقم ارزی آن  به ۸ میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلار افزایش پیدا کرده، همچنین در بخش سرمایه‌گذاری خارجی افزایش داشتیم، به طوری که ۱۰ روز پیش ۱۱۵میلیون دلار وارد سامانه شده بود و الان به ۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون دلار افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان نتیجه تأکیدات را اتفاقات خوب در این زمینه برشمرد و گفت: در حال حاضر بیشترین طرح‌های فعلی و ‌حجم سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت، را سازمان صنعت، معدن و تجارت با مبلغ سرمایه گذاری ریالی ۲۴هزار و ۴۵۷ میلیارد تومان و۶ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار مبلغ ارزی به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز بر اساس گزارشی که ارائه داده  ۳۵ طرح اثرگذار پایین دست پتروشیمی را با مبلغ سرمایه گذاری ۴ هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان وارد سامانه کرد. سازمان منطقه آزاد اروند نیز  ۵۳ طرح و مبلغ سرمایه گذاری ۳ هزار و ۷۴۴ میلیارد تومان ورودی به سامانه داشت و دستگاه‌هایی نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان جهاد کشاورزی در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

قیصی‌پور با تأکید بر حضور دستگاه‌های مختلف در جلسات بعدی نشست جذب و سرمایه‌گذاری استان خوزستان، افزود: طرح ها را به صورت موردی براساس شیوه نامه تنظیم شده بررسی می‌کنیم، همچنین صحت و سقم طرح‌ها را بررسی و با تعاریفی که پیش‌بینی شده، تطبیق می دهیم.

بر اساس این گزارش، نشست جذب و سرمایه‌گذاری استان خوزستان با چهار دستورالعمل «سامانه پایش پیشرفت پروژه‌های سرمایه‌گذاری با موضوع ارائه گزارش کلی»، «سامانه پایش پیشرفت‌ پروژه‌های سرمایه‌گذاری با موضوع گزارش کلی و سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر »، «پتروشیمی امیرکبیر»و «نیروگاه سیکل ترکیبی دو کوهه اندیمشک» برگزار شد.

روابط عمومی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک