کد خبر: 33623
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ دی/ ۱۳۹۷ - ۶:۲۰

حاج منصور کتانباف عزیز دلسوزانه عرض میکنم به دور از هیاهوهای اطراف تصمیم نهایی را بگیرید و بی جهت سابقه خود را خدای نکرده با ابزارشدن در خدمت لجبازیهای دیگران خدشه دار نکنید‌ چرا كه مصلحت شما، شهر و شورا را در خروج از این فضای متزلزل میدانم.

خوزستان سرافراز/ شهردار محترم اهواز، حاج منصور کتانباف؛ سلام علیکم

پایان خوش یک ماموریت بدون تردید هنری است که هر مدیری از آن برخوردار نیست. شاید بعد از اولین استعفای حضرتعالی کسانی امیدوار بودند که شما همچنان اندک علاقه ای به ادامه کار داشته باشید اما بعد از دومین و سومین استعفاء بر همگان روشن شد شرایط به هر دلیلی از نظر شما برای ادامه کار مناسب نیست. هر چند در پس گرفتن این قبیل استعفاها از جانب شما امثال بنده بی تاثیر نبودند ولی از شخصی مثل کتانباف با سابقه ایثارگری و روحیه پاسداری که در ذات آن حسب قاعده پشت پازدن به مقامات دنیوی است جز این انتظار نمی رفت که هر جا ببیند حضورش در جایگاهي مفید نیست عطایش را به لقایش بخشد. از طرفی ديگر، بر کسی هم پوشیده نیست که این استعفاهای مکرر از جهات مختلف صدمات جبران ناپذیری بر پیکره نیمه جان شهرداری وارد کرد. و خود بهتر می دانید شهری که در شرایط عادی و با مدیریت یک شهردار غیر متزلزل با تنفس مصنوعی می زیست حال با یک شهردار کثیرالاستعفاء چه حال و روزی دارد! همین خواهد شد که مي بينيد و مي بينيم.
روشن است، در شرایط متزلزل مدیران قوی زیرمجموعه بی انگیزه تر و بی برنامه تر پسرفت می كنند و احیاناً مدیران ضعیف و فاسد شرایط را مهیاتر می پندارند. در چنین اوضاعی شورا می ماند و مطالبات عمرانی و خدماتی مردم که بر زمین مانده و شعارهای فسادستیزی که رنگ باخته و طرح پیشگیری از فساد اینجانب همچنان در اتاقهای شهرداری در دست بررسی است.
در این اوضاع آشفته، شورا و شهرداری در استیفای حقوق خود از دستگاههای مختلف چون حق آلایندگی از نفت و ارزش افزوده از استانداری و عوارض مختلف دست برتر را از دست داده و شهرداری کلانشهر یک ميليون و دویست هزارنفری دچار بحران شدید مالی مضاعف بر بحران اخیر کشور شد! بیش از ۳۰۰ اعتصاب کارگری در حوزه مدیریت شهری در پی بستن گاه و بیگاه حسابهای شهرداری هزینه گزافی است که مدیریت ما و شما در آستانه فتنه احتمالی ۹۸ به این انقلاب تحمیل کرده است. و تا کی باید ولی نعمتان اصلی یعنی مردم مظلوم اهواز هزینه این شرایط را بپردازند؟! بر فرض اینکه شما توانسته باشید توسط تریبون خود و منسوبین به خود در افکار عمومی مسئولیت این نابسامانیها را با جملات کلی و غیرشفافی چون دخالت در انتصابات متوجه شورا بکنید اما اين فضاسازي هاي زرد چیزی از واقعیت سياه مساله نخواهد کاست. آنهم شورایی که اذعان دارید در همکاری با جنابعالی از هیچ کوششی فروگذاری نکرده است. تصویب ۹۶٪ لوایح ارسالی شما به شورا و تفویض اختیاری معادل پنج برابر شهردار سابق شاهد محکمی است بر همکاری شورای پنجم با شهرداری! بر فرض صحت ادعای شما در تحمیل افراد توسط شورا آيا این مطلب چیزی از مسئولیت شرعي و قانوني شما مي کاهد؟
اما ظاهراً تقدیر بر این تعلق گرفته که هیچ دیواری کوتاهتر از مردم و شورا نباشد و این فرافکنی ها ادامه خواهد داشت.
کاش نتیجه متهم کردن شورا و فضاسازی رسانه ای پیشرفت و توسعه اهواز می شد اما شوربختانه مرز نارضایتی مردم از سطح مناطق محرومی چون کوی علوی و منبع آب و …به سطح مناطق برخوردار اهواز مثل کیانپارس هم رسید و در وضعیت آبگرفتگی اخیر برای مثل بنده ای راهی جز استمداد از گروههای جهادی نماند!
شما مشهور به خلف وعده نیستید اما بعد از جریان بازنشستگی و پیگیری شما از استاندار جهت تمدید وقتی با وساطت دلسوزان وعده کناره گیری و استعفای واقعی تا پایان آذرماه دادید، ما این وعده را به همکاران مخالفتان در شورا جهت استقرار آرامش در شهر منتقل کردیم و انتظار خلف وعده نداشتیم و حال هیچ پاسخی برای ایشان نداریم. سوال اینجاست این خلف وعده و روش فرسایشی چه معنایی دارد؟!
امیرمومنان امیر کلام (ع)میفرماید: «الْمُؤْمِنُ اذا وَعَدَ وَفى»؛«انسان با ايمان هنگامى كه وعده كرد، وفا مى كند.»
و طبق حکم شرعی مشهور اگر کسی عمداً تخلّف وعده كند در صورتى كه ضرر مالى و يا آبرويى و يا ضرر تضييع وقت داشته باشد، بايد كسى را كه ضرر بر او وارد شده راضى كند.
متضررین واقعی این ماجرا مردم این شهر هستند و چه کسی قادر است رضایت بیش از یک ملیون نفر شهروند را به خاطر تضییع وقتی که صورت گرفته جلب نماید؟!
حاج منصور کتانباف عزیز دلسوزانه عرض میکنم به دور از هیاهوهای اطراف تصمیم نهایی را بگیرید و بی جهت سابقه خود را خدای نکرده با ابزارشدن در خدمت لجبازیهای دیگران خدشه دار نکنید‌ چرا كه مصلحت شما، شهر و شورا را در خروج از این فضای متزلزل میدانم.
در مصاحبه ها و نوشته های سابق به اندازه کافی از خدمات گفته ام لذا این متن حمل بر سیاه نمایی نشود و در واقع دلنوشته و دفاعیه است از خود که در صورت نیاز در نوشته های آتی شفاف سازی بیشتری صورت خواهد گرفت. اختیار همکاران شورایی در دفاع از خود طبیعتا محفوظ است.
به امید شهری در تراز شهروندان اهوازي و روزی كه بتوانیم سرافرازانه از شهر خود به نیکی یاد کنیم.

وآخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

جاسم موسی پور؛ عضو شورای کلانشهر اهواز

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک