کد خبر: 33690
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ دی/ ۱۳۹۷ - ۳:۵۶

آقایان شورا و شهردار اگر توان اداره‌ یک شهر را ندارند، خیلی آبرومندانه امورات شهر را تحویل دهند، تا هم خودشان و هم مردم خیال‌شان آسوده باشد.

خوزستان سرافراز/ بسی شرم است که اکثر شهروندان آبادان از عدم توجه شهرداری و اعضای شورای شهر به وضعیت عمومی شهرستان گله‌مند هستند، و اعضا شورای آبادان در شاکله سلبریتی ها سلفی می گیرند و با وقاحت در فضای مجازی منتشر می کنند. وضعیت شهر آبادان در دو سال اخیر همه شهروندان را به ستوه آورده است.

وضعیت شهری به حدی در شهرستان توریستی و تاریخی آبادان بغرنج است که در برخی محله‌های این شهرستان بوی زباله‌‌ها مردم را با مشکلات بهداشتی مواجه ساخته است، و مردم در این ایام از شوراییان و شهردار به علت تعویق حقوق کارگران شهرداری که یکی از اسباب مخدوش شدن و ژولیده‌ شهر شده است ؛ خواستار شفاف سازی دستگاه شهرداری است.

متاسفانه هر روز شاهد آن هستیم که ابهت این شهرستان در میان زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی و در قبال عدم توجه شهرداری و شورای شهر آبادان دفن می‌شود و وضعیت هر لحظه چون کشتی طوفان‌زده‌ای در دریای مواج غوطه‌ور می‌شود.این در حالی است که بعد از انتخاب شهردار ، شهرداری کار جدی در راستای بهبود وضعیت شهری اقدامی بایسته انجام نداده است. در میان این همه نارضایتی و پس از گذشت تقریبا دو سال از انتخاب شوراییان صدای مردمی که در ۸ سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند شنیده نمی‌شود.

اعضای شورای شهر نتوانسته‌اند عملکرد مطلوبی از خود بر جای بگذارند.

عده‌ای معتقدند،که اعضای شورای شهر و شهردار آبادان به دلیل فعالیت انتخاباتی و زد و بندهای سیاسی بر اراده ی مردم موج سواری می کنند و بیشتر تلاش خود را معطوف رضایت نمایندگان می کنند.

شهرستان آبادان با توجه موقعیت جغرافیایی و طبیعت بکر خود در سال های اخیر به علت سو مدیریت و مدیران ناکارآمد بخصوص در حوزه ی شهرداری همچنان رو به پسرفت می رود . شهرستانی با پتانسیل های پتروشیمی ، بندر ، گمرک و دو رودخانه که شهر را به جزیره تبدیل کرده است ؛ استعداد تبدیل شدن به بهترین شهر در منطقه خاورمیانه را دارد . نمایندگان و فرماندار شهرستان آبادان باید پاسخی درخور برای مردم داشته باشند.

با لبریز شدن صبر مردم و عدم توجه دستگاه‌های مربوطه به عملکرد شهرداری، عده‌ای از مردم شهرستان آبادان به صورت خودجوش اقدام به زیباسازی فضای شهری در این چند روز اخیر کرده‌اند.

وضعیت آسفالت در برخی از محله‌های آبادان

این سوال پیش می‌آید که شهرداری آبادان با مبالغ هنگفت که در اختیار دارد چرا به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کند تا مردم مجبور باشند از جیب خود هزینه کرده و وظایف شهرداری را به گردن بگیرند.

در این رابطه شهروندان آبادان از وضعیت آسفالت ، فضای سبز و زیباسازی فضای شهر گله مند هستند ‌و سوال می کنند چرا وضعیت فیه ، جمشید آباد ، سده ، شهرک ، خاکستان و حومه ی شهر چنین بغرنج و همچنان رنگ جنگ زدگی دارد.

مردم می گویند : ما راضی هستیم کلا برنامه نقاشی‌های دیواری خود را به همراه اکیپ هنرمندان شهر در اختیار شهرداری بگذاریم تا خود اقدام کنند اما به شرط اقدامی فی‌بالفور و خالصانه برای زیباسازی شهر.

یکی دیگر از شهروندان آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار خوزستان سرافراز گفت: متاسفانه فضای شهرستان آبادان را غم گرفته، انگاری که شهر نه شهردار دارد و نه شورای شهر، واقعا خجالت می‌کشیم با این وضعیت حتی در خیابان ‌راه برویم.

آقایان شورا و شهردار اگر توان اداره‌ یک شهر را ندارند، خیلی آبرومندانه امورات شهر را تحویل دهند، تا هم خودشان و هم مردم خیال‌شان آسوده باشد.

این شهروند ادامه داد: من ساکن منطقه سده هستم، دو هفته است که شهرداری حتی زباله‌های سطل آشغال که پر از زباله هست را تخلیه‌ نکرده است و ما مجبوریم زباله‌ها را به کنار این سطل زباله‌ها بیاندازیم، که همین موضوع موجب شده است که بوی گندی فضای محله‌ را بگیرد.

وی گفت: از آقای فرماندار خواهشمندیم که در این رابطه شخصا ورود پیدا کرده و برای احقاق حقوق مردم تلاش بکنند.

پارک های آبادان و وضعیت موجود

در رابطه با وضعیت بغرنج شهرداری آبادان یکی از اهالی خیابان لین ۴ که کارشناس ارشد حسابداری است نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خوزستان سرافراز تصریح کرد: متاسفانه حساب و کتاب شهرداری با یکدیگر هم‌خوانی ندارد و سال هاست که شهرداری آبادان حسابرسی نشده است.

وی ادامه داد: متاسفانه زمین‌های به نام شهرداری در میان کارکنان به قیمت‌های پائینی دست به دست می‌شود که این شرم‌آور است.

شهروندان آبادانی تذکر نهایی را به شهردار و شورا می‌دهند
در این رابطه مردم با انتقاد از عملکرد شهردار و شورا می گویند : متاسفانه وضعیت شهری در حال حاضر قابل قبول نیست و ما نسبت به وضعیت بارها تذکر داده‌ایم.

یکی از کارگران شهرداری در گفتگو با خبرنگار خوزستان سرافراز با اشاره به ۵ ماه عدم دریافت حقوق گفت : شوراییان و شهردار زندگی اشرافی می کنند ،عکس سلفی می گیرند ، در شاکله سلبریتی ظاهر می شوند . غافل از اینکه کارگران بدبخت شهرداری حتی نان را نسیه می گیرند . به اعضای شورای شهر و شهردار، آخرین تذکر را می‌دهیم که در صورتی که این وضعیت را بهبود نبخشند از طریق استانداری اقدام خواهیم کرد.

این کارگر اضافه می کند : این وضعیت در شهرستان آبادان قابل قبول نیست و آقایان باید اهتمام جدی برای حل این مشکل داشته باشند. مردم شریف آبادان کارگران شهرداری را درک کنند و در این وضعیت کنار ما باشند . هیچ چیز به اندازه ی شرمندگی پیش زن و بچه نمی تواند کمر شکن باشد .

یک معلم نیز با انتقاد از وضعیت نامناسب عمران شهری این شهر خواستار توجه جدی شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان به پاکسازی معابر، بهبود مبلمان شهری، ترمیم معابر و توسعه فضاهای سبز شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک